I Bredase zakenman wil NAC kopen begint Swim Cup met wereldtijd op 100 vrij Verschuren SPORT 39 CAS heft schorsing Marokko op gen ze koersen, dacht ik." En over dat beeld dat mensen van hem hadden: „Als je twee keer wat zegt, ben je ineens iemand met een grote mond. Het is maar net welk beeld van je er meer naar vo ren wordt gebracht." In 2003 moest Nijdam zijn ploeg opheffen en via Piels kwam Terps tra in 2005 bij AXA (Ubbink) te recht. Teambaas Ton Welling is er nog altijd trots op dat Terpstra on der zijn vleugels profis geworden. „Niki won in 2006 in de Arden nen de koninginnenrit van de Ronde van België. Daarna stond de telefoon roodgloeiend. Ook Pa trick Lefevere belde. We hebben gekozen voor de Milram-ploeg van Gerry van Gerwen. Die paste volgens mij beter bij hem." Welling is een van de weinigen die in Terpstra toen al meer een man voor de vlakkere klassiekers zag dan voor het Ardense werk. „Omdat Niki altijd al een aanval- Ier is geweest. Die hebben meer te zoeken in Vlaanderen en Noord- Frankrijk dan in de Ardennen." Terpstra: „De Ronde van België was voor de buitenwereld abso luut de doorbraak. Voor mezelf was het de bevestigende stap. Ik droomde nooit van de top. Ik werkte meer van de ene stap naar de andere. De keuze voor Milram was inderdaad de juiste. Daar kon ik in mijn eerste jaar al de klassie kers rijden omdat de ploeg vooral gebouwd was rond de sprinters." Gerry van Gerwen had Terpstra vanaf 2007 vier jaar onder zijn hoede. „Niki kon al ongelooflijk hard rijden op het vlakke. Probeer hem maar eens te terug te pakken als hij ontsnapt is." Voor de Bra bander is de Noord-Hollander vooral recht voor zijn raap. „Hij zegt wat hij ervan vindt. Daar naast is Niki fanatiek in de koers. Als iemand koerstechnische fou ten maakt, wordt-ie giftig. Zelf maakt hij weinig van dat soort fouten." Van Gerwen zag dat Terpstra al lengs een betere diplomaat werd. „Over het algemeen is het beter eerst tot tien te tellen voor je wat zegt, maar soms is tot drie tellen ook al goed." Terpstra: „Ach, het is zoals ik ben. Ik laat me inder daad niet de kaas van het brood eten, maar ik ben ook niet egoïs tisch of zo in de koers. Ik ga door het vuur voor mijn ploegmaats, maar dan verwacht ik ook dat ze dat voor mij doen." Vijfjaar geleden nam Patrick Le fevere de Nederlander over uit de failliete boedel van Milram. „Maar hij was geen koopje", zegt Lefeve re. De Belg is er de man niet naar om zijn renners de hemel in de prijzen. Hij stipt liever aan dat Terpstra wat zuiniger met zijn krachten moet leren omspringen. „Hij rijdt soms wat verloren rond in het peloton." Terpstra kan een lachje niet onder drukken als hij dat laatste hoort. „Dat is juist mijn manier van spa ren. Echt, bij mij zit vaker ergens een idee achter dan de mensen denken." Pierre van Hooijdonk moet in Van Dijks plannen technisch directeur worden. De oud-inter national voerde al meerdere gesprekken met de zakenman. „Het klopt dat ik met Jan-Willem heb gesproken", zegt Van Hooij donk. „Informeel en vrijblijvend. Ik heb nog geen 'ja' of'nee' gege ven." De 21 aandeelhouders die nu eige naar zijn van NAC, willen af van hun aandelen. Dat is duidelijk na gesprekken met enkele van de achttien aandeelhouders met een minderheidsbelang. De Bredase club staat dus te koop. De kans is zeer aannemelijk dat NAC de komende maanden in handen komt van een nieuwe eigenaar. Dat zou Van Dijk moeten zijn, eventueel met een partner die ook fors in de club wil investe ren. Gezien alle procedures kan een eventuele aandelenover- dracht niet op korte termijn plaatsvinden. In november 2014 heeft Van Dijk voor het eerst en in het diepste geheim een bod uitgebracht op het volledige pakket aandelen van de achttien met een minder heidsbelang. Het gaat dan om iets minder dan 50 procent van de aandelen. Hij wilde ook een klein deel van het pakket van de drie aandeelhouders met een meerderheidsbelang overnemen. Daarmee zou hij in totaal even veel aandelen hebben als dat trio. Het voorstel werd gepresenteerd tijdens een officiële vergadering van het college van aandeel houders. Van Dijk wilde daar naast 2 miljoen euro extra in de club steken, onder de voorwaarde dat de drie met een meerder heidsbelang dat ook zouden doen. Die weigerden. De deal ketste af omdat de grootaandeelhouders het liefst willen dat Van Dijk alle aandelen overneemt. Behalve het gouden aandeel, waarmee bijvoorbeeld de clubkleuren en de speelstad blijven gewaarborgd. Dat aandeel is in handen van de Stichting Cultuur. Van Dijk ging hier niet mee akkoord, maar hij hoopt nog altijd een meerderheidsbelang te kunnen krijgen. De zakenman wil er met zijn plannen voor zor gen dat NAC binnen drie jaar in de top acht van de eredivisie speelt. LAUSANNE - Marokko kan toch aan de komende twee toernooien om de Afrika Cup (in 2017 en 2019) deelnemen. Het internationaal sporttribunaal CAS in Lausanne heeft de schorsing gisteren opge heven. De boete van 1 miljoen dol lar bracht het CAS terug tot 50.000 dollar (45.000 euro). De Afrikaanse voetbalfederatie