CONSUMENT 55 Periscope Makeup Genius Layout Crossy Road Parkopedia Android- spelcomputer streamt ook ultra-hd-video's Zelfklevend cameraatje voor selfies Goedkope ronde smartwatch Muis laatje 'swipen' met je duim 'Slimme' koektrommel alleen open bij 'goed gedrag' Waterdichte mid-range smartphone van Sony APP VOOR DE HEB De leukste, mooiste en handigste nieuwe elektronica. Tonie van Ringelestijn zoekt de hoogtepunten uit het actuele aanbod. ZATERDAG 4 APRIL 2015 De nieuwe trend op het gebied van so cial media is gebeurtenissen te live- streamen, door anderen live mee te la ten kijken met de beelden die de ca mera van jouw smartphone opneemt. Deze trend is ingezet door de app Meerkat, maar Twitter heeft ook zijn eigen app: Periscope. De app laat je snel en gemakkelijk gebeurtenissen li- vestreamen, die anderen via elk appa raat kunnen bekijken. De kwaliteit van Periscope-streams is beter dan Meerkat en de live-streams kunnen worden opgeslagen om later terug te kij ken. Periscope, gratis voor iPhones en iPads L'Oréal Makeup Genius, een app om digitaal make-up te testen, is volgens het cosmeticamerk een groot succes. Met de app kun je digitaal L'Oréal-pro- ducten testen en eventueel kopen. De app werkt uitstekend. De make-up ziet er realistisch uit en blijft tijdens bewegende beelden op het gezicht zit ten. Ook mannen vinden de app leuk. Op sociale media staan foto's en vi deo's van mannen die met Makeup Genius veel digitale make-up op hun gezicht hebben gesmeerd. L'Oréal Makeup Genius, gratis voor Android, iPhone en iPads Instagrammers verpakken vaak meer dere foto's in één collage, om met één post een verhaal te vertellen. De colla ges worden gemaakt met apps van derden. Daar steekt de foto-app nu een stokje voor met Layout, een app om collages te maken. Layout werkt simpeler dan andere apps. Je kiest maximaal negen foto's, waarna Layout automatisch een collage maakt en deze op Instagram plaatst. Een handige optie is Gezichten, waar mee de app zoekt naar foto's met ge zichten. Selecteer de gewenste foto's en Layout doet de rest. Layout, gratis voor iPhones en iPads Het doel van Crossy Road is simpel: zorg ervoor dat het poppetje van de ene naar de andere kant komt. Om de overkant te bereiken, ontwijk je au to's in alle soorten en maten, spring je via drijvende boomstammen over ri vieren en passeer je rails in de hoop dat je niet wordt overreden door een trein. De game is een zogeheten end less runner, wat betekent dat er nooit een einde aan komt. En je mag ook niet te lang op één punt blijven, wach tend op het juiste moment voor de oversteek. Crossy Road, gratis voor Android, iPhones en iPads door Daniël Verlaan Parkopedia is een uitgebreide par- keer-app die niet alleen in Nederland zijn werk doet. Met de app vind je in 52 landen de goedkoopste parkeer plaatsen (op dit moment staan er 38 miljoen in het systeem). Volgens be oordelingssite droidapp.nl is Parkope dia misschien wel de beste par- keer-app voor Android. De naam Par kopedia een samenvoeging van parke ren en Wikipedia, de online-encyclo- pedie. Gebruikers kunnen zelf ook een parkeerplaats toevoegen door met hun smartphone een foto te maken. Parkopedia Parking, gratis voor Android MAKEUP GENIUS Nvidia's nieuwe Shield-spel- computer met Android kan ook video in 4K-kwaliteit, ook wel ultra-hd geheten, naar een tv streamen. Onder meer Net- flix biedt al enkele series in de hogere beeldkwaliteit aan, zo als House of cards. De Shield-console wordt geleverd met 50 Android-games. Extra spellen zijn te downloaden uit Google's appstore. De spelcom puter werkt met een nieuwe mobiele chip, die twee keer zo krachtig is als de Xbox 360. Prijs: 199 dollar, vanaf mei shield.nvidia.com/console De Alcatel Onetouch Watch is een goedkope smartwatch met een ronde wijzerplaat. Het hor loge is gemaakt van geborsteld chroom, kunststof en wit roest vrij staal. Het aanraakscherm- pje is niet helemaal rond, on deraan zit een zwarte balk. De smartwatch kan meldingen van iPhones en Android-toestellen tonen, onder meer van inko mende gesprekken. De One touch Watch heeft sensoren voor het meten van stappen, snelheid, hoogte en de hart slag. Hij is stof- en waterbesten dig en de accuduur is 5 dagen. Prijs: 129 euro, eind april De Podo is een kleine draadlo ze camera bedoeld voor het maken van 'selfies'. De Podo heeft een zelfklevende achter kant waarmee hij even op een muur, deur of glas is te plakken voor het maken van zelfportret ten of filmpjes. Hij stuurt live beeld door naar een smart phone, zodat de gebruiker kan zien of hij er goed op staat. De Podo maakt 8 megapixel foto's en video's in 720P-resolutie. Prijs: 90 euro, vanaf de zomer www.podolabs.com De nieuwe draadloze muis MX Master heeft bij de duim een extra scrollwieltje en een knop. Door de laatste ingedrukt te houden en de muis te bewe gen, zijn de veegbewegingen (swipes) voor navigatie in Mac OS X en Windows 8 uit te voe ren. Zo is er tussen schermen en apps te schakelen zonder de hand van de muis te halen. De MX Master is met een knopje onderop makkelijk draadloos te verbinden met drie verschil lende apparaten. De muis werkt op bijna elk oppervlak en de accuduur is 40 dagen. Prijs: 100 euro, per direct www.logitech.com/mxmaster De kSafe is een koektrommel die alleen open is te maken als bepaalde vooraf ingestelde doe len zijn gehaald. De gebruiker zelf, of een familielid, kan via een app instellen wanneer de kSafe open mag, bijvoorbeeld alleen na een bepaald tijdstip of alleen als een paar stappen zijn gezet. Ook is er een optie om na inchecken op een be paalde locatie, zoals sport school of zwembad, de trom mel van het slot te halen. Prijs: 79 dollar, excl. verzendkosten, vanaf het najaar www.thekitchensafe.com n u t Sony's midrange-smartphone Xperia M4 Aqua is waterdicht. Hij kan 30 minuten tot wel 1,5 meter onder het wateropper vlak. Het kunststof toestel heeft een 5 inch scherm met 720P-resolutie, 2 GB werkge heugen en ondersteunt de snel le 4G-netwerken. De camera achter heeft 13 megapixel en voor selfies is er een 5 mega pixel camera aanwezig. De M4 Aqua komt beschikbaar in de kleuren wit, zwart en koraal rood. Prijs: 299 euro, eind april www.sony.nl reageren? consument® depersdienst.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 55