Politie legt feest van CSW-scholieren stil Bankjes fleuren bos bij Schoonoord op Met schipperspet achter haringkar op de boulevard van Vlissingen 32 WALCHEREN LANDELIJKE CAMPAGNE Gekapseisd zandschip is rechtgezet Volgens de politie zwalkten rond twee uur 's nachts diverse minder jarigen over straat, die te veel alco hol op hadden. De portiers van de horecagelegenheid zouden hun handen vol hebben gehad om 'las tige' scholieren buiten de horeca gelegenheid te houden. Daarom legden de agenten het feest, dat ei genlijk tot vier uur zou duren, even na twee uur stil. Op het feest waren 350 leerlingen uit de havo- en vwo-eindexamen- klassen aanwezig. Het thema was Greased Lightnin', zegt vwo'er Martijn Janse (18) die in de organi serende commissie zit. „We had den het maandenlang voorbereid. De jongens hadden leren jacks aan en de meisjes en droegen jur ken. Het was supergezellig." Hij is erg teleurgesteld dat het feest door de politie werd gestopt. Martijn zegt dat de organiserende leerlingen er alles aan had gedaan om ervoor te zorgen dat scholie ren onder de 18 geen alcohol zou den drinken. „We werkten met bandjes. Alleen boven de 18 werd alcohol verkocht. Misschien had den sommigen thuis al gedron ken of werd er bier doorgegeven. Als we zagen dat iemand zonder bandje alcohol dronk, gaven we een waarschuwing." Martijn nu anceert het verhaal over dronken jongeren op straat. „We vonden maar één plek waar was overgege ven. We vinden dat de politie het feest te snel heeft beëindigd. Ze hadden toch met ons kunnen overleggen, of kunnen waarschu wen? De commissieleden waren juist nuchter gebleven om toe zicht te houden." Rector Frans van der Knaap zegt dat de CSW ouders een mail ge stuurd heeft. Hij benadrukt dat het feest geen initiatief is van de school, maar van leerlingen. „De organisatoren treft geen blaam, maar het is duidelijk uit de hand gelopen. We zoeken uit wat er ge beurd is, en hoe dit in de toe komst voorkomen kan worden." De zitjes komen langs de 7,8 kilo meter lange wandelroute door het gebied. Boswachter Karei Leef- tink en Martha Wedts de Swart van de Stichting doorkruisten vrij dag het landgoedbos op zoek naar de juiste plaats voor drie van de bankjes. Die drie zijn gesponsord door de Dorpsraad. De vierde is geschonken door een man wiens ouders vaak en in om Oostkapelle wandelen. Hij gaf hen het bankje cadeau voor hun huwelijksver jaar dag. Leefting en de schenker gaan 25 april op stap om de standplaats voor dat bankje te kiezen. Martha: „Er zijn twee opties: Aan het begin van de wandeling, langs de Oude Domburgseweg of bijna aan het einde van het gebied. Dat is een heel mooi plekje, Oostkap- pelaars noemen dat ook wel het mythische plekje. De overige drie bankjes worden strategische langs route geplaatst. Ieder met een ei gen uitzicht en een wisselende zonnestand. De vormgeving van de houten bankjes, simpel afge rond, past in het landschap." Het bos werd aangelegd in 2004. De landbouwgrond kwam door ruilverkaveling 'vrij'. In overleg met de dorpsgemeenschap werd besloten er een landgoedachtig bos te creëren. In de Engelse land schapsstijl; kronkelende paden, een grote waterpartij, glooiingen en fraaie zichtlijnen. Het gebied vormt inmiddels de habitat van onder meer reeën, damherten, haviken en buizerds. HOOFDPLAAT - Het gekapseisde zandschip Willem is door de bok ken Cormorant en Albatros gekan teld en rechtgezet en direct leeg gepompt. Volgens directeur Leen- dert Muller van sleep- en ber gingsbedrijf Multraship in Terneu- zen verliep de berging - tussen drie uur en kwart voor vier gister- ochtend- probleemloos. Het zand schip van zandhandel Faasse uit Goes kapseisde maandagavond omstreeks kwart voor acht bij het laden langszij de zandzuiger Inter- ballast 1 op de Westerschelde ter hoogte van Breskens. De twee be manningsleden konden worden gered. Nieuw bij de Katse Kaai Menu €29,50 Kreeften menu €49,50 Eigenlijk wilde Arno Polderman een hamburgertent beginnen op de Jan Weugkade, maar dat