Nederbelgen moeten op reis voor paspoort De bekroning van Nederlands vakmanschap Arme Jezus IN HET NIEUWS 5 Poortvliet: Auping Plaza, Paasdijkweg 33 (Woonboulevard) H w plaza Ook veel Nederlanders in Duits land moeten voortaan verder rei zen voor nieuwe identiteitspapie ren. Vanaf oktober kunnen zij die niet meer aanvragen bij de consu laten in Düsseldorf en München; alleen nog bij de ambassade in Berlijn. Nederlandse grensgemeenten ne men de taken van de consulaten over. Dat is een bezuinigingsmaat regel, verklaart het ministerie van Buitenlandse Zaken. „Het verwer ken van paspoortaanvragen kan in Nederland goedkoper worden Grensgemeenten nemen taken van de consulaten over als gevolg van een bezuinigingsmaatregel TOMMY WIERINGA uitgevoerd." Ook in acht andere landen, waaronder Italië, de Vere nigde Staten en Australië, stop pen Nederlandse consulaten in de loop van dit jaar met het verstrek ken van reisdocumenten. Bij de ambassades in die landen blijft dat wel mogelijk. Nederlandse expats zijn niet blij met de bezuinigingsmaatregel. „De paspoorten van mij en onze drie kinderen vervallen allemaal op een ander moment", reageert Marynia Koster uit Leuven. „Dat wordt dus acht keer vrij nemen, op en neer rijden en de kinderen van school houden, want die moe ten ook mee." De grensgemeenten waar Neder belgen en -duitsers een nieuw paspoort kunnen aanvragen, zijn: Oldambt, Enschede, Maastricht, Montferland, Echt-Susteren, Ber gen op Zoom, Bergeijk, Breda en Venlo. Ook in Den Haag en bij de balie van de gemeente Haarlem mermeer op Schiphol kunnen zij terecht. Er is een kleine troost voor teleur gestelde expats: de paspoorten die sinds vorige maand verstrekt wor den, zijn twee keer zo lang geldig, namelijk tien in plaats van vijf jaar. Het passieverhaal in Enschede. Arme Je zus. Arm Ensche de. Eindelijk een volwaardige acade mische stad, zegt de voormalige showmaster Robert ten Brink (de evangelist van dienst): „Hier, aan de universiteit, den ken ze: eerst zien, dan geloven, maar had het niet beter kunnen zijn: eerst geloven en dan zien?" Waarop hij zijn ogen ten hemel sloeg en onzelieveheer bovenop een gebouw aan het Van Heek plein verscheen. Hij was in het wit, wat betekende dat het ver velendste deel van zijn kruis gang achter de rug was. Hij kneep zijn oogjes dicht tegen het geweld van de windmachi- ne, het leek verdorie Hans Klok op Golgotha wel. Met de verrij zenis als Heilige Goocheltruc. Dat was de finale, maar wat er aan vooraf ging, mocht er ook wezen. Er werd een lichtgevend kruis van plexiglas door de stad gedragen, iedereen deed mee. De voormalige presentatrice Bridget Maasland vroeg mensen waarom ze dat deden, dat zwa re kruis dragen. De geschrok ken Enschedeërs keken alsof ie mand ze net uit de textielfa briek had bevrijd, waarna de voormalige presentatrice ze al weer vinnig uit beeld duwde. Hun tijd voor de camera was ei genlijk al verstreken nog voor ze aan hun antwoord begonnen waren. Voor zowel de ex-presentatrice als de ex-showmaster gold dat we nooit geweten hadden dat ze eigenlijk in de Heer waren - maar zoals ze nu uit de kast kwamen, allemachtig, wat een fijne frontsoldaten van onzelie veheer waren het, ze gorgelden wijwater dat het een aard had. Tussendoor werd er gejubeld door tal van voormalige zangers en een grote, zwarte vrouw die klonk als een kettingbotsing. Deze poliepartiesten brachten hitjes van andere voormalige zangers, waarbij ze heel vroom Een paar voormalige nachtclubportiers deden Jezus een zwarte zak over zijn hoofd keken, want het was tenslotte het paasverhaal, of iets met Christus in elk geval, of de bui tenopnames van Holland's got ta lent, of de musical van Anne Frank - ze wisten het niet pre cies maar waren blij dat ze ge vraagd waren, het was tenslotte alweer een tijdje geleden dat ze op tv mochten. Ten slotte verscheen onzelieve heer in een oranje overall voor Pontius Pilatus. De overall ken den we uit Guantanamo Bay en onthoofdingsvideo's, Pontius Pi latus herkenden we als een voormalig acteur met een chro nisch loopoog. Het leek of hij sla stond te wassen maar het waren zijn handen. Vanaf het moment dat hij onzelieveheer had veroordeeld, had hij maar liefst twéé loopogen. Een paar voormalige nachtclubportiers deden Jezus een zwarte zak over zijn hoofd. Ze gingen hem onthoofden. Of zijn koran in brand steken. Op de markt in Enschede. Die eigenlijk Guanta namo Bay was, en een beetje Abu Ghraib. En heel eigenlijk Jeruzalem. Wat donderde het ook, het was allemaal om het even. Vader, fluisterden wij, ver geef het hun, want zij weten niet wat zij doen. Dé Auping winkel voor professioneel slaapadvies 2e Paasdag geopend. Kijk voor onze koopzondagen op auping.nl ZATERDAG 4 APRIL 2015 door Annemieke van Dongen DEN HAAG - Nederlanders die in Bel gië wonen, moeten vanaf novem ber naar Nederland komen om een paspoort of identiteitskaart aan te vragen. Nu kunnen zij daarvoor nog terecht bij de ambassade in Brussel en het consulaat in Antwer pen. Nederlands vakmanschap, dat is waar Auping al meer dan 125 jaar voor staat. Dé garantie voor goede kwaliteit. En dat pakt goed uit: de Consumentenbond heeft dit jaar de Auping Vivo matras voor de 3e keer bekroond met het predicaat "Beste uit de test". Om dit te vieren ontvang je nu 20% voordeel op Me Auping (top)matrassen. Kijk voor meer informatie op auping.nl/matrasvoordeel *Geldt in de actieperiode van 7 maart t/m 19 april 2015

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 5