Ca trainen voor de PZC Familieloop 10 s»/ Michel Maaskant kiest voor Bruse Boys 1 2 3 4 5 6 7 8 9 66 Ik heb het al een eerder gezegd: een fitte, grote selectie kan uiteindelijk de doorslag geven 48 SPORT TOPKLASSE Wereldtoppers doen mee aan tijdrit Borsele Fabian Wilson en Reguillo Vandepitte gaan tegen FC Lisse op voor hun honderdste competitieduel voor Hoek. In vergelijking met vorig jaar is er weinig veranderd. Start en finish zijn op de Zeilmarkt voor het Ar senaaltheater, het parkoers is nog even mooi als altijd en iedereen kan meedoen. Van beginner tot en met ervaren lopers. Om die laatste groep hoeft de PZC zich niet te bekommeren. Die zorgt er zelf wel voor dat ze goed getraind aan de start staat. Voor de beginners ligt dat anders. Wie nog met hardlopen moet be ginnen of nog maar net mee be zig is, kan enige begeleiding goed gebruiken. Daarom heeft de PZC het trainingsschema weer van stal gehaald. Het geeft steun bij het trainen naar de tien kilometer toe. Met het schema kun je je vanaf 'een nulpunt' in tien weken tijd in conditie brengen om de tien ki lometer te lopen. ]e traint drie keer per week en loopt steeds een stukje verder. Het tempo is niet belangrijk, het gaat om de af stand. Mensen die willen begin nen met lopen denken dat die pe riode veel te kort is, maar dat is niet zo. Dankzij het schema kun je verantwoord en zonder overma tige kans op blessures op 20 juni goed getraind aan de start staan. Verras jezelf en probeer het. Een suggestie: zoek als extra steun een maatje op met wie je de missie gaat volbrengen. Dankzij de PZC Familieloop zijn veel mensen begonnen met hard lopen. De meesten hebben er nooit spijt van gehad. Ze voelen zich sinds ze hardlopen een stuk fitter. Denk aan goede hardloop schoenen. Als je die niet hebt, is de kans op blessures wel groot. Laat je adviseren in een gespeciali seerde zaak. PZC FAMILIELOOP zujum 2015 8e FAMILIELOOP TRAININGSSCHEMA VOOR BE GINNERS (10 KM) HOEK - „Het is een plezier om de groep te zien trainen de laatste tijd", blikte Hoek-trainer Kenny Verhoene vooruit op het duel met FC Lisse, mogelijk het honderdste competitieduel in het shirt van Hoek voor Fabian Wilson en Reguillo Vandepitte. „Ik hoefde de ploeg donderdag eigenlijk niet eens bij te sturen. Als een ploeg uit kan voeren wat je voor ogen hebt, en dat levert wat op, geeft dat mij als trainer voldoening. Daar doe je het voor als trainer." Verhoene keek goedgeluimd uit naar het treffen met FC Lisse, een van de zes concurrenten in de strijd tegen degradatie, van van middag. Niet alleen het resultaat van vorige week (2-0-overwin- ning op Sparta Nijkerk) gaf hem dat goede gevoel. „Ik ben nu meer ontspannen dan vorig jaar", meen de de Belgische hoofdcoach, die deze week werd toegelaten tot de cursus Pro License. Hij doelde op de keuze die hij maakte, om in de laatste cruciale weken van het seizoen naast Hoek ook zondag-derdeklasser Philippine onder zijn hoede te ne men. „Velen hebben het erover dat ik nu drukke weken heb. Maar dat valt best mee. Dit is wat ik wil. Ik run een eigen personal trai ning studio en ik had zelf nog een aantal klanten die ik training gaf. Dat heb ik even on hold gezet. Het is mijn insteek om continu met voetbal bezig te zijn." Die bewuste keuze gaf Verhoene wat rust. „Ik had mijn wedstrijd bespreking voor de wedstrijd te gen Lisse op dinsdag al klaar", kwam hij met een voorbeeld. „Ik heb weken gehad dat ik vrij dagnacht tot twee uur bezig was. Dat heb ik nu niet meer." Het duel met FC Lisse is niet en kel vanwege het minieme verschil op de ranglijst - Hoek heeft een punt minder en een wedstrijd meer dan de Lissenaren - speciaal. Voor Fabian Wilson en Reguillo Vandepitte is het mogelijk het honderdste competitieduel in het shirt van Hoek. Wilson miste dit seizoen enkel het eerste duel in de topklasse tegen Capelle (1-0-nederlaag), Vandepitte stond de laatste achttien wedstrijden steeds negentig minuten op het veld. Van de 2250 minuten in de topklasse stond de rechtsback er dus 2160 op het veld, Vandepitte maakte er als centrale man op het middenveld of in de verdediging 1984 mee als veldspelen De verwachting is dat de twee ook vandaag zullen starten. In hun honderdste competitieduel treffen zij een stugge tegenstan der. „We zijn in die uitwedstrijd (2-0-nederlaag) verslagen op ba sis van enthousiasme", haalt Ver hoene zich