Verzoeking Almanak Henry Sisters wellicht grote verrassing dit seizoen Vlissingen viert verdrijven Spanjaarden Toekomst silo Zierikzee 30 en 31 ZEEUWS-VLAANDEREN DINSDAG 7 april 2015 21 B en W van Terneuzen kiezen voor invulling met kantoorruimte, winkeltjes en appartementen. Executieverkoop Belastingdienst door oude straatjes TERNEUZEN - B en W van Terneu zen hebben de knoop doorgehakt: er komt geen automatenhal met bowlingbanen en een restaurant in Nieuwstraat-zuid. Het college kiest voor een andere invulling in combinatie met ruimte voor win keltjes en kantoren in combinatie met appartementen. Wethouder Jack Begijn (midden- en kleinbedrijf) wil vaart zetten achter de invulling. De huidige verpauperde panden in Nieuwst raat-zuid moeten nog voor het eind van het jaar zijn gesloopt. Daarna wordt het gebied zo snel mogelijk ingevuld. Begijn lost daarmee een belofte aan de hore caondernemers in de Nieuwstraat in. Ook voor de rest van de bin nenstad is de aanpak van het ge bied van belang. De wethouder wil ook de blinde muur van C&A in de straat aanpakken. Die wordt straks op de een of andere manier 'aangekleed'. Bovendien wordt de doorsteek van de Noordstraat rich ting Arsenaalplein, parallel aan de Nieuwstraat opgeknapt. Directeur Alexander Loontjens van Recreatieprojecten Zeeland bv diende een half jaar geleden een plan in voor de bouw van een automatenhal (Funtastic) in com binatie met een bowlingcentrum en een restaurant. In eerste instan tie leek het college wel gechar meerd van het plan, maar nu is tóch gekozen voor een andere in vulling. Begijn: „We hebben twij fels over de financieel-economi- sche haalbaarheid van het project. Daarom hebben we 'nee' gezegd. In het coalitieakkoord is opgeno men dat we geen gokhal willen op een locatie met een concentra tie van jongeren. En er is, zoals be kend, in het verleden vaak gedis cussieerd over de kans op gokver slaving en dergelijke. Maar dat Alexander Loontjens spreekt van een gemiste kans voor Terneuzen na 'nee' tegen automatenhal. heeft bij dit besluit geen rol ge speeld. Daar zijn we niet eens aan toegekomen. Loontjens ging er van uit dat wij ook in het project zouden partciperen. Dat doen we niet." Alexander Loontjens was al ui terst verbaasd dat hij nadat hij het plan had ingediend, niets meer hoorde van de gemeente. Hij kijkt dan ook niet op van de afwijzing. „Ik denk dat de angst voor een gokhal op de achtergrond wel de gelijk een rol heeft gespeeld. Ik noem het een gemiste kans voor Terneuzen, opnieuw. Momenteel zijn we heel actief buiten de pro vincie. De gastvrijheid daar is be duidend groter." Afname-centrum van de Bloedbank in Gouda kiest voor Gelovig is die Vlissinger niet, maar wat hij in dat winkelkarretje zag, deed hem even geloven in een duivel se verzoeking op de rand van de vastentijd: een pakje Brandarisshag, glanzend in de tl-winkelverlichting. Precies het merk dat hij afgezworen had. Onmiddelijk wist hij dat er gens iemand zich een slag in de rondte zocht naar dit begeerlijke pakje. Hij kon het voelen. En dat bleef, die hele tergende tocht door de supermarkt. Hij zou er eentje kun nen rollen... Daar was de kassa. Hij heeft het pakje ingeleverd. Bikkel. Dat de graansilo van Zierikzee niet oneindig zal meegaan, is zeker. Een tweede leven vergt creativiteit en kapitaal. in Nieuwstraat Geen gokhal door Wout Bareman iitn Kapelle T 0113 344 151 Voor alle executieverkopen van de Belastingdienst. Kijk op www.veilingdeurwaarder.nl Tip? redactie@pzc.nl RACE Waren het vorig jaar nog ouderwetse Vliegende Hollan ders, ditmaal raasden skelters door het oudste gedeelte van Terneuzen. Zaterdagavond streden 15 damesteams om de Kaatje van der Decken-trofee en zondagmid dag gingen 24 herenteams van start. De start en finish waren voor de deur van eetcafé de Vliegende Hollander aan het Tuinpad. Het parkoers leidde door een stukje Noordstraat, waar menig waaghals op twee wielen door de bocht zoefde. Winnaar bij de vrouwen werd het Team Hugo voor de Snelheidsduivels, bij de mannen won het Team PTT voor Eclair Terneuzen. De belangstelling was groot. foto Ronald den Dekker

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 21