20 Brandweer Kerkwerve wil blijven blussen Ook 'natuurentrees' op Noord-Beveland 32 SCHOUWEN-DUIVELAND HUIZENVERKOOP Aan het Grevelingenhout in Bruinisse staan veel huizen te koop. De meeste al jaren zonder succes. Floris van der Linden geeft hockeydinic MA - Automotive TJDlNl JAAR Interior Dat schrijft brandmeester Jan Boot van de blusgroep Kerkwerve aan de gemeenteraad. Boot wil dat Kerkwerve, zolang er in Zie- rikzee nog geen nieuwe kazerne staat, een bluswagen houdt. In de plannen van de Veiligheidsregio Zeeland gaat deze tankautospuit naar Zierikzee en komt in Kerk werve een hulpverleningsvoer tuig te staan. Zo'n HV, in brand weerjargon, is in feite een rijdend gereedschapsmagazijn. Boot vreest dat hij zijn mannen niet enthousiast kan houden als ze telkens alle twaalf worden op geroepen en er uiteindelijk twee mogen rijden om op de plaats des onheils gereedschap uit te delen aan de collega's van blusgroep. Een ander punt van kritiek van Boot betreft de samenvoeging van de posten Kerkwerve en Zie rikzee. Als de nieuwe kazerne in de buurt van het gemeentehuis komt, wat tot op heden wordt aan genomen, hebben de vrijwilligers van Kerkwerve acht minuten ach terstand op de collega's uit Zierik zee. „Voor de eerste uitruk zijn wij dus niet nodig," oordeelt Boot. Inzet van een tweede blus- voertuig komt in de dagsituatie drie tot vier keer per jaar voor. Boot stelt verder vast dat Zierik zee op dit moment niet eens ge noeg mensen heeft om twee blus- voertuigen te bemannen. Hij stelt daarom voor een bluswa gen in Kerkwerve te stallen en de HV in Zierikzee. Daarmee is de brandweerzorg goed verdeeld over de regio en wordt de bezuini ging toch gehaald. Intussen pro beert Zierikzee voldoende vrijwil ligers op te leiden. Pas als dat is ge lukt, kan de kazerne in Kerkwer ve dicht. Tot die tijd blijven zijn mannen gemotiveerd meedoen aan alle oefeningen, weet Boot. Natuur-entrees zijn onthaalloca- ties annex belevingspunten langs de kust die kunnen bestaan uit al lerlei voorzieningen. Een bezoe ker zal, aldus burgemeester en wethouders, moeten 'ervaren' zich in/bij een nationaal park (de Oosterschelde) te bevinden. Het belangrijkse doel is dan ook om daar meer de nadruk op te leggen. Afhankelijk van de locatie zal de entree meer informatie geven, of echt een onthaalplek bij een on dernemer zijn die bezoekers kan - !lr voorzien van een versnapering of bijvoorbeeld een fiets. De al bestaannde natuur-entrees, zoals die bij de Herenkeet op Schouwen-Duiveland, zijn ont worpen door Cees Bakker uit De venter. Het is de bedoeling dat al le natuur-entrees rondom de Oos terschelde dezelfde uitstraling krijgen, dus is hij ook voor het Noord-Bevelandse project bena derd. Het gaat in totaal om de inrich ting van tien locaties op Noord-Beveland en dat kost 147.000 euro. De gemeente neemt de regie op zich. Ondernemers dragen eveneens bij aan het plan en ook de provincie legt 15.000 eu ro op tafel. Daardoor wordt de uit voering financieel haalbaar. De Noord-Bevelandse nautuur-entrees zijn naar ver wachting eind dit jaar gereed. BRUINISSE - De schattingen lopen uiteen van 22 te huizen te koop tot ver in de dertig. Hoeveel het er exact zijn is onduidelijk, maar het is een feit dat er veel huizen te koop staan in Grevelingenhout in Bruinisse. De vraag is hoe dat komt. Is er wat mis met het woon- park? Nee, er is helemaal niets mis mee, zeggen drie verschillende make laars eensgezind. In Nieuw-Haam- stede en in de Goese Meer doen zich dezelfde problemen voor vol gens de makelaars. Vergrijzing en de achtergrond van de bewoners wordt als belangrijke oorzaken aangedragen. „De huizen zijn alle maal aan het begin van de jaren 90 gebouwd", zegt Maurice Geen- se van Kuub makelaars in Zierik zee. „We zitten nu 25 jaar verder en de doelgroep die destijds kwam wonen, waren mensen uit de Randstad die aardig centen ver dienden, een