V Politieman bestraft na doodrijden meisje WACHT EENS EVEN. fbipofl [zeven] Man doodgeschoten bij winkelcentrum Breda nu 15,95 nu €37,50 IN HET NIEUWS 3 Kerry waarschuwt Iran over akkoord depotzeven.nl <3> '/s^/'lninia is goed nieuvi/s '«alen. rond 1,18 tot 1,28 euro. Iran staat al bijna tien jaar onder druk vanwe ge het omstreden nucleaire pro gramma. Internationaal wordt ge vreesd dat het land een atoom- bom bouwt. Volgens Iran zelf is het slechts bezig met de bouw van een kerncentrale. Tijdens onderhandelingen in het Zwitserse Lausanne zijn afspra ken gemaakt over de hoeveelheid verrijkt uranium die het land op voorraad mag hebben en over het toezicht op het verdere nucleaire programma. Details moeten nog verder uitgewerkt worden. Pas als de handtekeningen definitief zijn gezet, verdwijnen de sancties. Volgens De Vries is het beëindi gen van de sancties ook goed nieuws voor olieverwerkende be drijven. De samenstelling van olie uit Iran is beter dan die uit bij voorbeeld de Noordzee. Daardoor is de verwerking makkelijker. In Iran heerst blijd schap over het don derdag gesloten 'raamwerk' van een atoomakkoord. Om de kritische achter ban in de VS te sus sen, waarschuwde mi nister van Buitenland se Zaken John Kerry Iran echter. De sanc ties worden in fases afgebouwd als er een definitieve overeen komst is, maar ze zul len weer worden in gevoerd als Iran het akkoord niet precies uitvoert, zei Kerry. Israël keerde zich te gen de overeen komst. De veiligheid van Israël wordt be dreigd, zei premier Benjamin Netanyahu. Volgens de Duitse mi nister van Buitenland se Zaken Frank-Wal ter Steinmeier moet de Israëlische over heid zich wat meer verdiepen in de atoomdeal. „Het doel van de deal met Iran is om de veiligheid in het Midden-Oosten te vergroten en niet om de situatie erger te maken." Volgens de overeen komst wordt de ver rijkingscapaciteit van Iran met twee derde gereduceerd. Het grootste deel van het hoogverrijkt ura nium wordt afge zwakt of naar het bui tenland gebracht. Ura niumverrijking wordt onder interna tionaal toezicht ge steld. De sancties worden opgeschort. In een colonne van politieauto's reed de politieman met sirene en zwaailicht door Eindhoven. Hij was met collega's op weg naar een verwarde man die dreigde zichzelf en politiemensen dood te schieten. De agent reed hard en door rood. Volgens de rechtbank had hij zijn snelheid moeten aanpassen toen hij het kruispunt naderde zodat hij kon anticiperen op het gedrag van medeweggebruikers. De man werd veroordeeld wegens overtre ding van de Wegenverkeerswet. De politieman werd aanvankelijk niet vervolgd. Nabestaanden dien den daarover een klacht in bij het gerechtshof, waarna de zaak als nog aan de rechtbank werd voor gelegd. Hoewel hij erg aangeslagen is door de dood van de scooterrijd ster, vindt de politieman zelf niet dat hem een strafrechtelijk ver wijt valt te maken. Hij heeft een specialistische rijopleiding ge volgd en kende de regels. Boven dien handelde hij in opdracht van zijn sectiecommandant. Maar dat ontslaat hem volgens de recht bank niet van zijn verantwoorde lijkheid. Het is nog niet duidelijk of justi tie in beroep gaat. Ook Boude- wijn van Eijck, de advocaat van de politieman, denkt nog na over een eventueel hoger beroep. „Maatschappelijk gezien begrijp ik het vonnis wel, maar juridisch gezien niet." De moeder van het slachtoffer wilde gisteren niets zeggen. ALWEER EEN KOOPJE VAN DEPOT ZEVEN! Reuze bloempot in diverse kleuren BREDA - Een 28-jarige man uit Bre da is gistermiddag doodgeschoten bij een druk bezocht winkelcen trum in zijn woonplaats. Hij werd na de schietpartij twintig minu ten gereanimeerd en bezweek la ter in een ziekenhuis aan zijn ver wondingen. Veel mensen waren getuige van het voorval. Op de plaats delict lagen een hak- bijl en een priem. Het is onduide lijk of de man hiermee is be werkt, of dat hij zelf met het ge reedschap rondliep. De verklarin gen van omstanders lopen daar over uiteen. De hakbijl was met bloed besmeurd. Een getuige ver telde dat zeker vijf keer op de man is geschoten. „Hij had geen schijn van kans. Ik wist meteen dat hij het niet zou redden." Het is niet duidelijk waarom het slachtoffer om het leven is ge bracht. Er zijn twee mannen (30 en 35) opgepakt. Het is onbekend of dat de schutters zijn. Mogelijk waren er nog meer mensen bij de schietpartij betrokken. ZATERDAG 4 APRIL 2015 TV 1,60 Olie wordt betaald in dollars, aan de pomp betalen we met euro's. Door de dalende eurokoers kostte een liter Eu- ro95 eind januari minder dan 1,46 eu ro en ligt de prijs nu rond 1,60 euro DEN BOSCH - Een lid van een arres tatieteam dat in 2013 een verkeers ongeval veroorzaakte waarbij een 18-jarige scooterrijdster om het le ven kwam, is daar gisteren voor veroordeeld. De rechtbank in Den Bosch legde de man een halfjaar voorwaardelijke rijontzegging op. Justitie had vrijspraak gevraagd. Volgens de rechtbank had de agent zijn snelheid moeten aanpassen toen hij het kruispunt naderde o.a. wit, zwart, fuchsia, aqua of lime. 80 woonmerken onder één dak 1 rechtstreeks van de fabrikant, 30 tot 70% korting 1 direct meenemen, aanhangwagen beschikbaar gelegen in Hulst, naast Morres elke zondag open 52 cm H 67 cm H Woonoutlet Hulst Op de plaats delict lagen een hakbijl en een priem; het is onduidelijk of de man hiermee is aangevallen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 3