Bokken zetten zandschip recht College B en W maakt zich sterk voor politie 34 SCHOUWEN-DUIVELAND 66 66 66 College B en W: geen sprake van spreekverbod De Goese kapperszaak Goldfinger werkt met messen, vlammen en epileertouwtjes en is daarmee populair onder jongeren. Ze gaan met de laatste trends mee. Dat ze ook nog goedkoop zijn, speelt ook een rol Ik kom hier bijna weke lijks om mijn baard te laten scheren. Dat doen ze hier echt goed GOES - Af en toe stapt er wel een vijfenzestigplusser binnen, maar Hairsalon Goldfinger in Goes moet het vooral hebben van jonge ren. „We proberen hier te werken volgens de laatste trends", zegt Alan Abdullah. De manager van Koerdische afkomst is blij met de vorige week geopende nieuwe ves tiging in de Korte Vorststraat. Van af de eerste dag liepen jongeren de deur plat. „We willen onder scheidend zijn, verklaart Abdul lah. „Klanten hebben daar ook steeds meer behoefte aan. Daar om hebben we hier ervaren kap pers aangenomen die ieder hun ei gen specialisme hebben." De stijl van Goldfinger is afkom stig uit het Midden-Oosten. Het haar wordt er niet steevast met een tondeuse opgeschoren, maar Mijn baard scheren ze hier met een speciaal mes je. Daarom ziet het er be ter uit geknipt en bijgesneden. Scheren gebeurt punctueel, met een mes, waarna natte warme doeken de huid verzachten. Overtollig oor haar wordt uitgebrand en het epi leren van de wenkbrauwen ge beurt met touwtjes in plaats van met een pincet. „In het Midden- Oosten zijn dit gewoon heel nor male behandelingen", aldus Ab dullah. Dat deze stijl aanslaat bij jonge ren is goed zichtbaar. De wacht ruimte zit vol met jongens. Velen hebben van vrienden gehoord dat ze bij Goldfinger moeten zijn. Zelf doet Abdullah er ook alles aan om zijn zaak onder de aan dacht te brengen. „We plaatsen fo to's van onze klanten op Face- book, mits zij akkoord gaan na tuurlijk, en op die manier kun nen potentiële klanten onze crea ties bezichtigen. Daarnaast komt er elke maand een dj langs om de sfeer voor de klanten en medewer kers te vergroten. Voor jongeren hebben we ook elke maandag een studentendag, waardoor zij voor een goedkoper tarief hun haar kunnen laten knippen en hun baard laten scheren." Goldfinger is een herenzaak. Vrouwen kunnen er niet terecht, maar Abdullah weet dat ook daar nog een publiek valt te winnen. „Daarom openen we binnenkort een dameszaak in de Wijngaard straat. We hopen dat die winkel net zo'n succes wordt." Het zandschip van zandhandel Faasse uit Goes kapseisde maan dagavond omstreeks kwart voor acht bij het laden langszij de zand zuiger Interballast t op de Wester- schelde ter hoogte van Breskens. De twee bemanningsleden kon den worden gered. Ze klommen aan boord van de zandzuiger. De Willem is gistermiddag via de sluizen van Terneuzen naar scheepswerf De Schroef in Sluis kil gesleept. Volgens Muller speel de de harde wind de bergers de af gelopen dagen parten. Naast de eigen bok Cormorant was de inzet van een tweede bok nodig, maar die kreeg op weg naar Hoofdplaat te kampen met een kapotte giek en meerde af in Wemeldinge. Vervolgens werd de bok Albatros uit Rotterdam naar de plek gedirigeerd. ZIERIKZEE - Er is geen spreekver bod opgelegd aan een vrijwillig ster van de Schouwen-Duiveland- se brandweer. Dat schrijft het col lege in antwoord op vragen van de Christenunie. Een tijdje gele den werd bekend dat de beheer ster van de brandweersite van Schouwen-Duiveland stopte om dat de Veiligheidsregio de stekker er uit trok. Zij liet toen weten van een medewerker van de Veilig heidsregio te horen te hebben ge kregen dat ze niet met de media mocht praten. Inmiddels heeft de Veiligheidsre gio besloten toch te blijven wer ken met lokale sites. ZIERIKZEE - Het college van B en W maakt zich sterk voor behoud van politiebureau's op Schou wen-Duiveland. Dat schrijft het college in antwoord op vragen van de Socialistische Partij. Vol gens B en W vraagt de specifieke situatie op Schouwen-Duiveland met de vele toeristen, horeca en het uitgaanscentrum Renesse om aanwezigheid van politie. Boven dien moet het mogelijk zijn men sen die zijn aangehouden te ver horen of tijdelijk op te sluiten. De SP maakte zich zorgen over de veiligheid van de inwoners als de politieposten zouden sluiten en stelde de vragen. Inmiddels is dui delijk geworden dat de politiepost open blijft. De partij is ook bezorgd over de aanrijtijden van de politie bij noodoproepen. Uit cijfers blijkt dat de politie bij 335 van de 571 spoedoproepen binnen de wette lijke aanrijtijdennorm van 15 mi nuten bleef. Volgens het college zal het lastig blijven om altijd bin nen de norm te blijven omdat Schouwen-Duiveland een uitge strekt plattelandsgebied is. Het college merkt op dat niet alle op roepen specifiek voor de politie zijn. In veel gevallen zijn ook de brandweer of ambulance opgeroe pen die snel ter plaatse zijn. Knap door Koerdisch kappersmes Redgy Visser Roni Abdullah De baard wordt op vakkundige wijze met een mes bewerkt. Sommige jon geren vinden dat dit proces zo nauwgezet mogelijk moet gebeuren. door Kees Rijborz Kadar Mohammed Om de oorharen te verwijderen wordt met vuur gewerkt. Door de vlam dicht bij het oor te houden worden de haartjes weggebrand. De onnodige haren bij de wenkbrauwen worden met een touwtje verwij derd. Deze methode is volgens de kapperszaak efficiënter dan een pincet. krijgt de klant een warme handdoek over zich heen. De kapper geeft ter af sluiting een gezichtsmassage, foto's Marcelle Davidse Zie ook www.pzc.nl/video door Wout Bareman HOOFDPLAAT - Het gekapseisde zandschip Willem is door de bok ken Cormorant en Albatros gekan teld en rechtgezet en direct leegge pompt. Volgens directeur Leendert Muller van sleep- en bergingsbe drijf Multraship in Terneuzen ver liep de berging - gisterochtend tus sen drie uur en kwart voor vier - probleemloos.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 99