Bouwman blijft rustig in Cypriotische slangenkuil DE PAGTER ANTIEK INTERIEUR PAASSHOW IN ONZE 3 WINKELS le EN 2e PAASDAG AM.F. SHOWMODFJ.l ,F,N Z1TMF.IIBF.l ,F,N MKT KORTINC Laatste week OUTLET in onze winkel in Veere met fikse kortingen www.depagterantiekeninterieur.nl 50 SPORT Het gat tussen koploper EN Para limni en nummer twee AE Pap hos bedraagt slechts een punt. De club uit het westen van Cyprus kan zich omstreeks 16.15 uur tot kampioen van de tweede divisie kronen in het duel met Elpida Xy- lofagou. „Dat moet wel te doen zijn", stelt Pim Bouwman, speler van EM Paralimni, gedecideerd. Zijn vertrouwen in zijn ploegge noten is dus groot, want zelf zal hij er niet bij zijn. „Drie weken geleden liep ik in een wedstrijd een scheur in mijn hamstring op", geeft de uit Oost-Souburg afkomstige mid denvelder de reden voor zijn afwe zigheid. „Ik wilde met een ge strekt been voor mijn tegenstan der komen, maar mijn linkerbeen bleef staan en ik wist al snel dat het niet goed zat. Ik ben toen ook gelijk het veld afgegaan." Promotie was drie weken geleden echter al zeker, dus de pijn van het moeten missen van de crucia le wedstrijden om het kampioen schap laat zich niet zo voelen. Het ziekteverzuim geeft hem juist de mogelijkheid om, naast de herstel werkzaamheden aan zijn ham string, ook eens te kijken naar zijn knie. Bouwman: „Ik heb pro blemen met het kraakbeen in mijn knie. Dat laat ik nu behande len. Ik heb veel voordeel van het trainen van een spier aan de bo venkant van mijn bovenbeen, dus die train ik nu extreem." Terugkijkend op de maanden op Cyprus die achter hem liggen komt hij tot de conclusie dat het kampioenschap EN Paralimni toe komt. Zeker sinds de vorige trai ner in december werd vervangen door.Ja, door wie? „Ik weet niet exact hoe je zijn naam spelt", ver- Binnenkort ga ik terug naar Nederland, die feta met sla komt m'n neus uit ontschuldigt Bouwman zich. „Is het goed als ik daar later op terug kom?" „Nadat de vorige trainer opstapte, omdat hij dacht dat hij onze groep niet meer op de rails zou kunnen krijgen, hebben we bijna alle wedstrijden gewonnen", ver volgt hij. „In het begin konden we als groep niet goed met de druk van het moeten winnen om gaan. Ikzelf had dat ook nog nooit zo meegemaakt. Ik heb bij NAC Breda gespeeld. Daar zijn ze al blij als ze niet degraderen, haha. Maar de opluchting was hier enorm groot toen bekend werd dat pro motie was veiliggesteld." Een terugkeer naar de hoogste di visie op Cyprus dus, een competi tie die het laatste halfjaar interna tionaal geregeld voor ophef zorg de. Zo werd de - onbemande - au to van scheidsrechter Leontios Trattou met een bom tot ontplof fing gebracht, ontsnapte een blun derende grensrechter na een wed strijd aan verwondingen toen er een vuurwerkbom bij hem naar binnen werd gegooid en deed ar biter Marios Panayi een boekje open over de matchfïxingpraktij- ken in de Cypriotische competi tie. De Uefa kwam op de proppen met 31 verdachte wedstrijden. „Ik heb mijn ploeggenoten er wel eens naar gevraagd", vertelt Bouw man. „Sommigen zeiden: 'We heb ben wel eens meegemaakt dat een duel zo erg kantelde, dat we het niet vertrouwden'. Mensen proberen wedstrijden dus blijk baar te fiksen. Dat vind ik jam mer. Maar ik kan er niet heel veel mee. Ik heb het gelukkig ook nog nooit meegemaakt." Uit onderzoek van de Cyprioti sche Voetbal Associatie bleek dat 34 procent van de voetballers op Cyprus kans heeft om benaderd te worden door een vreemde, om een wedstrijd te fiksen. Dat con cludeerde het maatschap uit een ondervraging van 1800 voetbal lers, met een respons van 419 spe lers. „Ik heb dat onderzoek vol gens mij niet onder ogen gekre gen", verweert Bouwman. „Of het moet in het Grieks zijn ge weest, dan heb ik het niet kunnen lezen. Ik zit denk ik niet in de risi cogroep, want ik krijg mijn salaris gewoon op tijd uitbetaald en heb geen schulden. Maar als ik word benaderd, meld ik het direct. Dan krijgt de PZC de primeur", schertst hij. Nu hij weet dat hij dit seizoen niet meer aan spelen toekomt, hoopt Bouwman vandaag op een mooi kampioensfeest, als een af sluiting van een mooi seizoen. „Binnenkort ga ik voor twee maanden terug naar Nederland, kan ik weer bij mijn vader en moeder aanschuiven. Dat heb ik wel gemist. Die feta met sla komt me mijn neus uit." Even bijtanken voor het nieuwe seizoen onder trainer Nikolaos Ka- rageorgiou - hij stuurt later een screenshot van de Wikipedia-pa- gina van zijn trainer met de tekst: 'Zo heet de trainer' - is het devies. „Als we zouden promoveren, werd mijn contract automatisch verlengd. En volgens mij zijn ze wel wat van plan voor het komen de seizoen. Maar eerst maar eens die titel veiligstellen." MIDDELBURG Herenstraat 9 Segeersstraat 8 W (0118) 63 41 33 3000 m2 wooninspiratie VEERE Kaai 53 8 (0118) 50 18 54 iedere zondag geopend DOMBURG* Markt 1 m (0118) 58 11 20 iedere zondag geopend Pim Bouwman (in blauw-paars tenue) houdt zich staande in een duel. foto Geert Bouwman door Mitchell Minnaard PARALIMNI - Na 45 jaar degradeer de EN Paralimni vorig seizoen voor het eerst in de historie naar de tweede divisie. Vanmiddag kan de Cypriotische club zich tot kam pioen kronen, maar dat moet de ploeg wel doen zonder Pim Bouw man. De uit Oost-Souburg afkom stige middenvelder revalideert van een hamstringblessure. Hij maakt zich in het krachthonk op voor het nieuwe seizoen op het hoogste ni veau, in een land waar scheidsrech ters op hun hoede zijn voor een bom onder hun auto en waar wed strijden worden gefikst alsof het een lieve lust is. Pim Bouwman

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 50