goede baan hadden of al een eind richting hun pen sioen zaten. Die mensen zijn nu 25 jaar verder en willen vaak weer dichter bij de kinderen wonen." Vaak spelen ook voorzieningen een rol bij de verhuisplannen, ze ker als mensen slechter ter been worden of niet meer auto kunnen rijden. Dan kan de afstand tot de supermarkt in het dorp een rol ZIERIEKZEE - Hockeyclub Schou wen-Duiveland houdt zaterdag van ro.oo tot 15.30 uur in Zierik zee een clinic in samenwerking met Bovelander en Bovelander. De RaboClinic is voor de zesde keer en staar onder leiding van de aanvoerder van HGC, Floris van der Linden. Hij maakte deel uit van het Nederlands hockeyelftal dat vorig jaar tweede werd op het wereldkampioenschap in Den Haag. De deelname is voor leden van HSD, maar belangstellenden zijn welkom. Voor informatie: An- nemarie Noordhoek-Kok (06 -51621487) of mail naar secretaris@hsd-zierikzee.nl gaan spelen, is het niet eenvoudig om nog eens naar een theater te gaan of wordt een bezoekje aan de kinderen en kleinkinderen in de Randstad echt een probleem. Dar veel verkopers in dezelfde le vensfase zitten verklaart het grote aantal huizen dat in de verkoop is. Maar niet de moeizame ver- Die bewoners willen vaak weer wat dichter bij de kinderen wonen koop. „De omstandigheden zijn anders geworden", zegt Peter Kod de van Delta Makelaars in Zierik zee. „Je hebt nu dichter bij Rotter dam ook luxe woningen te koop, zoals in Barendrecht." Hij vertelt dat de woningmarkt voor de goedkopere woningen aantrekt, maar dat geldt nog niet voor het duurdere segment. Ook de minder gemakkelijke financie ring speelt een rol. De prijzen van de woningen voor het Grevelin genhout liggen russen de vier en acht ton. Huizen waar vaak nog een financiering voor nodig is. En waar vroeger de mensen gemakke lijk war extra's konden lenen voor een verbouwing, is dat nu niet meer zo. „Mensen hebben een x-bedrag re besteden en willen een huis dat up to date is. Dat be tekent dat je heel scherp moet prijzen of upgraden", zegt Ab van den Ouden van Van den Ouden makelaardij uit Bruinisse. „Het is een kopersmarkt." Veel huizen in her Grevelingenhout hebben nog een badkamer naar de mode van 25 jaar geleden of een tegelvloer. Verbouwen loont volgens Van den Ouden. VERKOOP Kijk voor het laatste nieuws ook op: www.pzc.nl Een nieuwe of gebruikte auto, wij verzorgen dit graag voor u. TEMA Tegelzetbedrijf Dick Nieuwenhuis Badkamerrenovatie al mogelijk in 2 weken! Persoonlijk contact, een goede en betrouwbare service tegen scherpe prijzen Zompe 22 - 4353 RT Serooskerke info@tdnbv.nl - www.tdnbv.nl W00NTRENDZEELAND Woontrend Zeeland door Ton van den Nouweland KERKWERVE - „Je kan niet van ie mand verlangen dat hij al zijn vaar digheden bij moet houden als hij deze in de praktijk niet meer kan uitoefenen." door Luc Oggel WISSENKERKE - In navolging van Schouwen-Duiveland, Neeltje Jans en Tholen wil de gemeente Noord-Beveland de bestaande par keervoorzieningen bij de Ooster- schelde omvormen tot zogeheten 'natuur-entrees'. Al drie jaar hopen op die ene koper door Melita Lanting Maurice Ceense, makelaar In Grevelingenhout staan meer dan twintig huizen te koop. Het exacte aantal is niet bekend, omdat niet alle huizen via het in ternet worden aangeboden. Sommige makelaars schatten het werkelijke aantal op meer dan 30. Daarnaast is de verwachting dat meer mensen hun huis willen ver kopen, maar nog wachten op een betere markt. Ook zijn verschillen de woningen inmiddels weer uit de verkoop gehaald. Het merendeel van de huizen wordt aangeboden via makelaars uit de omgeving. Een deel van de verkopers pro beert te verkopen via makelaars uit de Randstad om zo een andere markt aan te boren. Universeel Autobedrijf SAAB specialist Zeeland www.tema-automotive.nl Ampèreweg 58 Middelburg 0118 611622 automotive

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 61