Pil krijgt monument met menstruatielampen 21 BINNENLAND 7 Genoemde verdachten MH17 Niet verstoppen 'Ja, er is een bemanning bij 'Bibliotekar heeft het vervoerd BUK-raketten als profielfoto www.dejongintra.nl/busreizen Zegt in april 2014 afgezwaaid te zijn bij de inlichtingendienst en naar Do netsk te zijn gegaan 'om te helpen'. Zou de man zijn die in telefoontaps van voor en na de crash van MH17 aan separatisten instructies geeft om het BUK-systeem te verplaatsen. In maart nog in Donetsk gezien. "H^ll I Het kunstwerk is 14 meter lang, 7 meter breed en ongeveer 1 meter hoog. Het ziet eruit als een grote pillenstrip. In het kunstwerk zit ten 21 ledlampen. Die gaan 's avonds tegelijk met de straatlam pen aan, maar elke dag brandt één lamp minder. Dat is een verwij zing naar de pil die vrouwen uit de strip halen. Na 21 dagen wor den alle lampen een week lang rood voor de stopweek. Na 28 dagen begint de cyclus van voren af aan. Volgens ontwerper Sjef Hoog stede is dat over the top. „Ik heb drie dochters, die zeiden 'pap, dat kun je niet maken'. De een vindt het schitterend, de ander niet. Kunst mag soms wat spraakma kend zijn en het moet een beetje ludiek zijn." Hoogstede hoopt stiekem dat vrouwen ontdekken dat ze men strueren op het ritme van het kunstwerk. Als het monument toch niet in de smaak valt, is het mogelijk de lampen uit te zetten. Bij bijzondere gelegenheden kun nen de lampen van het kunst werk worden aangepast, net als die van het Empire State Building in New York. Zo zijn de Osse lich ten oranje tijdens de komende Ko ningsdag „Elke dag komen daar dezelfde mensen langs. Je moet het zó doen dat ze elke dag iets anders beleven", aldus Hoogstede. Het kunstwerk kost 40.000 euro. Hoogstede is in dienst van de ge meente en krijgt er dus niets voor. „Het is puur een eer, een leu ke eer." Organon ontwikkelde in de jaren '50 het anticonceptiemiddel Lyn- diol. Dat kwam in 1962 op de markt. Het had wereldwijd suc ces. Miljoenen vrouwen konden zelf bepalen wanneer ze ovuleer- den en dus ook wanneer ze zwan ger werden. Dat lag gevoelig in het vrome katholieke Noord-Bra bant. Organon presenteerde de pil indertijd dan ook niet als anti conceptie, maar als middel tegen een onregelmatige cyclus. Dat vrouwen die hem slikten, daar door niet zwanger werden, gold als bijwerking. Organon kwam in 2007 in Ameri kaanse handen. Het moederbe drijf wilde in 2011 alle banen schrappen, maar kwam daar na verzet deels op terug. „Waar moeten we deze schoon heid lossen?", vraagt hij op 17 juli 's morgens telefonisch aan Petrov ski. De 'schoonheid' is een BUK- systeem, Boerjatik is in Donetsk. Hij krijgt opdracht verder te gaan. De bijnaam suggereert dat hij uit de Russische regio Boerjatië komt. Deze brigade heeft meerdere BUK-raketsystemen én is in juli in de buurt van de Oekraïense grens, ontdekte onderzoeksite Bellingcat. Een BUK-systeem zou de separatis ten te hulp zijn geschoten. Op social media heeft een militair van de bri gade BUK-raketten als profielfoto. Zijn naam valt meerdere keren in de telefoongesprekken die de Oekraï- ners hebben onderschept. Spreekt zelf niet, maar Petrovski geeft op dracht hem te benaderen omdat hij de leiding heeft over het vervoer van het BUK-systeem. Brengt het systeem na de crash naar Rusland. SIEMENS paasactie WAAROM EEN KEUKEN BIJ SSK KOPEN... ZATERDAG 4 APRIL 2015 Sergey Nikolajevitsj Petrovski, (voorma lig) officier Russische inlichtingendienst. Aan het kunstwerk voor de anticonceptipil wordt nog gewerkt, foto Thomas Segers OSS - Oss krijgt een monument voor zijn belangrijkste exportpro duct: de anticonceptiepil. Burge meester Wobine Buijs-Glaudemans onthult het kunstwerk volgende week vrijdag. Het bijna voltooide bouwwerk staat tussen het station en de fabriek van het vroegere Or- ganon, de maker van de pil. Dat heeft de gemeente gisteren aange kondigd. Het monument heeft 21 lampen. Elke dag brandt er één minder, als verwijzing naar de pillen die uit de strip gaan. Na 21 dagen worden alle lampen een week lang rood. 'Boerjatik', ongeïdentificeerde Oekraïense separatist of Rus. 'Bibliotekar' (bibliothecaris), schuilnaam van nog onbekende separatist. 53e Russische luchtafweerbrigade. Normaliter gelegerd in Koersk, Rusland. Het Lago Maggiore Toscane en Bloemenrivièra Vliegreizen Steden reizen Busreizen Autoreizen Verre reizen Reissom excl. 17,50 reserveringskosten, 2,50 calamiteitenfonds en eventuele vluchttoeslagen Bel 0180-457 803 of ga naar uw ANVR reisbureau 10-daagse busreis Rustig en onontdekt Gegarandeerd vertrek Luxe Comfort Class touringcar Reiscode: ebprm02 9-daagse vlieg-busrondreis Gegarandeerd vertrek Deskundige reisleider Inclusief Audioguide Reiscode: evit411 Van 10.00 tot 16.00 uur en diverse kookdemonstraties Kloosterweg 6 Kapelle industrieterrein 'De Smokkelhoek' KEUKENSTUDIO Tel. 0113 - 33 00 04 Unieke eigen service Uitstekende garantie Eigen montageafdeling Realistisch foto-ontwerp Alles in één hand! Uitsluitend topkwaliteit Nederlands fabricaat Persoonlijk advies Duidelijke informatie Heldere afspraken Korte lijnen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 7