strafte de Marokkaanse voet balbond hard voor de weigering de Afrika Cup begin dit jaar vol gens plan te organiseren. Marok ko had het toernooi aan de CAF teruggegeven uit angst voor de verspreiding van het dodelijke ebola-virus. Equatoriaal-Guinea nam de organisatie van de Afrika Cup in januari en februari over, zonder deelname van het al ge schorste Marokko. Aan die uitslui ting kon het CAS niets meer ver anderen. De opluchting was kort na zijn ra ce van zijn gezicht te lezen. „Ein delijk komt er uit wat ik in me heb. Het ging echt super lekker. Ik zat laag in de slagfrequentie en had veel lengte in mijn slagen. Bij het keerpunt voelde ik precies wat ik hoopte dat ik zou voelen." Velen hadden Verschuren al min of meer afgeschreven voor de inter nationale top. „Nog maar een handjevol mensen geloofde in me. Ik heb zelf altijd het vertrouwen gehouden. Ik wist wat ik op de training liet zien. Het moest en zou er een keer in de wedstrijd uit komen", zei Verschuren. De Amsterdammer had de afgelo pen jaren moeite met het verwach tingspatroon. Na zijn memorabele race in Londen, waarin hij op acht honderdste naast het brons greep, veranderde zijn status. Verschuren werd gezien als het boegbeeld van het Nederlandse mannenzwem- men. Zelf schuwde hij er ook niet voor de druk op te voeren. 'Ik ga voor goud', schreeuwde hij twee jaar geleden in de aanloop naar het WK van de daken. „Daar heb ik van geleerd. Ik vond het altijd mooi om echt te zeggen wat ik wil. Maar of je goud wint, heb je niet zelf in de hand. Het gaat erom dat ik voor mezelf een goede race zwem." Verschuren hield de afgelopen twee jaar niet alleen vertrouwen in zichzelf, maar ook in zijn coach Martin Truijens. Vanzelfsprekend was dat niet. Na een zwaar teleur stellend WK in 2013 (zonder finale plaatsen) volgde een goed gesprek tussen de twee. En afgelopen zo mer na wederom een tegenval lend toernooi (EK in Berlijn) stel de Truijens openlijk dat het voor Verschuren misschien beter was zijn heil elders te zoeken. „Je kunt elkaar wel leuke kerels vinden, maar als prestaties uitblijven moet je eerlijk zijn tegen elkaar en een knoop doorhakken", blikte Trui jens gisteren terug. Verschuren hakte na de zomer de knoop door: hij had nog steeds alle vertrouwen in Truijens en diens werkwijze. Voor de coach van het Nationaal Trainingscentrum Amsterdam voelde de race van gisteren dan ook als een overwinning. „Ik ben trots op Sebastiaan. Hij zwom echt heel goed. Al kon zijn keer punt beter en zijn finish ook", stip te Truijens aan. Verschurens start was daarente gen prima. Sinds begin dit jaar reist hij zo'n tweemaal per maand naar Eindhoven om zijn start- en keerpunten onder de loep te laten nemen door het Innosportlab. Tests in Eindhoven leidden onder meer tot een kleine aanpassing op het startblok. „Ik zet mijn voet iets anders neer, waardoor ik verder in het water kom." Mede hierdoor zette Verschuren een toptijd neer waardoor hij in juli mag afreizen naar het WK in het Russische Ka zan. Zijn tijd van 48,25 seconden zou afgelopen zomer op het EK goed zijn geweest voor een zilve ren medaille op de 100 vrij. Voor alsnog moet Verschuren het doen met de mondiaal beste tijd van het nog prille jaar. WINST KROMOWIDJOJO VRIJDAG 3 APRIL 2015 van het brood eten k Wielrenner Niki Terpstra koos zijn eigen weg naar de top. foto Lionel Bonaventure/EPA '%k door Yadran Blanco BREDA - De Bredase zakenman Jan-Willem van Dijk wil NAC over nemen. Hij heeft serieuze interesse om de meerderheid van de aande len van de voetbalclub - de totale waarde van het aandelenpakket is 11 miljoen euro - te kopen. Daar mee zou hij (mede-) eigenaar en al gemeen directeur van de de Breda se club worden. Dat melden goed ingevoerde bronnen in en rondom NAC. Van Dijk bevestigt dat hij in november met de club heeft ge sproken. door Natasja Weber EINDHOVEN - Daags voor de Swim Cup in Eindhoven had Sebastiaan Verschuren (26) het nog tegen zijn coach gezegd. 'Ik heb deze week ze ven kansen om een WK-limiet te zwemmen en die wil ik één voor één aangrijpen'. Bij de eerste de beste gelegenheid voegde Verschu ren de daad bij het woord. Met 48,25 seconden zwom hij de derde beste tijd uit zijn carrière op de 100 meter vrije slag. Zijn andere twee toptijden noteerde hij in de fi nale en de halve finale van de Olympische Spelen van Londen. Ranomi Kromowidjojo heeft gister avond op de eerste dag van de Swim Cup in Eindhoven de 50 me ter vrije slag gewonnen. De olym pische kampioene op de sprint tik te in de finale aan na 24,35 secon den. Ze bleef hiermee Femke Heemskerk voor, die finishte in 24,57. Esmee Vermeulen zorgde met 25,25 voor een geheel Neder lands podium. Kromowidjojo had zich op de 50 vrij al gekwalificeerd voor de we reldtitelstrijd deze zomer in Ka zan. Heemskerk voldeed in het Pieter van den Hoogenband Zwemsta- dion tijdens de ochtendsessie en in de finale aan de limiet (24,81) op deze afstand. De 24,57 was een verbetering van haar persoon lijk record met 0,05.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 40