Zwembadmanager moet De Spetter weer toekomst geven 34 BEVELANDEN en THOLEN 66 66 66 De Goese kapperszaak Goldfinger werkt met messen, vlammen en epileertouwtjes en is daarmee populair onder jongeren. Mijn baard scheren ze hier met een speciaal mes je. Daarom ziet het er be ter uit Ze gaan met de laatste trends mee. Dat ze ook nog goedkoop zijn, speelt ook een rol Ik kom hier bijna weke lijks om mijn baard te laten scheren. Dat doen ze hier echt goed GOES - Af en toe stapt er wel een vijfenzestigplusser binnen, maar Hairsalon Goldfinger in Goes moet het vooral hebben van jonge ren. „We proberen hier te werken volgens de laatste trends", zegt Alan Abdullah. De manager van Koerdische afkomst is blij met de vorige week geopende nieuwe ves tiging in de Korte Vorststraat. Van af de eerste dag liepen jongeren de deur plat. „We willen onder scheidend zijn, verklaart Abdul lah. „Klanten hebben daar ook steeds meer behoefte aan. Daar om hebben we hier ervaren kap pers aangenomen die ieder hun ei gen specialisme hebben." De stijl van Goldfinger is afkom stig uit het Midden-Oosten. Het haar wordt er niet steevast met een tondeuse opgeschoren, maar geknipt en bijgesneden. Scheren gebeurt punctueel, met een mes, waarna natte warme doeken de huid verzachten. Overtollig oor haar wordt uitgebrand en het epi leren van de wenkbrauwen ge beurt met touwtjes in plaats van met een pincet. „In het Mid den-Oosten zijn dit gewoon heel normale behandelingen", aldus Abdullah. Dat deze stijl aanslaat bij jonge ren is goed zichtbaar. De wacht ruimte zit vol met jongens. Velen hebben van vrienden gehoord dat ze bij Goldfinger moeten zijn. Zelf doet Abdullah er ook alles aan om zijn zaak onder de aan dacht te brengen. „We plaatsen fo to's van onze klanten op Face- book, mits zij akkoord gaan na tuurlijk, en op die manier kun nen potentiële klanten onze crea ties bezichtigen. Daarnaast komt er elke maand een DJ langs om de sfeer voor de klanten en medewer kers te vergroten. Voor jongeren hebben we ook elke maandag een studentendag, waardoor zij voor een goedkoper tarief hun haar kunnen laten knippen en hun baard laten scheren." Goldfinger is een herenzaak. Vrouwen kunnen er niet terecht, maar Abdullah weet dat ook daar nog een publiek valt te winnen. „Daarom openen we binnenkort een dameszaak in de Wijngaard straat. We hopen dat die winkel net zo'n succes wordt." Deze nieuwe beheersvorm moet er toe leiden dat de exploitatielas ten dalen. De manager is straks niet meer gebonden aan de afna me van relatief dure gemeentelij ke diensten als (groen)onderhoud en ICT. Hij mag dat - eventueel sa men met vrijwilligers en spon sors - op een andere manier invul len. Het is sowieso de bedoeling dat de inwoners zich vaker op vrij willige basis voor het zwembad inzetten. Daartoe is onlangs al een eerste aanzet gegeven. Tij dens de actie NL Doet hebben liefst 35 inwoners allerlei klusjes uitgevoerd in De Spetter. „Dat overtrof al onze verwachtingen" zegt Johan Koedood van actieco mité Blijven Spetteren. Dit comité heeft gestreden voor het behoud van het zwembad toen burgemeester en wethou ders medio 2013 van plan waren het te sluiten in het kader van de bezuinigingen. Uiteindelijk be sloot de gemeente het bad toch open te houden, maar het budget voor de renovatie werd flink ver laagd en ook de exploitatielasten moeten omlaag. Blijven Spetteren heeft altijd ge zegd dat dit prima kan. Het comi té pleit voor een sobere renovatie en heeft ideeën over het omlaag brengen van de exploitatielasten. „Ik ben blij dat ik daar in het rap port veel dingen van terugzie", laat Koedood desgevraagd weten. Het rapport van Synarchis is het resultaat van vier workshops Inwoners zullen in de toe komst vaker zelf klusjes moeten doen in zwembad De Spetter in Tholen. waarin onder meer de gemeente, het actiecomité en zwembadper soneel hebben nagedacht over de toekomst van De Spetter. Zij heb ben ook zwembaden in de omge ving bezocht, die op verschillen de manieren worden beheerd. Dat de keuze lijkt te vallen op een zwembadmanager kan de goed keuring van Blijven Spetteren wegdragen. Het oprichten van een afzonderlijke stichting was volgens Koedood een slechtere op lossing geweest. „In een ander dorp hebben we gezien tot welke problemen dat kan leiden. Daar waren nog maar twee bestuursle den over. Zo'n situatie, of bijvoor beeld ruzie binnen een bestuur, kan voor de gemeente een argu ment zijn om het bad te sluiten. Wij zien een stichting niet als een duurzame oplossing voor de toekomst van De Spetter." Burgemeester en wethouders van Tholen hebben het rapport van Synarchis onlangs vastgesteld. Het zal de leidraad vormen bij het verder uitwerken van de plan nen. Blijven Spetteren heeft twee punten van kritiek op het rap port. Zo zouden aan de exploita tiebegroting te veel losse eindjes zitten. Ook zet het comité vraagte kens bij de noodzaak van een (du re) verplaatsing van de ingang van het zwembad. Koedood is overigens zeer te spre ken over de samenwerking die er nu is tussen de gemeente en het actiecomité. Hij hoopt dat de reno vatie van het bad in 2017 begint. Knap door Koerdisch kappersmes Kadar Mohammed Redgy Visser Om de oorharen te verwijderen wordt met vuur gewerkt. Door de vlam dicht bij het oor te houden worden de haartjes weggebrand. De onnodige haren bij de wenkbrauwen worden met een touwtje verwij derd. Deze methode is volgens de kapperszaak efficiënter dan een pincet. De baard wordt op vakkundige wijze met een mes bewerkt. Sommige jon geren vinden dat dit proces zo nauwgezet mogelijk moet gebeuren. krijgt de klant een warme handdoek over zich heen. De kapper geeft ter af sluiting een gezichtsmassage, foto's Marcelle Davidse Roni Abdullah door Kees Rijborz Zie ook www.pzc.nl/video door Rob Paardekam THOLEN - Het beheer van zwembad De Spetter in Tholen moet op af stand worden geplaatst. Dat zou het best kunnen door het aanstel len van een zwembadmanager die weliswaar in dienst is van de ge meente, maar de ruimte krijgt voor zijn eigen bedrijfsvoering. Dat staat in een rapport dat adviesbureau Synarchis heeft opgesteld na ge sprekken met betrokkenen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 114