voor de geest. „Zij heb ben veel duelkracht en zoeken ook continu het duel. Uit die wed strijd hebben we lessen getrok ken. We zullen zien of dat de goe de lessen zijn gebleken, haha." „Iedereen is fit en Hoek 2 speelt thuis, dus iedereen komt aan spe len toe", vervolgde Verhoene. „Ik heb al eerder gezegd: een fitte, grote selectie kan de doorslag ge ven. Dat hebben we vorig seizoen gemerkt in de strijd om het kam pioenschap. Nu merk ik dat op nieuw." SPELERS MET DE MEESTE DUELS Maaskant is na Ruben Hollemans (Goes) de tweede centrale verde diger die Kloetinge gaat verlaten. Ook Jason Tjien Fooh (Zwalu wen) en Dangelo Martien (onbe kend) verlaten de club. Dimitri Hooftman (Goes) en Bert den Rid der (Dinteloord) komen de gelede ren versterken. Maaskant is aan zijn vijfde seizoen bezig bij Kloe tinge. SSV'65 kan volgend seizoen reke nen op de inbreng van Martijn Si- monse en Redgey Visser. Simon- se komt over van zaterdag-vier deklasser Heinkenszand, terwijl Visser momenteel bij JVOZ Ai speelt. Eerder kwam hij uit voor Wemeldinge. SSV'65 komt uit in de tweede klasse van het zaterdag voetbal. Zondag-tweedeklasser HVV'24 heeft de eerste drie aanwinsten voor het komende seizoen bin nen. Niels Breijaert en Jeroen Maas komen over van Terneuzen- se Boys, Jeffrey Buize maakt de overstap van Koewacht naar HW'24. 'S-HEERENHOEK - De tijdrit van het wielerevenement De Omloop van Borsele is ijzersterk bezet. Op vrij dagavond 24 april komen in 's Heerenhoek vier rensters uit de top tien van het laatste WK aan de start, onder wie de wereldkam pioene, de Duitse Lisa Brennauer. Ook de nummers drie Evelyn Ste vens (VS), vier Mieke Kröger (Duitsland) en zeven Ellen van Dijk (Nederland) doen mee. Daar naast hebben drie van de zes le den van het Specialized-team dat op het WK de ploegentijdrit won ingeschreven. Ook de wereldkam pioene bij de junioren, de Austrai- lische Macey Stewart, zal starten. door Koen de Vries VLISSINGEN - Nog elf weken en dan is hij er weer: de PZC Familieloop. Op 20 juni wordt in Vlissingen de achtste editie gehouden. Zoals ge bruikelijk kunnen de deelnemers kiezen uit 3,10 en 21,1 kilometer. In tien weken tijd kun je jezelf vanaf een nul punt in conditie wer ken om de tien kilome ter te lopen. Datum: 20 juni. Start en finish aan de Zeilmarkt in Vlissingen. Afstanden: 3,10 en 21,1 kilome ter. Starttijden: 3 kilometer om 9.30 uur, 21,1 kilometer om 10.15 uur en 10 kilometer om 10.30 uur. Voor elke deelnemer is er een T-shirt en energiedrank aan de fi nish. Inschrijven vanaf 1 mei. pzc y\ Frequentie: 3xtrainen perweek Week hardlopen/ joggen wandelen herhalen totale tijd a 3 min. 2 min. 4x 20 min. b 3,5 min. 1,5 min. 4x 20 min. ma 13 april c 3 min. 1 min. 5x 20 min. a 4 min. 1 min. 5x 25 min. b 5 min. 2 min. 5x 35 min. ma 20 april c 5 min. 1 min. 5x 30 min. a 6 min. 2 min. 4x 32 min. b 6 min. 1 min. 4x 28 min. ma 27 april c 7 min. 2 min. 4x 36 min. a 7 min. 1 min. 4x 32 min. b 8 min. 2 min. 4x 40 min. ma 4 mei c 8 min. 1 min. 4x 36 min. a 9 min. 2 min. 3x 33 min. b 9 min. 1 min. 3x 30 min. ma 11 mei c 10 min. 2 min. 3x 36 min. a 15 min. 2 min. 2x 34 min. b 16 min. 2 min. 2x 36 min. ma 18 mei c 18 min. 2 min. 2x 40 min. a 20 min. 2 min. 12 min. hardlopen 34 min. b 20 min. 2 min. 14 min. hardlopen 36 min. ma 25 mei c30 min. niet niet 30 min. a 20 min. 2 min. 18 min. hardlopen 40 min. b 20 min. 2 min. 20 min. hardlopen 42 min. ma 1 juni c 40 min. niet niet 40 min. a 24 min. 2 min. 22 min. hardlopen 48 min. b 30 min. 2 min. 20 min. hardlopen 52 min. ma 8 juni c 50 min. niet niet 50 min. 10 a 35 min. b 30 min. 2 min. 15 min. hardlopen 52 min. 30 min. Hoekse jubilarissen treffen stug Lisse door Mitchell Minnaard Zowel Reguillo Vandepitte als Fabian Wilson kan vandaag zijn honderdste competitiewed strijd voor Hoek spelen. Uit de huidige selectie speelde alleen Giovanni Siereveld er meer. speler duels Giovanni Siereveld 185 Reguillo Vandepitte 99 Fabian Wilson 99 Jordi de Jonghe 94 Guillaume Clinckemaillie 86 Lionel Fitsch 84 Kyle Doesburg 72 Thomas van den Houten 70 Kenny Verhoene bron Rudy Boogert foto Camille S elstraete VLISSINGEN - Michel Maaskant komt volgend voetbalseizoen uit voor Bruse Boys. De centrale verde diger verkast van hoofdklasser Kloetinge naar de zaterdag-tweede klasser uit zijn woonplaats.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 119