kon niet. De gemeente wees hem toen op de nog vrije vergunning voor een haringkar op de boulevard. Dat leek Arno Polderman, Vlissin- gen-o-fiel in hart en nieren, wel wat. Hij tikte een houten haring kar uit 1920 op de kop en knapte die helemaal op. De kar komt te genover de voormalige Zeevaart school te staan, van 15 april tot 15 september. Op de plek waar voor heen ook een haringkar stond, zij het niet zo frequent als Polder man van plan is. „Ik wil proberen er zes dagen per week te gaan staan. En ik laat me niet wegjagen door een beetje regen." Polderman gaat er haring verko pen, ook van die echte zure, maar ook verse broodjes met garnalen, zalm en makreel. De vis, geleverd door Van de Gruiter in Vlissin gen, gaat Polderman ter plekke schoonmaken. Zoals het hoort. „Vlissingen was vroeger haring- stad, lange tijd zelfs dé haringleve rancier van Nederland." Polderman, oorspronkelijk pijpfit- ter van beroep, duikt graag in het verleden. Hij schroomt er ook niet voor zich in historisch kos tuum te hijsen. Dat deed hij in de rol van Statenlid in de film over Michiel de Ruyter, en dat doet hij straks ook achter zijn haringkar. „Met schipperspet, klompen en al. Een echte toeristentrekker." Op het plein krijgt Polderman ge zelschap van de churroskraam en ook is volgens de gemeente Vlis singen een vergunning voor een ijskar aangevraagd. door Cornelleke Blok MIDDELBURG - De politie heeft in de nacht van donderdag op vrijdag voortijdig een feest beëindigd van CSW-scholieren in café Schutters hof in Middelburg. Eén dronken 17-jarige is aangehouden. Alberto Morgato (31) heeft als Angolese voetballer van Zeelandia Middelburg te kampen gehad met racis me. „Op het voetbalveld hoor je wel eens racistische spreekkoren. Soms werden er zelfs bananen op het veld gegooid. En ik hoor wel eens dat ik hier niet thuis hoor. Laat maar zitten, denk ik dan. Ik schenk gewoon geen aandacht aan die mensen die dat doen." Yvonne van Schaik (47) heeft zich nooit echt gediscri mineerd gevoeld. „Ik ben half-Nederlands en half-Hin- doestaans maar ben nooit racistisch bejegend. Het erg ste wat me ooit is overkomen vond plaats in Hulst. Ik werkte destijds in een winkel en had het sterke gevoel dat er over me gesproken werd vanwege mijn uiterlijk. Maar er zijn nu gelukkig veel meer tolerante mensen." door Annemarie Zevenbergen OOSTKAPELLE - Stichting LandGoed Wandelingen Oostkapelle zet vier bankjes in het landgoedbos Schoon oord in Oostkapelle neer. John Jansen (62) heeft nooit te maken gehad met racis me. Toch zag hij als handbalcoach soms wel eens dat zijn pupillen niet geaccepteerd werden. „Dat merk je dan op een bepaald moment. Dan zie je de hardheid van de mensen. Ik kan er sowieso niet tegen dat be paalde groeperingen worden weggezet. Het negatieve beeld moet gewoon gestopt worden." Aryeh Herz (74) is als jood nooit gediscrimineerd. „De hele discussie wordt uitvergroot. Daar moeten we eens mee ophouden. Er zijn juist goede voorbeelden van omgangsvormen tussen volkeren. Zelf werkte ik al tijd met een Palestijn. Als we al eens een discussie had den, losten we dit op normale wijze op. We zijn altijd vrienden gebleven." foto's Lex de Meester Vrijdag/Zondag menu Tomatensoep of Bisque Homard 2 kleine Oosterschelde tongetjes, tarbot of tournedos Dame Blanche of Irish coffee of koffie met cognac Bisque homard - 600 gram kreeft p.p. Dame Blanche of Irish coffee of koffie met cognac of koffie compleet Reservering vooraf gewenst Met uitzicht op de Oosterschelde Niet van toepassing op zaterdag en feestdagen Veerhaven 3,4485 PL Kats Telefoon: 0113 - 600 200, Privé telefoon: 0611 70 5615 Openingstijden: maart t/m oktober: vrijdag, zaterdag en zondag www.restaurantkatsekaai.nl door Wendy Wagenmakers VLISSINGEN - Op de Vlissingse bou levard komt dit seizoen weer een haringkar te staan. Een echte ou- werswesse, met erachter iemand die de vis in traditionele visserskle- dij staat schoon te maken.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 32