'Belangrijkste is dat leden met verstand duiken' Straks met de zonnetrein over de Veerse Dam? SCHOUWEN-DUIVELAND 35 weekenddiensten Kei-conferentie naar Nieuwe Kerk Panorama Walcheren is verhuisd De voorzitter In deze rubriek komt wekelijks een voorzitter op Schouwen-Dui- veland aan het woord. Vandaag Bert Moet, voorzitter van de Schouwse Onderwatersport Vere niging Scaldis. Zes jaar geleden bood hij zich aan als voorzitter. Duikt u zelf? „Ja, sinds 1983. Ik begon bij een vereniging in Middelburg en ben, sinds ik in 1995 verhuisde naar Bruinisse, lid van Scaldis. Ik maak ongeveer vijftig duiken per jaar. Zeeland heeft veel moois te bie den. In de Noordzee duik in naar wrakken. Ik duik ook graag in de Grevelingen en de Oosterschelde. Dat zijn dé duikgebieden van Ne derland, België en Duitsland. On ze buren zijn vreselijk jaloers op ons mooie water. Ik ben er trots op." Speelt Scaldis een rol in het WK On derwaterfotografie dat eraan komt in mei „Nee, maar we hopen wel dat er door het WK meer mensen geïn teresseerd raken in deze mooie sport." Hoe gaat u te werk als voorzitter „Ik probeer zoveel mogelijk sa men te werken met andere be stuursleden. Zij hebben een speci fieke taak zoals financiën of oplei dingen. Ik bemoei me overal een beetje mee en help waar nodig. Ik zorg ervoor dat ik bijna altijd bij trainingen aanwezig ben. Leden kunnen mij altijd aanspreken. Ik probeer ook nieuwe dingen te lan ceren. Sinds kort bieden we bij voorbeeld een begeleide duik aan, voor mensen met een brevet die ook eens in de Grevelingen wil len duiken." Doet u nog andere dingen voor de vereniging? „Naast voorzitter ben instructeur en leid de leden op. Ik leid ook in structeurs op voor de Nederland se Onderwatersport Bond. Verder geef ik driftduikcursussen. Je duikt dan niet in het stilstaande water tussen eb en vloed, maar juist in de volle stroom. Het be langrijkste vind ik dat onze leden met verstand duiken. Veiligheid is ontzettend belangrijk. Ik ben al tijd trots als onze duikers een goe de indruk achterlaten als ze er gens anders zijn." Doen jullie veel samen binnen de ver eniging? „Ja, dat vinden we belangrijk. Daarom hebben we een evene mentencommissie. Die zorgt voor gezellige uitjes. Soms hebben die niets met duiken te maken, maar vaak wel. We zijn blij met de acti viteiten, want ze zorgen ervoor dat we het ook gezellig hebben met elkaar. Denk aan een barbecue, een duik met ontbijt, een duik tussen de mosselhangcultuur en de ope ning van het duikseizoen met een hapje en drankje." ZIERIKZEE - De Kei-conferentie over hoogbegaafdheidsonderwijs wijkt dinsdag uit naar Nieuwe Kerk omdat De Weverij te klein is voor de grote toeloop. Meer dan 200 mensen gaven zich al op voor de lezing van Jet Ba- rendrecht over het herkennen van hoogbegaafdheid en die van professor Dick Swaab over het kin derbrein. De conferentie is in de eerste plaats gericht op medische en onderwijs-professionals, maar ook ouders en andere belangstel lenden zijn welkom. Aanmelden kan nog via www.oba- se.nl/kei Een projectgroep heeft de eerste ideeën op papier gezet. Veere hoopt op een bijdrage van drie ton uit het Europese potje OP- Zuid en dient daartoe na de zo mer een verzoek in. De gemeente trok vijftienduizend euro 'werk- budget' uit voor dat eerste werk en wil maximaal drie ton reserve ren voor het hele project. Een waterstofbus, zonnetrein en een eigen energiecentrale; lucht fietserij of een realistisch toe komstbeeld voor de Veerse Dam? Daar wil de gemeente de komen de jaren niet alleen een Ecofe- rium doen verrijzen. Uitbreiding van het strandje, vergroting van de bestaande steiger, verplaatsing van horeca naar de Veerse Meerzij- de en een 'duik-hotspot' moeten van dat deel Veerse Dam verder een toeristische trekpleister ma ken. De place