Bokken zetten zandschip recht Kreatieve Vorming Hulst in conclaaf Nieuwe start voor met wethouder om subsidiewens pijnpoli ZorgSaam ZEEUWS-VLAANDEREN 35 met spanning uit naar het con cert. „Het is pittig dit jaar. Vooral de begeleidingen van de liedjes die Belle zingt. Maar de muziek is erg leuk", zegt trombonist Bowy van Leuven (22). Bowy zit sinds 2008 bij The Young Ones. Hij stu deert in Tilburg, maar reist elke vrijdag terug naar Zeeuws-Vlaan- deren. De broers Timo (22) en Esli (24) van Heese zitten ook al heel wat jaren bij het orkest. „Dat komt omdat we leuke popmuziek spelen. En na elk concert stude ren we weer een nieuw repertoire in", zegt Esli die trompet speelt. „Er wordt hier écht muziek ge maakt", roepen Bowy, Timo en Esli in koor. Andrea van Hermon (16) speelt sinds twee maanden mee op klari net en krijgt volgende week haar vuurdoop. „Het is best span nend", vindt ze. Terwijl er gerepe teerd wordt, vergadert een gedeel te van het bestuur nog over alle or ganisatorische aspecten. „Het is elk jaar weer een uitdaging zegt Ik zit bij The Young Ones, omdat we popmuziek spelen en vaak wisselen van repertoire Martijn Jonkman. Martijn kwam in 1997 bij The Young Ones en is later in het bestuur terecht geko men. „Van de stoelen in de zaal tot de aankleding op het podium, alles moet geregeld worden", zegt hij. Na de repetitie gaat om tien uur de bar open. Het licht wordt gedimd, de discolichten springen aan en er wordt een cola of pintje gedronken. Want ontspanning en gezelligheid zijn óók belangrijk. Trombonist Timo proost alvast op de goede afloop van het concert volgende week. Het zandschip van zandhandel Faasse uit Goes kapseisde maan dagavond omstreeks kwart voor acht bij het laden langszij de zand zuiger Interballast 1 op de Wester- schelde ter hoogte van Breskens. De twee bemanningsleden kon den worden gered. Ze klommen aan boord van de zandzuiger. De Willem werd vrijdagmiddag via de sluizen van Terneuzen naar scheepswerf De Schroef in Sluiskil gesleept. Volgens Muller speelde de harde wind de bergers de afgelopen dagen parten. Naast de eigen bok Cormorant was de inzet van een tweede bok nodig, maar die kreeg op weg naar Hoofdplaat te kampen met een kapotte giek en meerde af in Wemeldinge. Vervolgens werd de bok Albatros uit Rotterdam naar de plek gediri geerd. Voorzitter Walter Naessens van Kreatieve Vorming weet nog al tijd niet op hoeveel subsidie hij voor het komende cursusjaar kan rekenen, zei. Het cursusjaar loopt van septem ber tot juni. „We willen ons op het jaar gaan voorbereiden. We kunnen niet nog eens drie, vier maanden wachten", vertelde Nae ssens tijdens de commissieverga dering. Volgens de voorzitter is Kreatieve Vorming afhankelijk van de ge meentelijke subsidie, om de beel dende, audiovisuele en cursussen fotografie te kunnen aanbieden. Naessens laakte woensdag de hou ding van de gemeente Hulst, om dat die volgens hem nog niet had gereageerd op de herziene begro ting van de stichting. „We kregen van de gemeente te horen dat onze begroting niet kos tendekkend was", vertelde Naes sens. „Die hebben we vervolgens aangepast en op 12 februari naar de gemeente gestuurd. We kre gen te horen dat het na carnaval geregeld zou zijn, maar sinds 21 fe bruari is het stil. We willen we ten waar we aan toe zijn. We kun nen niet verder krimpen dan we nu al doen. Dan snijden we het vlees van het bot af. Of moet het bestuur ook het personeel wor den? Dat lijkt me ongezond. We willen het niet weer via de rech ter spelen." Kreatieve Vorming sleepte Hulst in 2008 voor de rechter, omdat het naar eigen zeggen te weinig subsidie van de gemeente kreeg. Uiteindelijk ging Hulst overstag en kreeg Kreatieve Vorming als nog de volle mep aan subsidie. Het nieuwe begrotingsvoorstel van Kreatieve Vorming was bij wethouder Van Driessche niet be kend, verklaarde hij. Gemeente en Kreatieve Vorming komen binnenkort bij elkaar om het over het voorstel te hebben. De vertrokken anesthesisten hiel den zich vooral bezig met pijnbe strijding en gingen in België aan de slag. Het vertrek stond los van de miljoenenbezuiniging die ZorgSaam moet doorvoeren. Patiënten die een beroep wilden doen op de pijnpoli, moesten noodgedwongen uitwijken naar locaties elders in het land. ZorgSaam heeft twee nieuwe waarnemend anesthesisten aange trokken, vertelt woordvoerster Jennifer Switijnk. Daardoor is de pijnpoli vanaf dinsdag weer in ge bruik. In de pijnpoli kunnen men sen die te kampen hebben met chronische pijn terecht. De anesthesisten zijn voorname lijk aangenomen om de groeiende wachttijd voor patiënten het hoofd te kunnen bieden. De wachttijd voor de afdeling pijnbe strijding is in Terneuzen acht we ken, in Oostburg moeten patiën ten twaalf weken wachten voor een behandeling. „Door het aan stellen van de anesthesisten zal de wachttijd voor de pijnpoli ver kleind worden", aldus Switijnk, die verklaart dat er verder weinig verandert ten opzichte van de 'oude' pijnpoli. ZorgSaam heeft nu drie anesthesisten in dienst. Een daarvan is gespecialiseerd in pijnbestrijding, de andere twee zijn allround inzetbaar. ZATERDAG 4 APRIL 2015 Orkest The Young Ones uit Hulst past het repertoire volledig aan op gast- soliste Belle Perez, foto Camile Schelstraete Esli van Heese (24) Viva la Vida vindt op 11 april plaats in Den Dullaert in Hulst. Het concert be gint om 20.15 uur. Kaarten zijn te be stellen via www.the-young-ones.com. door Wout Bareman HOOFDPLAAT - Het gekapseisde zandschip Willem is vrijdagoch tend in alle vroegte door drijvende bokken Cormorant en Albatros ge kanteld en rechtgezet en direct leeggepompt. Volgens directeur Leendert Muller van sleep- en ber gingsbedrijf Multraship in Terneu- zen verliep de berging - tussen drie uur en kwart voor vier - probleem loos. De Willem is door twee drijvende bokken weer rechtgezet. foto Adri van de Wege door Bob Maes HULST - Wethouder Frank van Driessche en stichting Kreatieve Vorming Hulst (KV) gaan binnen kort in conclaaf over de subsidie aanvraag van de stichting. Dat zeg de Van Driessche toe tijdens de ver gadering van de commissie Samen leving. Kreatieve Vorming sleepte Hulst in 2008 voor de rech ter, de stichting wilde 4000 euro meer aan subsidie door Bob Maes TERNEUZEN - Vanaf volgende week maandag 7 april is de pijnpoli in zie kenhuis ZorgSaam in Terneuzen weer geopend. De poli sloot op 1 januari de deuren vanwege het ver trek van vier van de zeven anesthe sisten. ZorgSaam heeft twee waar nemend anesthesisten aangesteld.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 125