Regering Griekenland komt steeds Rapper dankzij zijn teksten lang de cel in Tijd voor Thüringen 66 Als je weet dat je zoon dood is, kun je hem tenminste begraven en afscheid nemen a VERDWIJNINGEN MEXICO 12 BUITENLAND pharosreizen Families in Mexico zijn wanhopig over het lot van hun verdwenen verwanten. De 33-jarige Herron, alias Ra Diggs, kreeg twaalf keer levens lang en daar bovenop nog eens 105 jaar cel voor een reeks aan mis drijven, waaronder drie moorden, drugshandel en afpersing. De Amerikaan was een prominent fi guur binnen de bende genaamd de Bloods. Als lid van die bende vermoordde hij zeker drie leden van andere bendes. Herron rapte over zijn leven als Blood en verhaalde over schietpar tijen en het verkopen van drugs. Volgens Ra Diggs waren zijn tek sten niet autobiografisch, maar ((anwb /t-l 5"- of 3-daagc, hof&larrang&m&nf Pui island zoekcode 98604 daar dachten de jury en de rech ter anders over. „Jarenlang heeft Ronald Herron bruut en onge remd geweld uitgestort over de ge meenschap terwijl hij zijn leven als een drugsdealende crimineel in zijn teksten verheerlijkte", zei aanklager Loretta Lynch. „Hij deed zich voor als een rapartiest, maar het bewijs toont aan dat hij een moordende schurk is die macht wilde door middel van ge weld, angst en intimidatie." Herron claimde in zijn teksten de leider te zijn van de Murderous Mad Dogs, een onderdeel van de Bloods. De groep was actief in heel New York, maar vooral in be paalde wijken in Brooklyn. Als lid van de bende de Bloods, vermoordde Herron zeker drie leden van een andere bende POTRERO NUEVO - De bar La Potra Zaina is een onooglijk gebouwtje. Met dichtgespijkerde ramen en af bladderende verf valt de bar nau welijks op tussen de vervallen panden langs het spoor in Potrero Nuevo, een plaatsje tussen de ber gen en suikerrietvelden in de oos telijke Mexicaanse deelstaat Vera cruz. Op 2 augustus 2013 stormde een groep agenten van de deelstaatpo- litie het barretje binnen. Zonder waarschuwing sleurden ze ten minste zeven mensen uit het ge bouwtje naar buiten. Ze werden politieauto's ingeduwd en wegge voerd. Even verderop, bij een ge meentelijk park, ondergingen an deren hetzelfde lot. In totaal wer den er die vrijdag twintig men sen meegenomen. Er is nooit meer iets van ze vernomen. Waarom arresteerden politieagen ten schijnbaar zonder aanleiding zoveel mensen in deze regio? Wat is er met de slachtoffers gebeurd? Het zijn vragen die Rosa Maria Ramirez en Jovita Donado zich nog altijd dagelijks vertwijfeld stellen. Hun zoons Ricardo en Jai- ro werden uit La Potra Zaina ge sleurd en zijn sindsdien spoor loos. „We hebben geen flauw idee wat er gebeurd is", verzucht Ramirez, terwijl ze naar de roestende ijze ren deur van het barretje staart. „We zoeken al meer dan ander halfjaar naar antwoorden." De autoriteiten bieden nauwe lijks hulp, zeggen ze. Het Open baar Ministerie in de naburige stad Córdoba liet enkele dagen na de verdwijningen weten dat het geen operaties had uitgevoerd in het gebied. Geen enkele van de slachtoffers had criminele antece denten. De vermisten staan ner gens als arrestanten geregistreerd. „Maandenlang zijn we van bijeen komst naar bijeenkomst van de autoriteiten geweest, maar het on derzoek is nooit iets opgescho ten", zegt Jovita Donado. In Mexico, waar een bloedige strijd tussen criminele bendes en leger en politie sinds 2006 aan meer dan 100.000 mensen het le ven heeft gekost, zijn massale ver dwijningen als die in Potrero al ja ren aan de orde van de dag. Volgens statistieken van de federa le regering zijn sinds 2006 meer dan 20.000 mensen spoorloos ver dwenen, maar critici stellen dat het werkelijke cijfer eerder het dubbele daarvan is. De meeste slachtoffers zijn vermoedelijk ont voerd door criminelen. De afgelo pen jaren werden