meer in verdrukking 24 maanden 50% korting 400MB DATA BO*0 'Russisch rampschip zonk door te veel mensen' Studenten willen na bloedbad niet terug naar universiteit Bestel exclusief op: www.vodafone.nl/pzc BUITENLAND 13 P/MND IS executeert tientallen Syriërs Strijders van Islamitische Staat (IS) hebben de afgelopen vijf dagen zeker 69 Syriërs geëxecu teerd in Hama, Homs en Deir ez-Zor. Dat heeft het Syrische Observatorium voor Mensen rechten gisteren verklaard. De organisatie heeft videomate riaal van een van de executies. Volgens het observatorium zijn onder de vermoorde Sy riërs vooral burgers, onder wie drie kinderen en elf vrouwen. Zeiler na 66 dagen uit zee gevist Een Amerikaanse zeiler die al 66 dagen was vermist, is don derdag gered door een Duits vrachtschip, ongeveer 320 kilo meter voor de kust van de staat North Carolina. De zeilboot van de 37-jarige Louis Jordan was gekapseisd, waarna hij ruim twee maanden stuurloos op zee heeft gedobberd. Jordan dronk regenwater en at rauwe vis om in leven te blij ven. China helpt andere landen met evacuatie Een Chinees marinefregat heeft donderdag 225 buitenlan ders uit tien verschillende lan den uit de Jemenitische haven stad Aden geëvacueerd. Het is de eerste keer dat China staats burgers uit andere landen eva cueert in een crisissituatie. Het gaat om ingezetenen van onder meer Duitsland, Groot-Brittan- nië, Italië en Pakistan. Die lan den vroegen China om hulp. De ramp met het Russische vis sersschip in de Ochotskzee ten westen van het Russische schiereiland Kamtsjatka is mo gelijk veroorzaakt doordat er te veel mensen aan boord waren. Volgens het Russische persbu reau Tass zouden volgens de be manningslijst maximaal 62 mensen aan boord zijn van de Dalnij Vostok. Op het moment dat het schip zonk waren er echter 132 mensen aan boord. Tass beroept zich op bronnen in de havenstad Vladivostok, waar het schip vertrokken was. Reddingswerkers zoeken on dertussen nog naar dertien ver misten van het vissersschip dat in de nacht van woensdag op donderdag zonk. Hoop dat er nog vermisten leven is er niet want het water is er ijskoud. Zeker 56 mensen zijn om het le ven gekomen. 63 bemanningsle den konden worden gered. Het wrak van het schip zou op onge veer 200 meter diepte liggen. Een 33-jarige overlevende zegt in Rus sische media dat er op volle zee niets aan de hand leek met het schip en dat de weersomstandig heden niet zwaar waren. Het schip maakte op een gegeven mo ment ruim een half uur slagzij, voordat het binnen een minuut zonk. Veel bemanningsleden dachten dat het schip nog in de goede positie te krijgen was en werden overvallen toen het vaar tuig plotseling zonk, aldus de overlevende. De studenten van de universi teit van Garissa in Kenia zijn gisteren naar huis gegaan. Ve len van hen zweren nooit meer terug te keren naar de campus, waar donderdag 147 mensen werden vermoord door terroristen van al-Sha- baab, schrijft de Keniaanse krant Daily Nation. Met bussen vertrekken de over levenden van de aanslag. Som migen moeten naar de andere kant van het land. Velen heb ben een overplaatsing aange vraagd naar een andere univer siteit. Anderen stoppen met hun studie. Ook een deel van de werknemers wil nooit meer voet zetten op het universiteitster rein. „Ik kan hier niet meer terug komen. Het is alsof ik mijn leven op het spel zet voor mijn toe komst", zei tweedejaarsstudent Palette Okombo. „Er zijn vrien den van mij vermoord." Stoffelij ke overschotten van de slachtof fers worden naar de hoofdstad Nairobi gebracht om daar te wor den geïdentificeerd. De mortuaria in Garissa hebben niet voldoende capaciteit en de slachtoffers kwa men uit verschillende delen van het