Directie en rvc van NAC hullen zich in nevelen SPORT 47 Want ondanks de mooie verhalen van Mommers destijds is dat nooit gebeurd. In het financiële moeras trok hij later, omstreeks 2010, een tweede groep vermogen de mannen mee. Mensen met hart voor de zaak. Zij deden een flinke duit in de zak om een aan staand faillissement van de club af te wenden. En zie daar het ont staan van de groep van 21 aandeel houders. Tot 1 januari 2014 finan ciers geheten, maar na de aande- lenconversie, aandeelhouders en (mede-eigenaars). Zonder dat ze dat ooit hebben gewild. Maar er schijnt nu licht aan het eind van de tunnel. Een club in nood is immers interessant voor mensen. Volgens de top van de Bredase club hebben zeker drie partijen contact opgenomen om, zoals dat genoemd wordt, een in formeel gesprek te voeren. En nu is daar Jan-Willem van Dijk. De 47-jarige Bredase oud-zakenman die eigenaar van NAC wil worden door de helft van de aandelen over te nemen. Namens de raad van commissaris sen (rvc), het toezichthoudende orgaan van de club, laat voorzitter Joost Gielen weten niet te willen reageren. Hij vindt dat hij niet in de positie verkeert om iets te zeg gen. De rvc is van mening dat ze geen partij zijn in een eventuele overname door een andere partij. Ook Bernard Kin, die namens de aandeelhouders is vertegenwoor digd in de raad van commissaris sen, wil niet op de materie in gaan. „Ik zeg daar niks over. NAC is er niet bij gebaat dat dit zo naar buiten komt", laat hij vanaf zijn vakantieadres in Spanje weten. Door naar grootaandeelhouder Wim van Aalst, die structureel weigert om met de media te pra ten. Die komen er bij hem niet in. Ook gisteren niet. „Ik praat niet met de pers. Dat heb ik je al meer dere keren verteld. Ik communi ceer alleen via Cécile of Justin." Cécile is Cécile Koekkoek. In het dagelijks leven hoofdredacteur van de VARAgids en vanaf begin De 21 aandeelhouders, met name de kleinere, wachten de ontwikkelingen ondertus sen gespannen af. maart als commissaris bij NAC be last met de portefeuille communi catie. Persvoorlichter Perry Hen driks, laat weten dat Koekkoek de bal doorspeelt naar Gielen, de voorzitter van de rvc. Duidelijk is dat dus niemand iets wil zeggen. Of wil algemeen directeur Justin Goetzee misschien iets kwijt? In het plan van Van Dijk zou er voor hem geen plaats meer zijn als di rectielid. Goetzee: „Er zijn bij NAC te veel mensen die hun mond voorbij praten. Dat is schadelijk voor de club, maar blijkbaar hou je dat niet tegen. Dit zaait onrust, maar ik ben ik professioneel genoeg om er mee om te gaan." De 21 aandeelhouders, met name de kleinere, wachten de ontwikke lingen ondertussen gespannen af. De meeste van hen hopen van harte dat ze het door hun uitge leende geld met jaren vertraging eindelijk terugkrijgen. Dan maar zonder het beloofde rendement. Murray in finale van toernooi in Miami De Schotse tennisser Andy Murray heeft gisteren de fi nale bereikt van het hoog aangeschreven toernooi van Miami. De als derde geplaats te speler was in twee sets te sterk voor de Tsjech Tomas Berdych. Murray zegevierde met twee keer 6-4. In de finale komt Murray uit tegen de winnaar van het duel tussen titelverdediger Novak Djoko- vic uit Servië en de Ameri kaan John Isner. Boere bezorgt FC Eindhoven winst FC Eindhoven heeft gistera vond een goede stap gezet naar de winst in de vierde periode. De nummer twee van de Jupiler League won in Amsterdam met 2-1 van Jong Ajax. De uit Terneuzen afkomstige Tom Boere, opge leid bij Ajax, maakte in de slotfase het winnende doel punt. Eindhoven was eerder op voorsprong gezet door Roald van Hout, waarna Vik tor Fischer gelijk maakte. Recordtijden Nijhuis en Heemskerk Femke Heemskerk heeft op de tweede dag van de Swim Cup in Eindhoven de 200 meter vrije slag gewonnen in een tijd van 1.54,68, een Nederlands record. De oude toptijd was 1.55,35 en stond ook op naam van de kop- vrouw van PSV. Moniek Nij huis verbeterde het Neder lands record op de 100 me ter schoolslag. Ze won in een tijd van 1.07,18. Daarmee was ze sneller dan haar oude record (1.07,40). Terpstra kopman in Ronde van Vlaanderen Niki Terpstra staat morgen als één van de twee kopman nen van Etixx-QuickStep aan de start van de Ronde van Vlaanderen. De Noord-Hollander krijgt sa men met de Tsjech Zdenek Stybar een beschermde rol in de Belgische wielerklas sieker. De twee moeten het gat opvullen dat Tom Boo- nen achterlaat. De Belg mist 'Vlaanderens Mooiste' van wege een schouderblessure. Van Assche eindigt als elfde op ringen Turner Anthony van Assche uit Sas van Gent heeft zich niet kunnen plaatsen voor een finale bij de wereldbe kerwedstrijd in Ljubljana. Hij werd gisteren op ringen (score van 13,900) elfde en op voltige (13,450) 23e. Al leen de beste acht kwalifi ceerden op elk toestel zich voor de eindstrijd. De Neder landse equipe veroverde in totaal tien finaleplaatsen in de Sloveense hoofdstad. ZATERDAG 4 APRIL 2015 Aanvoerder Rens van Eijden tilt de schaal in de lucht. NEC Nijmegen kroonde zich gisteravond door een 1-O-overwinning op Sparta Rotterdam tot kam pioen van de Eredivisie, foto ANP door Yadran Blanco BREDA - Theo Mortimers. Kent u hem nog? De man die NAC een jaar of vijf geleden aan de rand van de afgrond bracht. Hoe zou het toch met hem zijn? De aandeelhou ders van NAC zullen nog vaak aan hem terugdenken. Jaren later ho pen ze vooral dat Jan-Willem van Dijk de man is die hen verlost van het pluche en hun leningen, omge zet in aandelen, met enige vertra ging en zonder bijbehorende provi sie terugbetaalt. MIAMI AMSTERDAM EINDHOVEN WIELSBEKE LJUBLJANA

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 47