vele honderden vermisten dood teruggevonden in clandestiene graven door het hele land. Verdwijningszaken wor den zelden opgelost, volgens criti ci omdat corrupte lokale autoritei ten er vaak zelfbij betrokken zijn. De Griekse regering keerde zich gisteren fel tegen speculaties dat een faillissement voor de deur staat. De regering kan haar beta lingsverplichtingen nakomen, zei onderminister Dimitris Mardas van Financiën. Volgens Mardas heeft de Griekse staat in maart aanzienlijk meer belastinginkom sten gehad dan verwacht. Maar de onderhandelingen tus sen Griekenland, de EU en het In ternationaal Monetair Fonds (IMF) over de uitbetaling van ruim 7 miljard euro verlopen ter gend langzaam. Al op 20 februari beloofde minister van Financiën Yanis Varoufakis snel een reeks noodzakelijke hervormingen te overleggen. In ruil daarvoor zou den de geldschieters alvast enkele honderden miljoenen kunnen overmaken, om de ergste nood te lenigen. Voorstellen uit Athene zijn er inmiddels genoeg, maar die worden door de geldschieters stuk voor stuk afgedaan als gratui te verlanglijstjes. Maatregelen als de bestrijding van corruptie en be lastingontduiking zijn welkom, maar hoeveel leveren ze op? De geldschieters verwachten eind deze maand overeenstemming. Dat is te laat voor de Griekse rege ring. Die moet namelijk komende week al twee leningen aflossen. De eerste, van in totaal 1,4 miljard euro, op woensdag. Ruim de helft daarvan is in handen van grote buitenlandse beleggers, die al heb ben gezegd het risico te groot te vinden om een nieuwe lening af Onderhandelingen over een lening van 7 miljard euro verlopen tergend langzaam door onze redactie buitenland NEW YORK - Ronald Herron zal zijn rapcarrière moeten voortzetten in de gevangenis. De aspirant-rapper werd donderdag (lokale tijd) ver oordeeld tot levenslang in een zaak waarbij zijn eigen songteksten en video's tegen hem werden ge bruikt, aldus Amerikaanse media. AUTOVAKANTIES VAN ANWB Komt u heerlijk genieten in het burchtstadje Altenburg, op de grens van Thüringen en Saksen? Vanuit dit historische stadje voeren duizenden kilometers prachtige wandel- en fietspaden. Wandelt of fietst u door uitgestrekte wouden of over stille landweggetjes, langs rivieren en meren? Stop ook zeker bij een boerenhoeve om verse biologische producten te proeven! En brengt u ook een bezoek aan de plaatsen Leipzig, Weimar en Dresden? U logeert in het heerlijke hotel Altenburger Hof in Altenburg. Het hotel beschikt over een restaurant, bar, biergarten en een wellness- ruimte met sauna, whirlpool en een aromagrot. Informatie reserveren www.pharosreizen.nl/wegener of via 023 - 55 42 870 (lokaal tarief) met zoekcode 98604. euro p.p. Inbegrepen 3, 5 of 7x overnachting 3, 5 of 7x ontbijtbuffet 3, 5 of 7x driegangendiner/buffet dagelijks 1x koffie met koek/gebak 1x welkomstdrankje Ixstadsrondwandeling gebruik van wellnessruimte informatie over de regio gratis parkeren bij het hotel (naar beschikbaarheid) Prijzen 4-d 5-d 8-d 04/04-31/10 99 159 219 Kinderkorting (bij 2 volbetalen- den op de kamer) 1e kind 0 t/m 11 jaar: gratis Prijzen in p.p. o.b.v. een tweepersoonskamer van het type 'budget'. Kijk voor de overige kamertypes op onze website. Niet inbegrepen: reserveringskosten (€2C,-) en bijdrage Calami teitenfonds (€2,50). Van Ricardo geen door onze correspondent Jan-Albert Hootsen Rosa Maria Ramirez 'i door onze correspondent Thijs Kettenis ATHENE - Hoelang kan Griekenland het financieel nog uitzingen? Dat is de grote vraag nu een overeen komst met de internationale geld schieters nog steeds niet in zicht is, en de regering komende week opnieuw twee cruciale betalingen van in totaal 2 miljard moet doen. De staatskas is nagenoeg leeg. Ronald Herron

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 12