Boosheid om dood hond op Dogshow Goes Kras Kortingsdagen Rechter stemt in met scheiding per Facebook Strandbezoeker betaalt 22 en 23 12 en 13 Verhoeven he wanneer leven hard werken is ipt Tilly Rijke is gistermiddag met een vertrokken naar haar man in Mali. Ze checkte in op Schiphol op het moment dat burgemeester Victor Molkeboer van Woerden een persconferentie gaf. „Het is een hele mooie tweede paasdag geworden", zei hij. „Het is buiten gewoon verheugend om te horen dat Sjaak Rijke vrij is. Daarmee is een einde gekomen aan een lange periode van onzekerheid voor zijn vrouw en familie." De ontvoering van Rijke in het ui terste noorden van Mali heeft Woerden bezig gehouden: Rijke was een kleurrijke man, een be kende in de stad. Een 'levenskun stenaar' die er rondreed met zijn opvallende oude cabrio. Initiatie ven in Woerden om iets te doen om Rijke vrij te krijgen strandden altijd, op advies van het ministe rie van Buitenlandse Zaken dat ook zijn familie vroeg niet in de media te verschijnen. Een jaar ge leden was Molkeboer op het mi nisterie om te overleggen over de zaak Rijke. „Toen is gezegd: we hebben hem echt op het netvlies, er zijn foto's verspreid, en ook de Fransen hadden foto's. Dat was in de tijd dat de Nederlandse missie naar Mali begon. En toen was het afwachten. Dat geeft een machte loos gevoel." De Nederlandse Spoorwegen, waar Rijke werkte als machinist, hebben laten weten dat Rijke weer welkom is. Minis ter Bert Koenders van Buitenland se Zaken (PvdA) is blij dat Rijke 'bij toeval' door Franse troepen ge vonden is. DINSDAG 7 april 2015 Korting op alle reizen! NEW YORK - Een vrouw die van haar man wil scheiden, maar dat niet rond krijgt omdat haar echt genoot zonder vaste woon - of ver blijfplaats rondzwerft, mag de man per Facebook echtscheidings documenten sturen. De magis traat Matthew Cooper heeft dit in een rechtbank in het New Yorkse Manhattan bepaald. Volgens advo caat Andrew Spinnell van de vrouw is het oordeel een mijlpaal. GOES - Een vier jaar oude hond is zaterdag in de Zeelandhallen in Goes overleden nadat een vrouw in een rolstoel over zijn staart reed. Eigenaresse Kim van Gompel-Hoeks uit Bladel is verdrietig, maar ook boos en verbijsterd.Van Gompel was zaterdag met James, een Irish Softcoated Wheaten Terrier, als deelnemer aanwezig op Dogshow Goes. „Vlak voordat ik de ring werd ingeroepen reed een vrouw met een rolstoel over de staart van James. Ik riep nog 'kijk uit, daar zit een hond', maar ze reed gewoon door." Waarschijnlijk kregen de zenuwen in de staart een klap waardoor de nieren en de blaas ineen spasme raakten met een interne bloeding tot Ik riep nog 'kijk uit, daar zit een hond', maar ze reed gewoon door gevolg. Deze bloeding kon niet worden gestopt en bleek fataal voor de hond. Op Facebook is te lezen dat het erg 'druk' en 'vol' was op de hondenshow. De organisatie van Dogshow Goes heeft contact opgeno men met Van Gompel en haar hulp aange boden. „Ik ben verder nog in gesprek met ze", zegt ze. Het baasje van James hoefde gisteren, toen de boosheid wat was gezakt, niet perse te weten wie over de staart reed. „Ik denk dat ze niet eens door had dat ze over zijn staart reed. Ze kon ook niet weten wat de gevolgen waren, in negentig procent van de gevallen is er niets aan de hand." In de dagen na het incident is de Brabantse eigenaresse van een trimsalon en gedrags praktijk overstelpt met honderden reacties. „Ongelofelijk. Op de Dogshow hebben mensen een minuut stilte gehouden, deelnemers droegen zwarte rouwbandjes in de ring. Verschillende mensen hebben als steunbetuiging James in hun profielfoto op Facebook geplaatst." Tegelijk baalt Van Gompel ook van mensen die een 'klopjacht' willen openen op de vrouw of het incident aangrijpen om de shows ter discussie te stellen. „Ik blijf zelf ook shows doen, 99 procent van de deelnemers is trots op zijn hond en wil dat laten zien." Toch zijn er ook mensen die van minder goede zin zijn, weet Van Gompel. „Er zijn in Goes bijvoor beeld weer punaises en schroeven gevonden die door iemand zijn neergelegd", vertelt ze. „Ik krijg James er niet mee terug, maar als hij nu op een of andere manier nog kan bijdragen aan het veranderen van de mentaliteit en omstandigheden op show dan is het in ieder geval niet compleet zinloos geweest. Hieruit blijkt maar weer dat er echt verande ring moet komen." Sinds woensdag moet er weer betaalt worden voor parkeren aan de kust 257e jaargang nr. 81 Los nummer 1,95 Abonneeprijs 1,11 Sjaak Rijke weer thuis door Nadia Berkelder WOERDEN - In de straat van waaruit Sjaak Rijke ruim drie en een half jaar geleden vertrok voor een lan ge reis, is het rustig. Geen vlaggen, geen feest: de deur van zijn huis blijft gesloten. pagina 2 en 3: Bevrijdingsactie gaat vaak niet goed Editie: Walcheren Zonnige perioden Kras.nl/kortingsdagen of bel 0900-96977ocPg DE STELLING Reageeroppzc.nl Ik wil best betalen voor een goede parkeerplaats aan de kust zie pagina 22 en 23 UW MENING 683 reacties Ik ben blij dat ik op eerste paasdag ook kan shoppen EENS ONEENS doorjoeri Wisse Kim van Gompel-Hoeks

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 1