'Leiding van windpark op zee niet over land naar Borssele' Huurders kunnen huur nauwelijks opbrengen WW Kunst uit Sas van Cent siert de Keukenhof Itoee bokken zetten zandschip Willem recht %TëlW 3 32 BEVELANDEN en THOLEN BOMENKAP Het valt op: veel plekken op de Bevelanden, maar ook elders in Zeeland, ogen een stuk kaler. Het resultaat van flinke bomenkap. Wethouder Ad Schenk vindt dat de kabel over de bodem van de Westerschelde moet worden ge legd om pas in het Sloegebied aan land te gaan. Daar kan de stroom van het windpark het netwerk van Tennet op. Het Rijk heeft een gebied van zo'n twintig kilometer voor de kust van Walcheren aangewezen voor de bouw van een windmo lenpark. Windturbines met hoog tes tot tweehonderd meter moe ten daar groene stroom op wek ken. Er zijn vier tracés bedacht om de elektriciteit naar het koppelings station in Borssele te brengen. Uit die vier zal gekozen moeten wor- Onder de groepen die het moei lijk hebben, bevinden zich onder meer gezinnen met een inkomen op bijstandsniveau, alleenstaan den tot 65 jaar en eenoudergezin nen. Ook veel huishoudens die vanwege hun inkomen net geen recht hebben op huurtoeslag heb ben moeite om maandelijks de huur te betalen. Omdat de woonlasten niet alleen den. Het ministerie van Economi sche Zaken en Infrastructuur wil voor de vier tracés een Milieu Ef fect Rapportage (MER) laten uit voeren. Binnenkort heeft het ministerie hierover bestuurlijk overleg met de vier betrokken gemeenten en de provincie Zeeland. Voor Schenk hoeven de twee tra cés die over Walcheren zijn be dacht helemaal niet onderzocht te worden. In die varianten komt de leiding tussen Westkapelle en Domburg aan land en gaat dan of ten noor den of ten zuiden Middelburg richting Zuid-Beveland. De derde variant loopt groten deels door de bodem van het Veer- se Meer maar ook nog deels over land. „De minister moet gewoon de koninklijke weg kiezen. De elektriciteitsleiding moet zich dicht mogelijk bij 'het stopcon tact' in Borssele aan land komen", vindt de Borselse wethouder. Hij zei dit in antwoord op vragen uit de Borselse gemeenteraad. MIDDELBURG - Waterschap Schel- destromen heeft het grootste are aal bomen in Zeeland; zo'n hon derdduizend stuks. Daarnaast zijn er ook andere partijen die bo men beheren en dus kappen als dat nodig is, zoals Staatsbosbe heer, Natuurmonumenten en Ko ninklijke Maatschap de Wilhelmi- napolder. Laatst- bestaan uit huur, maar ook uit on der meer de gemeentelijke belas tingen vinden de corporaties dat het een gezamenlijk probleem is van henzelf, de gemeenten en de huurders. Ze willen daarom in ge sprek gaan met de gemeenten en huurdersorganisaties om de uit komsten van het onderzoek te be spreken en daaraan eventueel maatregelen te verbinden. De corporaties denken dat het door goed samen te werken moge lijk moet zijn om de betaalbaar heid van het wonen te verbeteren voor de laagste inkomensgroepen. Zo zouden alle mogelijke toesla gen maximaal benut moeten wor den. Volgens de corporaties zijn de hu ren de afgelopen jaren flink geste gen door onder meer de verhuur dersheffing die ze moeten beta len aan het Rijk. Kegels (66) is trots dat hij van 20 maart tot en met 17 mei in de be roemde tuin mag exposeren. „Vo rig jaar ben ik benaderd door Ansèl Sandberg, die de kunstob jecten voor de Keukenhof regelt. Zij vertelde dat het thema 'Vin cent van Gogh' was, maar ze was bang dat ze met interpretaties van afgesneden oren te maken zou krijgen. Daarom boog ze het the ma om naar 'kleur en fleur'. De Sassenaar dook in boeken over de schilder. Al snel viel zijn oog op de golvende penseelstreken van Van Gogh. „Zo kwam ik uit bij de titel Golvend Licht. Dat resulteer de in drie palen (van 3,5 bij 2,5 bij 2 meter) met kleurige glasplaten. De twaalf platen van vlak glas la ten het zonlicht golven." Golvend Licht is een blikvanger in Lisse. Wie de Keukenhof te ver weg vindt, krijgt vanaf mei de kans om Golvend Licht dichterbij te zien. Het kunstwerk is tot eind au gustus onderdeel van de kunstrou te in Wemeldinge. Nieuw bij de Katse Kaai Menu €29,50 Kreeften menu €49,50 Het zandschip van zandhandel Faasse uit Goes kapseisde maan dagavond omstreeks kwart voor acht bij het laden langszij de zand zuiger Interballast 1 op de Wester schelde ter hoogte van Breskens. De twee bemanningsleden kon den worden gered. Ze klommen aan boord van de zandzuiger. De Willem is gistermiddag via de sluizen van Terneuzen naar scheepswerf De Schroef in Sluis kil gesleept. Volgens Muller speel de de harde wind de bergers de af gelopen dagen parten. Naast de eigen bok Cormorant was de inzet van een tweede bok nodig, maar die kreeg op weg naar Hoofdplaat te kampen met een kapotte giek en meerde af in Wemeldinge. Vervolgens werd de bok Albatros uit Rotterdam naar de plek gedirigeerd. door Theo Ciele HEINKENSZAND - De gemeente Bor- sele steunt het standpunt van de drie Walcherse gemeenten dat geen elektriciteitsleiding over land moet worden aangelegd ten behoe ve van een windmolenpark voor de Zeeuwse kust. door Rob Paardekam HEINKENSZAND/THOLEN - Acht pro cent van de huurders van woning corporatie R&B Wonen (Reimers- waal en Borsele) heeft moeite om de huur te kunnen betalen. Bij Stad- lander (Tholen) is dat vijf procent. Dat blijkt uit onderzoek dat beide woningcorporaties hebben gehou den in samenwerking met vier cor poraties uit West-Brabant. 'Je wilt niet dat door Luc Oggel foto Marcelle Davidse WEMELDINGE - Beeldhouwer Frans Kegels uit Sas van Gent is opge lucht dat Golvend Licht, het glazen kunstwerk van zijn hand dat mo menteel de Keukenhof in Lisse siert, de storm van begin deze week heeft doorstaan. Vrijdag/Zondag menu Tomatensoep of Bisque Homard 2 kleine Oosterschelde tongetjes, tarbot of tournedos Dame Blanche of Irish coffee of koffie met cognac Bisque homard 1600 gram kreeft p.p. Dame Blanche of Irish coffee of koffie met cognac of koffie compleet Reservering vooraf gewenst Met uitzicht op de Oosterschelde Niet van toepassing op zaterdag en feestdagen Veerhaven 3,4485 PL Kats Telefoon: 0113 - 600 200, Privé telefoon: 06 11 70 5615 Openingstijden: maart t/m oktober: vrijdag, zaterdag en zondag www.restaurantkatsekaai.nl door Wout Bareman HOOFDPLAAT - Het gekapseisde zandschip Willem is door de bok ken Cormorant en Albatros gekan teld en rechtgezet en direct leegge pompt. Volgens directeur Leendert Muller van sleep- en bergingsbe drijf Multraship in Terneuzen ver liep de berging - gisterochtend tus sen drie uur en kwart voor vier - probleemloos.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 112