SPORT 43 Oud Breskens treft Oud NAC Hardlopen tijdens de paasdagen Jeugdronde in Nieuwdorp Titelpretendent tegen hekkensluiter Topturnwedstrijden in Vlissingen Terneuzense freestyle snowboarder is voor het NK in Zwitserland. Hij heeft het afgelopen jaar grote stappen gemaakt. Kijk voor de volledige agenda op onze website Op sportpark Baersande in Breskens wordt vanavond de vriendschappelijke wedstrijd Oud Breskens-Oud NAC gespeeld. Bij de thuisploeg voetballen onder anderen Serge de Ruijsscher, Mark Boekhout, Martin Scherbeijn en Tonny van Vooren mee. Bij de Bredase formatie zijn de voormalige profs John Karelse, Pierre van Hooij- donk (foto), Martijn Reuser en Geert Brusselers te verwachten. De wedstrijd begint om 19.30 uur. Aansluitend is de loting voor het Esad Osmanovski Memorial Cup U19 Toernooi, dat op 30 en 31 mei gehouden wordt. Er zullen acht ploegen meedoen, waaronder Feyenoord, ADO Den Haag, KRC Genk, Club Brugge en Sporting Lokeren. Zaterdag staat in Westdorpe de Sluitingsloop om het Zeeuws-Vlaamse Runnerscriterium op het programma. In Westdorpe zijn dus de laat ste punten te behalen voor het Runnerscrite rium en dat kan wellicht nog leiden tot wijzi gingen in het klassement. Om 15.00 uur wordt er gestart bij de voormalige RK-kerk aan de Graaf Jansdijk. De Paas-kustloop is maandag. De Breskens Run ners Willy Faro en Peter Nicolai hebben de organisatie weer op zich ge nomen. Er kan aan drie verschillende afstanden worden deelgenomen vanaf 11.15 uur. De jeugd start om 11.00 uur aan het strand bij de Nieu- wesluisweg bij Breskens. Het wielercomité van Nieuwdorp blijft ieder jaar optimistisch doorgaan met de jeugdronde. Voor de editie van zaterdag hebben meer dan honderd jeugdrenners zich ingeschreven en dat is een aantal waar de organisatie meer dan te vreden mee is. Onder de vooral uit de regio af komstige coureurs zijn bijna alle Zeeuwen die in het bezit zijn van een KNWU-licentie. Eén van hen is Arjan Poleij uit Kruiningen, die vo rig jaar zo'n dertig overwinningen boekte. Vanaf 11.00 uur breekt het los in de Havenweg van Nieuwdorp. Daar naast is er om 13.00 uur een dikkebandenrace voor de schooljeugd en om 14.00 uur een koers voor ID-renners. De korfballers van Ondo uit Sint Laurens zijn in de tweede klasse H kandidaat voor de titel. De ploeg van trainer Edwin Coppoolse staat na acht van de veertien veldwedstrijden tweede, op twee punten van koploper DVS'69. Zaterdag is er het thuisduel met Stormvogels. Die club uit Westkapelle staat laatste en heeft hard punten nodig om boven de degradatie- streep uit te komen. De derby op sportpark De Brigge begint om 16.00 uur. ZATERDAG 4 APRIL en MAANDAG 6 APRIL Op zaterdag en maandag worden er in de Vlis- singse sporthal Baskensburg twee turnwedstrij- den voor vrouwen gehouden. Turnschool Zeeland heeft voor zaterdag de Zeeuwse kampioenschappen op de rol staan. Er wordt geturnd in de eredivisie tot en met de vierde divisie. De wedstrijden beginnen om 8.30 uur, het toernooi is rond 19.30 uur afgelo pen. Maandag is het tijd voor de Moreau Gymnastics Tour. Hierbij wordt ge turnd in de eredivisie en de eerste en tweede divisie, waarbij de subtop van Nederland aanwezig is. Aanvang is 8.30 uur en rond 20.30 uur is het toernooi klaar. LAAX - De sneeuw dwarrelt in dik ke vlokken naar beneden, de wind blaast met grote snelheden om de berg heen. Het zijn gure omstandigheden in het Zwitserse Laax, waar het NK snowboarden gehouden wordt. De wedstrijd slo- pestyle is al twee keer