Voorzichtig Zandschip kapseist Provincie versobert Containerschip loopt op Westerschelde verbreding Sloeweg vast bij Vlissingen 16 SPECTRUM Al een paar dagen probeer ik de lamp op onze over loop te repareren. We hebben een goed trapje en ik ben voorzichtig met elektriciteit. Dat je daarmee voor zichtig moet zijn heb ik al vroeg geleerd. Toen ik 12 was, hield ik me op herfstdagen bezig met het rapen van eikels. Boeren betaalden wel wat voor grote hoe veelheden eikels, die ze aan hun varkens voerden. Het geld dat we kregen konden we goed gebruiken voor onze voetbalclub. De bal die we hadden, had de vorm gekregen van een voorhistorisch paasei en hier en daar kon je de roze gummi binnenbal zien. Ijverig kroop ik voort met mijn emmer. Er lagen dikke brui ne Amerikaanse eikels. Opeens kreeg ik een schok: ik was met mijn hoofd tegen een schrikdraad aangeko men en ik kreeg een soort lichtflits in mijn hoofd. Dat ik op dat ogenblik iets blijvends heb opgelopen is meer dan waarschijnlijk. Ik was echter al eerder gewe zen op de ellende die elektriciteit kan veroorzaken. Toen, tijdens de oorlog, mijn moeder op een bepaald ogenblik aan het strijken was, raakte het strijkijzer de fect. Ze had nog wel een paar gietijzeren strijkijzers van verschillend formaat, maar daarvoor moest de ka chel aan zijn. Ze zette zich aan het repareren van het apparaat. Een tijdje later kwamen er enkele Duitse sol daten aan haar deur. In de hele straat en ook in het Duitse hoofdkwartier dat zich op de hoek van de straat bevond was de stroom weggevallen. De Duit sers dachten meteen aan sabotage en zij moest mee en werd op het matje geroepen en flink aan de tand gevoeld. Toen een officier begreep dat hij te maken had met een vrouw wier man in Duitsland te werk was gesteld en geen inkomsten meer had (het zal in de zomer van 1944 geweest zijn), stelde hij voor dat zij wel als huishoudster kon werken. Reden voor mijn moeder om haar twee kinderen aan de hand te nemen en ver weg te vluchten. Ze had iets tegen Duitse solda ten en bovendien wilde ze als min of meer alleen staande vrouw in geen geval bij zo'n Duitser dienen. Zo leer je wel voorzichtig te zijn met elektriciteit. Ik heb dan ook een schroevendraaiertje dat 240 volt kan hebben en een eigentijds metertje dat tot 250 volt kan gaan. Containerschip Sea Land Meteor loopt vast op Vlissingse kust Op de Westerschelde bij Breskens is maandagavond het zandschip Willem gekapseisd. Het is de tweede keer in korte tijd dat dit gebeurt. Deze keer konden de opvarenden gered worden. Begin februari kapseisde het zandschip Rick. Twee opvarenden konden levend uit het water worden gehaald, schipper Rick Broekmeulen is nog altijd ver mist. Kort voor het omslaan van het 80 me ter lange schip, vroeg het aan Rijkswa terstaat om extra pompcapaciteit. Zand zuiger Interballast 1 nam de twee opva renden van de Willem aan boord. De provincie moet de verbreding van de Sloeweg sterk versoberen om bin nen het budget van 58 miljoen euro te blijven en ervoor te zorgen dat het pro ject geen jaar vertraging oploopt. De provincie heeft het project tijdelijk stil gelegd. In de voorbereiding van het pro ject is het een en ander fout gelopen. Volgens gedeputeerde Kees van Beve- ren zijn er fouten gemaakt bij de bere kening van viaducten. GS opperen de bouw van twee nieuwe viaducten te schrappen. Ook het grote viaduct op de kruising Sloeweg-Bernardweg-Wester- scheldetunnelweg staat op de helling. De Sea Land Meteor, een 273 meter lang containerschip van Maersk liep dinsdagochtend rond vijf uur vast op de Vlissingse kust. Toen het schip dwars (in lij) op de kust lag om van zee- loods naar rivierloods te wisselen liep het mis vanwege druk scheepvaartver keer in combinatie met de stormach tige wind. Ankers uitgooien om het schip te stabiliseren hielp niet; deze werden stukgetrokken en de Sea Land Meteor werd tegen de kust aangeduwd. Rond tien uur 's ochtends, bij hoogwa ter kon het schip door sleepboten losge trokken worden. 59% 41% Geen magere modellen meer Na Italië, Spanje en Israël wil ook Frankrijk geen supermagere modellen meer op de cat walk zien. Strenge plannen waarin zelfs een BMI-ondergrens van 18 waren opgenomen, haalden het echter niet. Ook in de Nederland se modellenwereld lijkt steeds meer aan dacht te komen voor eetstoornissen. Verstappen in recordboeken Gaskraan moet verder dicht De 17-jarige Formule i-coureur Max Verstap pen heeft een hoofdstuk toegevoegd aan het recordboek dat hij schrijft in de Formule 1. Op 15 maart werd hij al de jongste die aan een Grand Prix meedeed, op 29 maart werd hij ook de jongste ooit die punten scoorde in de stand om het wereldkampioenschap. De Groningse gaskraan hoeft van de Raad van State niet voor 100 procent dicht, maar minister Kamp van Economische Zaken moet wél rekening houden met een forse vermindering van de gasproductie. RvS-rech- ter Drupsteen was woensdag zeer kritisch over Kamps gasbesluit, eerder dit jaar. UW MENING 628 reacties Ik ben blij met de zomertijd EENS ONEENS IN BINNEN- EN BUITENLAND

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 76