De honden moeten er weer netjes uitzien WERKEN 21 Waaruit bestaat uw werk? „Uit het knippen, wassen, scheren, föh nen van honden. Ik maak dat ze er weer netjes uit komen te zien." Hoe bent u in deze baan terechtgekomen? „Eigenlijk was ik op zoek naar werk dat ik aan huis kon doen en dat ik mooi kon combineren met de zorg voor mijn kinderen. Van mijn schoonmoeder hoorde ik dat er een wachtlijst van twee maanden was bij haar honden- trimster. Het was mijn man die toen voorstelde: waarom ga je dat niet doen? Dat vond ik zo'n goed idee dat ik de opleiding ben gaan doen en ruim een jaar gele den heb ik de Trimsalon Vlissingen geo pend." de hond binnenkomt en hoe die hier weer weggaat. Dat is soms echt een we reld van verschil. Ik maak ook regelma tig foto's van de hond, van vóór en na de behandeling. Die zet ik op de face- bookpagina van de trimsalon." Waf is de grootste uitdaging in uw werk? „Elke hond is anders en daardoor een uitdaging op zich. Ik wil dat ze er netjes uit komen te zien en ik ben daar ook heel precies in. Daarnaast zijn er natuur lijk ook honden die niet graag gekamt willen worden of die niet goed stil kun nen staan. Met heel veel geduld lukt het altijd toch om het ook bij die hon den weer voor elkaar te krijgen. Geduld moet je in dit vak wel hebben, en dat heb ik gelukkig." Waar haalt u de meeste voldoening uit? „Uit de reactie van de klant als ze hun hond weer komen ophalen en voor het eerst zien hoe hij of zij geworden is. Dan weet ik meteen of ik het goed en netjes gedaan heb." Wdt is het leukste aspect aan dit werk? „Het leukste voor mij is om te zien hoe In De Uitdaging vertelt elke week iemand, aan de hand van vijf vragen, over zijn of haar werk. Wat is het voor werk en wat is de grootste uitdaging? Van daag: Anita Vreeke van Trimsalon Vlissingen. foto Ruben Oreel Hans Jobse (56) uit Middelburg. Er gaan zo'n 40 tot 50 leistenen in één vierkante meter dak. De leisteen moet vooraf op dikte gesorteerd wor den en je moet vooraf en onderweg puzzelen om netjes uit te komen. Elke leisteen wordt handmatig op haakjes gezet. Een recht dak van tien vierkante meter aanbrengen kost ongeveer een werkdag. Robert: „De kwaliteit is erg be langrijk voor ons. We brengen alles met respect voor het verleden terug in oorspronkelijke staat, maar we willen niet de fouten van het verleden herhalen." Ouderwets vakmanschap, gecombi neerd met nieuwe technieken en voorschriften. Gevelbekleding, onderhoud, schoonmaak, in spectie en reparatie van daken en goten, even tueel aan de hand van een Monumentenwacht- rapport is geen enkel probleem. De medewer kers van Jobse BV komen met een basisoplei- ding binnen, maar leren het vak intern. Eer ze volleerd zijn ben je tien jaar verder. „Het is ook niet voor iedereen weggelegd. Vergeet niet, je bent in weer en wind en vaak op grote hoogte aan het werk", vertelt Robert. „Koper, lood en zink zijn recyclebaar dus duurzaam. Dat past perfect bij deze tijd. Je ziet ook steeds meer ar chitecten een esthetische keuze maken voor ge velbekleding in die materialen. Dat kunnen wij natuurlijk perfect uitvoeren", zegt Hans. JOBSE BV MIDDELBURG ZATERDAG 4 APRIL 2015 lood en leisteen Het ossenoog is een dakraam. In dit geval kijkt Hans Jobse door een handgemaakte replica van zink. foto's Ruben Oreel Q www.jobsebv.nl Jobse is opgericht in 1922 door de opa van Hans Jobse: Adriaan Jobse. Adriaan Jobse begon als loodgieter, maar spe cialiseerde zich al snel in koper, lood, zink en lei. Doordat de restauratiewereld klein was, werd zijn naam al snel verbonden met kwali teit. Een strategie die Jobse tot de dag van vandaag volhoudt. Momenteel heeft Jobse 35 mensen in dienst. Het bedrijf is lid van diverse vakverenigingen voor dak-, gevel- en gootconstructies en het dakdekken van hellende daken, lid van de Ne derlandse Vereniging van Leidekkers en de Zinkmeesters. Daarnaast heeft Jobse het Ko- mo-keurmerk (bouw), ISO 9001 en VCA. Jobse is in heel zuid-west Nederland werk zaam in restauratie, renovatie, onderhoud en nieuwbouw met de materialen koper, lood, zink en leisteen als uitgangspunt. Veel projecten worden samen met zusterbe drijf Van Keulen uit Ossendrecht opgepakt. Hier zijn ook 35 mensen werkzaam. Jobse werkt voor particulieren, woningbouw, renovatie en nieuwbouw. Restauratie is het visitekaartje van Jobse. En kele voorbeelden zijn de Boomkerk in Amster dam, restaurant Markiezenhof in Bergen op Zoom, Paleis Noordeinde in Den Haag, Kas teel De Haar in Haarzuilens en het Museum Boymans van Beuningen in Rotterdam.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 21