WONEN 5 Bestrijd droge lucht in huis met design Het is altijd feest met ballonnentafel pjes kun je in een kuip naast de voordeur zetten, al is een citroen minder wispelturig dan een si naasappel of een mandarijn. Iets wat je makkelijk in je eigen tuin kunt doen, is het zaaien van mistletoe op een vruchtboom. Op Middachten groeit de maretak - waarom mistletoe zeggen als we een mooi eigen woord hebben? - op een doorleefde appelboom. Maar op een jonge appelboom slaat de maretak nog sneller aan. Koop met Kerstmis een tak met van die witte, kleverige bessen, haal het zaadje uit de bes en smeer het aan de tak van een ap pelboom, een perenboom, een mispel of een meidoorn. Ook een sierappel is een goede gastheer. Heb geduld, want het duurt een paar jaar voordat het resultaat zichtbaar wordt. HEBBEN VRIJDAG 3 APRIL 2015 Hoofdpijn, concentratieproblemen, droge huid en ogen: vaak is te droge lucht in huis de boosdoener en kan een luchtbevochtiger helpen. Die zijn in allerlei varianten verkrijgbaar, maar het is leuk als ze een niet-storend en fraai ogend element in huis vormen. Zoals de Ultrasonic Vapo-FIüte van Solis. Deze ultrasone vernevelaar ver spreidt een koele, fijne nevel die de luchtvochtigheid op peil houdt. En ziet er nog sierlijk uit ook. De Ultra sonic Vapo-FIüte kost 149,90 euro en is met verwisselbare verlengstukken eenvoudig in hoogte aan te passen. www.solisonline.nl Ultrasonic Vapo-FIüte van Solis. Er zijn van die meubels waar je op slag vrolijk van wordt als je ze ziet. Zoals de Up Balloon. En ja, dat komt zeker door de ballonnen die de dragers zijn van deze salontafel met een glazen blad. Dit gewaagde design is ontspro ten aan het geniale brein van de ont werpers van de Londense studio Duf fy, die eerder al verantwoordelijk wa ren voor de Swing Table en de mooie Abyss Table. Bij de Up Balloon houden elf ballonnen het glazen blad van de tafel op zijn plaats en dat geeft een vrolijk en stijlvol optisch effect. Maar... wie hem wil hebben, moet niet alleen van gewaagd design houden, maar ook een goedgevulde portemon- Up Balloon van Duffy, foto's PR nee hebben. De Up Balloon kost een lieve duit: 7800 Britse ponden ofte wel bijna 11.000 euro. Maar dan is het wel altijd feest in huis. www.duffylondon.com De keuken met uitzicht op straat, foto's Dirk-Jan Gjeltema De woonkamer met de handgemaakte kast uit India.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 55