Steve Stunt: de 'wonderboy' van de 1954-2015 -v/ 100% vertrekgarantie 139 269 409 439 499 519 529 549 739 4 IN HET NIEUWS STEVE STEVAERT Kras.nl/busreizen of bel 0900-9697 Vlaamse oud-minister wordt verdacht van verkrachting en springt in het Albertkanaal. De wereld is Kras Boek nü met korting! Voordeelreis Berlijn Singlereis Berlijn Het Beierse Woud Normandië Invasiestranden Venetiaanse Rivièra Opatija, de parel van Kroatië Zuid-Engeland Wight Pyreneeën Costa Brava Bernina Glacier Express HASSELT - Donderdagochtend: de minister van staat is zoek. Achter af gezien had hij zelf al laten door schemeren dat hij de benen zou nemen zodra heel België zou we ten dat hij verdacht wordt van ver krachting. En heel België weet het nu. In chocoladeletters staat het op de voorpagina's: Steve Ste- vaert (6o) moet voor de rechter verschijnen. Stevaert neemt nog de moeite om te reageren. Zegt in vloeiend Vlaams dat hij 'totaal uit de lucht is gevallen' over de berichten. Dan vertrekt hij. Niemand weet waarheen. Korte tijd later dobbert zijn jas in het water van het Al bertkanaal bij Hasselt in Belgisch Limburg. Zijn fiets heeft hij ach tergelaten op de oever. „We beschouwen dit als een on rustwekkende verdwijning", zegt een woordvoerder van het Parket in Limburg met een ernstige blik. Een speciaal team voor vermiste personen komt opdraven. Speur honden besnuffelen de oevers, duikers nemen plaats in een boot je met sonarapparatuur. Al vrij snel ontwaren ze 'de vorm van een lichaam'. Kort daarna dragen mannen in witte pakken een stoffelijk over schot een witte tent binnen. Het is Stevaert, weet iedereen al voor hij is geïdentificeerd. De geliefde oud-burgemeester van Hasselt. De stad waar hij in 1997 besloot dat iedereen gratis met het open baar vervoer mocht reizen. Het is de befaamde Willy Claes die hem binnenloodste in de lan- delijke politiek. Stevaert schopt het tot voorzitter van de Vlaamse sociaaldemocratische partij sp.a en tot vicepremier van Vlaande ren. Hij is minister van Mobiliteit en later van Ruimtelijke Orde ning. Zijn blazoen raakt besmet. Niet tijdens maar na zijn politieke car rière. Al in 2011 gaat Stevaert over de tong als zijn naam opduikt in een afpersingszaak. Zijn vroegere minnares, de Marokkaanse prosti tuee Houda, chanteert hem. Hij moet haar 660.000 euro betalen. Zo niet dan laat ze hun sekstapes uitlekken. De rechter seponeert de zaak. De opnames zijn nooit ge vonden. De grootste ellende komt daarna pas. In september 2012 vergrijpt Stevaert zich in Brussel aan een vrouw. Enkele uren na de opna me van een televisieprogramma van de seksuologe Goedele Lie- kens. Stevaert zit bij de uitzen ding van Goedele Nu aan tafel met een woordvoerster van een over heidsbedrijf. Als de lampen do ven nodigt de politicus de vrouw uit om samen wat te gaan eten en daarna in zijn kantoor met zijn tweeën de eerder die avond opge- Ik kende Steve als een hartelijke man. Zo wil ik me hem blijven herinneren De flamboyante minister van Staat, Steve Stevaert, kreeg zijn vijanden op de kast met soms bijna Cruijffiaanse oneliners, kon volgens het roddel circuit elke vrouw krijgen die hij wilde en werd door wildvreem den gezoend nadat hij als burge meester het openbaar vervoer in Hasselt gratis maakte. Van heinde en ver, ook uit Neder land, kwamen beleidsmakers kij ken hoe het prominente lid van de Socialistische Partij dat flikte. „Vroeger vervoerden de bussen lucht, nu vervoeren ze mensen", zei hij er droog over. Hij hield er de bijnaam Steve Stunt aan over. Steve Stevaert „Het socialisme zal gezellig zijn, of het zal niet zijn", vond hij. Te genstanders verweten hem 'links populisme'. Stevaert volgde de hotelschool en werd vervolgens van bekend uit bater van verschillende cafés in Hasselt het boegbeeld van de Vlaamse socialisten. Na jarenlan ge lokale politiek werd de vrijmet selaar in 1995 de eerste socialis tische burgemeester van Hasselt, waar hij tien jaar de scepter zwaai de. Hij was bovenal Limburger in hart en nieren, een 'grensover schrijdend' Limburger bovendien. „We moeten ons in Europa profi leren als één regio", zei hij. „Ook Nederlands Limburg is een sterk merk. Samen zijn we onklop- baar." Ultieme vlucht Klantbeoordeling 8,5. Weekend shoppen en sightseeing in een bruisende wereldstad. Verblijf in 4-sterren Hotel Van der Valk. Zie: Kras.nl/39044 Klantbeoordeling 8,4. Speciaal voor singles. Ontdek samen met een gezellige groep deze hippe én historische wereldstad. Zie: Kras.nl/12425 Klantbeoordeling 8,1. Populaire reis met o.a. Regensburg, Passau, de Crosser Arber en de Tsjechische Bohemen. Oók 2 lunches incl. Zie: Kras.nl/39382 Klantbeoordeling 7,6. Mix van kust en cultuur met o.a. Juno en Gold Beach, Mont St.-Michel en badplaatsen aan de Cóte Fleurie. Zie: Kras.nl/39342 Klantbeoordeling 8,0. Luieren aan de kust en excursies naar o.a. Venetië en Triëst. Verblijf in een 4-sterren hotel aan het strand. Zie: Kras.nl/39400 4 dagen v.a. 5 dagen v.a. 7 dagen v.a. 8 dagen v.a. 9 dagen v.a. Klantbeoordeling 8,3. Geliefde reis incl. verblijf in een hotel aan de boulevard van Opatija, drankjes tijdens het diner en excursies. Zie: Kras.nl/39464 Klantbeoordeling 8,1. Ontdek kastelen met weelderige tuinen, het bloemeneiland Wight, gezellige kustplaatsen en Stonehenge. Zie: Kras.nl/39351 Natuur en cultuur: van de bergreuzen in Andorra tot de Spaanse kust met stranden en Barcelona. Verblijf in 4-sterren hotels. Zie: Kras.nl/39498 Klantbeoordeling 8,6. Trein in het spoor van deze legendarische treinen door de Zwitserse bergwereld. Incl. treinritten t.w.v. 115. Zie: Kras.nl/39353 12 dagen 8 dagen 12 dagen 9 dagen 70 cpg Daarom boekt u uw busvakantie bij Kras: Reizen met vertrekgarantie Altijd per Comfort Class touringcar Zeer ervaren chauffeurs Garante opstapplaatsen in heel Nederland Gewoon het beste aanbod busreizen Prijzen per persoon o.b.v. 2 personen exclusief reserveringskosten en Calamiteitenfonds door Cerben van 't Hof Guy Verhofstadt, oud-premier door onze correspondent Petra Janbroers Busreizen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 4