uitgesteld en de snowboarders moeten maar hopen dat het kampioenschap vandaag alsnog gehouden wordt. „Dat is jammer," zegt Terneuze- naar Erik Bastiaansen. „Maar aan het weer kunnen we niet zoveel doen. Ik wil mezelf graag laten zien, dus ik hoop dat we alsnog het funpark in mogen." Hij is nog maar zeventien lentes jong en toch is Bastiaansen al een ervaren snowboarder. Hij schreef al meerdere wedstrijden op zijn naam en won een paar weken ge leden zelfs het jeugd-WK in Chi na. „Het was zo gaaf om al die we reldtoppers te verslaan", zegt hij. „Ik moest tegen jongens van over de hele wereld, die ik alleen van de stoere filmpjes op internet ken de. Het was een beetje onwerke lijk dat ik al die gasten had versla gen. Ik, een inwoner van een land zonder bergen, werd daar wereld kampioen." Bastiaansen verbaasde niet alleen zichzelf, maar ook zijn trainer Frank van der Putten. De bonds coach had op een plek in de top acht gehoopt, zodat Nederland een startbewijs zou verdienen voor de Jeugd Olympische Spe len. Op die wereldtitel had hij niet gerekend. „Dat is echt heel knap", zegt Van der Putten in de Piazza, een koffietentje in Laax. „Dat heeft een Nederlander één keer eerder gedaan. In 2005 werd Joy Geenen wereldkampioen op de Big Air. Het niveau op de slo- pestyle ligt erg hoog en als je dan in een veld met al die Amerika nen en Oostenrijkers wereldkam pioen wordt, dan doe je het ge woon erg goed. Ik ben trots op hem." De nuchtere Zeeuws-Vlaming kon al wel langer goed snowboar den, maar dit jaar heeft hij ook Ik spring liever een simpele truc goed, dan dat ik een ingewikkelde truc lelijk maak mentaal een paar belangrijke stap pen gezet. Voorheen liet hij zich nog wel eens afleiden door slech te weersomstandigheden, maar dat doet hij niet meer. Bastiaan sen: „Ik accepteer het nu. Of het nou sneeuwt of waait, je moet ge woon gaan. Mijn tegenstanders hebben daar net zoveel last van als ik." Bij zijn kwalificatierun in China blies een harde, ijzige wind recht in zijn gezicht. Hij stond bijna stil, zo hard waaide het. „Ik had erg veel tegenwind. Ik moest mijn snelheid voor de schans aan passen en ben vol gas erop afge gaan. Dat was een pure gok. Ik dacht: ik ga maar gewoon en dan zie ik wel waar ik uitkom. Het heeft gelukkig goed uitgepakt." Bastiaansen sprong in China niet de moeilijkste trucs, maar hij voerde ze wel het beste uit. „Ik spring liever een simpele truc goed, dan dat ik een ingewikkelde truc lelijk maak", legt hij uit. „Zo perfectionistisch ben ik wel. Bij de finale in China heb ik al mijn tricks 'clean', zonder handen aan de grond, geland. Voor je punten telling is dat erg belangrijk." Terug naar de harde wind en de dikke sneeuwstorm die over Laax heen blaast. De freestyle snow boarders kijken met argwaan naar de wind, die maar niet wil gaan liggen. „Bij de slopestyle heeft de wind veel invloed", vertelt Basti aansen. „Dat kan je uit balans brengen. Je moet het echter accep teren en er het beste van maken. Vandaag zijn we lekker offpiste gegaan en hebben flink wat poe dersneeuw gepakt." VRIJDAG 3 APRIL 2015 x u, ii», tia De sportredactie geeft elke week tips over belangrijke of bijzondere evenementen in de regio. Tips voor de rubriek Hotspo(r)ts kunt u mailen naar onze sportredactie. VRIJDAG 3 APRIL ZATERDAG 4 APRIL Bastiaansen trotseert storm door Natasha Smit Erik Bastiaansen Erik Bastiaansen wacht in Laax op betere weersomstandigheden, foto Natasha Smit

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 44