land. De daders van de islamis- tische terreurbeweging al-Sha- baab, die ook om het leven zijn ge komen, hadden het gemunt op christelijke studenten. Dat was het geval in september vorig jaar, toen in de stad Iguala in de zuidelijke deelstaat Guerre ro 43 studenten werden ontvoerd door politieagenten, volgens het federale Openbaar Ministerie in opdracht van de burgemeester van Iguala, en overgeleverd aan lo kale bendeleden, die de 43 vervol gens zouden hebben vermoord. Die misdaad schokte Mexico dus danig dat sindsdien met regel maat door duizenden woedende Mexicanen tegen de door corrup tie en geweld verlamde rechts staat wordt gedemonstreerd. De regering van Enrique Pena Nieto beloofde november vorig jaar iets aan de epidemische straffeloos heid te doen, maar daar is volgens mensenrechtenorganisaties voor alsnog weinig van terechtgeko men. „De regering heeft wel de middelen om de verdwijningscri- sis aan te pakken, maar de wil ont breekt", zegt Ernesto Schwarz van Ciencia Forense, een stich ting die probeert een databank op te zetten van verdwenen Mexica nen. Door middel van gedoneer de DNA-proeven verricht de stich ting forensisch onderzoek naar de duizenden vermisten. Voor vrouwen als Jovita Donado en Rosa Maria Ramirez rest slechts vertwijfeling. „Als je weet dat je zoon dood is, kun je hem tenminste begraven en afscheid van hem nemen", zegt Ramirez, die haar emoties met moeite in bedwang kan houden. „Maar als hij spoorloos is, is er geen rouw. Alleen maar angst en twijfel." te sluiten. Normaal gesproken springen de Griekse banken dan bij, maar de Europese Centrale Bank heeft dat nu verboden. Het zou hun toch al beroerde finan ciële positie verder verslechteren. Zo valt er een gat van 750 miljoen euro. De dag erop verwacht het IMF 450 miljoen van Athene. Het is de vraag of de regering de salarissen en pensioenen van amb tenaren deze maand kan betalen. Zo niet, dan neemt de steun van de bevolking waarschijnlijk ra zendsnel af Maar bij uitstel van af lossingen wordt Griekenland offi cieel een wanbetaler, wat het ver trouwen op de financiële mark ten nog verder ondermijnt. De kans op een ongecontroleerde ket tingreactie, waarbij de Grieken nog maar mondjesmaat bij hun geld kunnen en wellicht zelfs de euro moeten inleveren, is dan le vensgroot. Dat Griekenland moet kiezen tus sen twee kwaden lijkt onvermij delijk als er niet op korte termijn financiële verlichting komt. De snelste manier daarvoor is toege ven aan de eisen van de geldschie ters, maar daarmee zou de rege ring kiezersbedrog plegen. Ze is immers gekozen vanwege de be lofte een einde te maken aan het tijdperk van bezuinigingen. Intus sen schraapt de regering geld bij elkaar. Overheidsbedrijven wor den gedwongen hun reserves uit te lenen. Alle operationele uitga ven van ministeries zijn tot nader order verboden. Exclusief voor de lezers van deze krant 10 V a mm r». nel. iPhone 5c t.w.v. €399,- Ander toestel of abonnement? Kijk op de website! ZATERDAG 4 APRIL 2015 MOSKOU GARISSA HAMA MIAMI ADEN enkel spoor Jovita Donado bij het inmiddels gesloten barretje waaruit haar zoon Jairo is ontvoerd. foto Jan-Albert Hootsen Kaarten VkJso' Telefoon Muziek Berichten Agenda Fotos Camera Notities Herinneringen Aandolon Game Center Kiosk iTunes Store App Store Passbook Kompas Instellingen Telefonisch bestellen ken ook. Bet 0900~0603 (€0,45 per gesprek, ma t/mvr van 8-18 uur) Een actieabonnement heeft een contractduur van 2 jaar. De aansluitkosten bedragen €30,- en de bezorgkosten zijn gratis. Actie geldig tot minimaal 15-04-2015 en alleen online verkrijgbaar. Typ-, druk- of zetfouten voorbehouden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 13