Beelden Van Wersch passen bij water en zee lof pmm 1 Oosterland krijgt ambulancepost Parkeren rond surfplas blijft voorlopig gratis ir;#' 32 SCHOUWEN-DUIVELAND BOMENKAP Het valt op: veel plekken op de Bevelanden, maar ook elders in Zeeland, ogen een stuk kaler. Het resultaat van flinke bomenkap. WSkfc 2» „Ik had al langer het gevoel dat een aantal van mijn werken goed bij het Watersnoodmuseum zou passen. De sfeer in het museum trok me aan. Het is erg mooi en goed opgebouwd. Ze hebben daar goed over nagedacht," vertelt Van Wersch. „Ik woon al lang in Zeeland en heb een band met de omgeving, het water, de zee. Die verbonden heid is terug te zien in mijn werk. Een vrijwilliger van het museum komt ook altijd bij ons in de lijs tenmakerij in Zierikzee. Toen heb ik dat gevoel eens bij hem neerge legd en hij heeft het vervolgens met directeur Siemco Louwerse besproken. Die vond het een goed idee om een expositie in te rich ten. Uiteindelijk is er nog wel een jaar overheen gegaan voor het zo ver was." Naast de vaste expositie van het museum zijn er in caisson III ook wisselexposities, zoals die van Van Wersch nu. Er staan twintig beelden opgesteld, sommige in vi trines vanwege de kwetsbaarheid ervan. Van Wersch vindt dat de werken elkaar op deze manier ver sterken en dat was ook de insteek van de expositie. „Het is altijd mooi om met werken in een ruim te te exposeren. Dat je ziet hoe je werk een geheel is." De opening vorige week - ver richt door kunstenares Juul Korte- kaas - was geweldig voor de beeld houwer. „Er waren zo'n honderd mensen aanwezig. Mijn man heeft heel veel relaties vanwege de galerie. Het was heel inspire rend en die dag gaf me echt een boost. Een leuke bijkomstigheid is dat er inmiddels al twee wer ken verkocht zijn ook." Er zijn natuurlijk net zo veel ver schillende smaken als dat er men sen zijn, maar Van Wersch krijgt heel veel positieve reacties. „Een aantal beelden springt er echt uit. Bijvoorbeeld het beeld 'Inge keerd'. Dat is gemaakt van Bel gisch marmer en is gepolijst. Dat spreekt mensen erg aan." Ze werkt overwegend met ver schillende soorten hardsteen. De ze haalt ze zelf in groeves of steen houwerijen in België, Duitsland en Frankrijk. Een aantal beelden is van serpentijn, dat is een Afri kaanse steen uit Zimbabwe. De werkwijze van Van Wersch is 'en taille directe' wat betekent dat ze vanuit de steen de vorm laat ont staan. Ze verkent de steen en kijkt welke massa en vorm erin zitten. „Mijn inspiratie haal ik uit de natuur, het is een eindeloze bron om uit te putten. En beeld houwen is een manier om me te uiten." MIDDELBURG - Waterschap Schel- destromen heeft het grootste are aal bomen in Zeeland; zo'n hon derdduizend stuks. Daarnaast zijn er ook andere partijen die bo men beheren en dus kappen als dat nodig is, zoals Staatsbosbe heer, Natuurmonumenten en Ko ninklijke Maatschap de Wilhelmi- napolder. Laatst- BGSBS Met de plaatsing van een derde ambulance op het eiland wordt met name het oostelijk deel van het eiland beter bediend en wor den de aanrijtijden voor heel Schouwen-Duiveland korter. „In eerste instantie is het alleen een standplaats overdag. We heb ben wel de intentie om de post uit te breiden naar 24 uurs-bezet- ting", zegt Hendri Beltman, woordvoerder van Connexxion/- Witte Kruis. De nieuwe post komt aan de Molenweg. De ge meente heeft inmiddels vergun ning verleend. Voor de inrichting van een post is niet alleen een ga rage nodig om de auto te stallen, maar ook een ruimte voor de be manningsleden, waar ze kunnen verblijven als er geen uitrukken zijn. De overige twee ambulance posten staan in Zierikzee (bij de Victoriakliniek) en Burgh-Haam- stede. Deze post is gevestigd in een nieuw pand op bedrijventer rein De Roterij. Beide posten zijn dag en nacht bezet. Nieuw bij de Katse Kaai Menu €29,50 Kreeften menu €49,50 Natuur- en recreatieschap Zuid hollandse Delta is er niet in ge slaagd de automaten 'technisch op orde' te krijgen voor het nieu we seizoen. Óp alle automaten hangen briefjes met de medede ling dat ze tijdelijk buiten gebruik zijn. De automaten zijn (net als die op de Grevelingendam) oud en ver sleten. Ze zijn zijn alleen geschikt voor betalen met chipknip of cre ditcard, maar de chipknip is in middels afgeschaft. Zowel de ge meente Schouwen-Duiveland als de gemeente Goeree-Overflakkee wilden af van het betaald parke ren. Het afschaffen van de chip knip was een goede aanleiding. In de gemeenteraad van Schou wen-Duiveland werd zelfs een motie aangenomen waarin ge vraagd werd om afschaffing. De lobby leek te slagen, maar uit eindelijk besloot het Schap an ders. Het betaald parkeren wordt in ie der geval voor het jaar 2015 voort gezet. door Mariska den Hartog OUWERKERK - In het Watersnoods museum in Ouwerkerk is sinds vori ge week een beeldenexpositie van Carla van Wersch te zien. Van Wersch is beeldhouwer en maakt voornamelijk beelden geïnspireerd op het menselijk lichaam en de na tuur. De expositie van Carla van Wersch is nog tot en met eind juni te zien in het Watersnoodmuseum. 'Je wilt niet dat door Luc Oggel Carla van Wersch bij het beeld 'de Worsteling', gemaakt in Belgisch hard steen. foto Marieke Mandemaker t- foto Marcelle Davidse door Melita Lanting OOSTERLAND - Met ingang van mei wordt een derde ambulance gesta tioneerd op Schouwen-Duiveland. De ziekenauto komt te staan in Oosterland. Vrijdag/Zondag menu Tomatensoep of Bisque Homard 2 kleine Oosterschelde tongetjes, tarbot of tournedos Dame Blanche of Irish coffee of koffie met cognac Bisque homard 1600 gram kreeft p.p. Dame Blanche of Irish coffee of koffie met cognac of koffie compleet Reservering vooraf gewenst Met uitzicht op de Oosterschelde Niet van toepassing op zaterdag en feestdagen Veerhaven 3,4485 PL Kats Telefoon: 0113 - 600 200, Privé telefoon: 06 11 70 5615 Openingstijden: maart t/m oktober: vrijdag, zaterdag en zondag www.restaurantkatsekaai.nl door Melita Lanting BROUWERSDAM - Het betaald parke ren rondom de surfplas op de Brou- wersdam is met minstens twee maanden uitgesteld.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 97