to be voor waterspor ten, duurzaam vervoer en recrea tie. De ontwikkeling van de Veer se Dam is overigens al eerder vast gelegd in een structuurvisie en beeldkwaliteitsplan. Hotspot is daarin hét toverwoord. Het klink allemaal zeer ambitieus. Veers wethouder René Molenaar en on dernemersmanager Dick van der Velde geloven echter in het reali teitsgehalte ervan. Van der Velde „Ondernemers moeten er straks verder invulling aan geven. Dat vergt creatief denken. Anders den ken. Dat gaat niet van vandaag op morgen, maar ik proef dat er be langstelling is. De Vlissingse zon netrein, de elektrische tuktuk die hier straks gaat rijden; dat zijn mooie voorbeelden. Molenaar: „We zitten nu nog in de concep tuele fase. Laat de ideeën maar stromen. Er ligt nog geen blauw druk van hoe het moet worden. Wie weet komt er straks een on dernemer met een absoluut nieuw idee. Innovatie en duur zaamheid zijn de pijlers." Uit gangspunt is dat het Ecoferium energieneutraal, dus zelfvoorzie nend moet zijn. Naast het Ecoferium loopt ook het Interreg Vlaanderen-Neder- land project Eco-mobiliteit. Dat richt zich op een innovatief, duur zaam en koolstofarm mobiliteits netwerk in het Interreggebied, dat ook een deel van de Zeeuwse kust en de noordzijde van de Veer se Dam omvat. De gemeente Noord-Beveland stapte begin maart in als projectpartner. Ook hier zoekt Veere cofinanciering bij Europa; eveneens drie ton. Dinsdag beoordeelt een Europese adviescommissie of en hoe Veere hier verder mee kan. VLISSINGEN - Panorama Walche ren begint vrijdag haar derde sei zoen op een nieuwe locatie: de Machinefabriek aan de Willem Ruysstraat in Vlissingen. Bezoekers kunnen er vijf diora ma's (400 m2) zien. Ze kunnen bovendien de ateliers bezoeken waar de panorama's tot stand ko men. Dankzij de inzet van een groot aantal vrijwilligers is het Panora ma dit seizoen drie dagen per week open, namelijk vrijdag, za terdag en zondag van r3.00-17.00 uur. Meer informatie op www.panoramawalcheren.nl VRIJDAG 3 APRIL 2015 Bert Moet: „Onze buren zijn vreselijk jaloers op ons mooie water." foto Dirk-Jan Gjeltema door Sharon van Oost Zaterdag 4, zondag 5 en maandag 6 april 2015 Huisartsen HAP Zierikzee, Borrendamme, (Schelde- straat 2) Zierikzee, tel: 0900- 1585. Bereikbaar op werkdagen van 18.00-8.00 uur. Tijdens weekend en feestdagen 24 uur bereikbaar. Alleen na telefonische af spraak. Tandartsen Schouwen-Duiveland Spreekuur 16.30 - 17.00 uur. tel. 06-53737162. Apotheken Boots-apotheek Zierikzee, Mol 15, 0111-412906, za. 9.00-17.00 uur. Apotheek Borrendamme Zierikzee, Bor rendamme 11, 0111-870037, dagelijks 8.00-23.00 uur. Van 23.00-8.00 uur via dienstdoende apotheker. Verloskundigen Verloskundige Praktijk Lena 24 uur bereikbaar, tel. 06-22255315. Thuiszorg Allévo, Schouwen-Duiveland tel. 0113- 249111. Buurtzorg: Midden Schouwen 0653673432, Duiveland 0622331441, Burgh-Haamstede 06-54688525, Zierik zee Mid-Oost 0653671600, Mid- West 0653412827, Renesse 0653674446. Ei- landzorg Schouwen-Duiveland, tel: 0111- 453480. Iriz thuiszorg, 0113-232529. Dierenartsen Gezelschapsdieren: weekenddienstartsen Schouwen-Duiveland. Voor spoedgeval len 0111-412180. Spreekuur uitsluitend op afspraak 9.30-13.30 uur, Grevelingen- straat 17 te Zierikzee. Dierenartsencombinatie Overschelde, voor landbouwhuisdieren en paarden (24 uur bereikbaar) 0111-412180. Dierenambulance 24 uur bereikbaar. 06-43727125. door Annemarie Zevenbergen VROUWENPOLDER - De gemeente Veere wil een knooppunt voor duurzaam vervoer op de Veerse Dam bij Vrouwenpolder; een Ecofe- rium. Een opstapplaats ook, waar de toerist uit z'n milieu-onvriende lijke auto overstapt in taxi-boot, zonnetrein, elektrische tuktuk of in (milieuvriendelijk) openbaar ver voer.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 64