Herstel Zoetwatertank redding voor afgelegen akkers ZEELAND 31 commentaar Ton Verbree is weer formateur college GS Uw dak als energieleverancier en milieuverbeteraar. Hoe duurzaam is dat? itngroep.nl Stille test sirenes Vlissingen viert feest. Met mate. Want de stad moet op de kleintjes letten. Ze venhonderd jaar stadsrechten mag dan een indrukwekkend jubileum zijn, maar zoals wel vaker in de woelige geschiede nis van de stad beperken de omstandigheden de festivitei ten. Dit wil niet zeggen dat Vlissingen niet wordt aange moedigd om met vertrouwen de toekomst in de gaan. En om te anticiperen op kansen. Com missaris van de koning Han Pol man wees op het belang van goede voorzieningen voor de aanstaande golf nieuwe Vlissin- gers, de mariniers. Nogal obli gaat is de stelling van emeritus hoogleraar Herman Pleij, dat Vlissingen de 'gewoonheid' achter zich moet laten'. Dat hoor je te vaak. Als iedereen het doet, is iedereen toch weer gewoon. Vlissingers mogen best trots zijn op hun geschie denis. Maar wat de stad nodig heeft, is gewoon noeste arbeid aan herstel. Daarbij helpt zelf bewustzijn. Dat wel. MIDDELBURG - Ton Verbree, oud-burgemeester van Reimers- waal, is benoemd als formateur van het nieuwe college van Gede puteerde Staten. Verbree heeft dat een keer eerder gedaan, na de ver kiezingen van 2007. Verbree is voorzitter van het CDA in Zee land geweest. Het college van GS in Zeeland zal bestaan uit verte genwoordigers van CDA, SGP, WD en PvdA. Oud-wethouder van Middelburg, Piet Bruinooge, tegenwoordig bur gemeester van Alkmaar, heeft maandag als informateur verslag uitgebracht over de mogelijkhe den van de te vormen coalitie. Bel 0113 61 33 53 of mail naar slimdak@itngroep.nl voor een demo In het verziltende Zeeland is wei nig zoet water. Het wordt ook steeds schaarser. Voor percelen die ver van zoetwaterbronnen lig gen, kan zo'n mobiele zoetwater- tank een uitkomst zijn, zowel voor de traditionele gewassen als pootaardappelen, uien en worte len als ook voor gewassen die wor den geteeld voor de biobased eco nomy: groene grondstoffen waar mee de industrie bioproducten zo als afbreekbare en her te gebrui ken plastics kan maken. Volgens beide instellingen is de zoetwatertank de laatste schakel in de verbetering van de zoetwa terketen. In het verleden inves teerden de Proefboerderij en DLV Plant al in een beregeningsboom en een zoetwaterbassin dat uit sluitend wordt gevoed met regen water. Een juiste dosering zoet water is noodzakelijk om hoog waardige proeven met (nieuwe) gewassen te kunnen doen. VLISSINGEN - In verband met twee de paasdag is er maandag 6 april en maandag 4 mei om 12.00 uur een zogenaamde stille test van de sirenes. Dit betekent dat Veilig heidsregio Zeeland de sirenes wel test, maar men deze niet hoort. Het gisteren in de Uit-bijlage af gebeelde werk in de beeldentuin van Ter Lucht was niet, zoals ver meld van Goos Verwoest maar van Rijnhard Schregardus. De 'Fruit de Mer-lunch' van res taurant Katseveer is niet op 18 maart, zoals vermeld op de pagi na Lekker Zeeland, maar op zater dag 18 juli. VRIJDAG 3 APRIL 2015 De 'markies en de markiezin van Vlissingen' krijgen bij het Arsenaal de sleutel van de stad van burgemeester Letty Demmers. foto's Ruben Oreel af van gewoonheid1 Laya Lesannier (2) is met oma Edith in de Poëtische Kapsalon Kip van Troje gaan zitten. Straks mag ze betalen. Met een kusje. Sem Houmes steelt de show tijdens een optreden van dansschool Isabelle Zwaan uit Vlissingen. De elfjarige leerling van de Ichtusschool is de enige jongen in de groep die de Markies en Markiezin mogen vermaken. Lavinya Herrebout (10), leerlinge van De Wissel in Vlis singen, heeft bij Zoet Goed Taarten een cupcake ver sierd. Om in te bijten zo kleurig en zoet, die fondant. En prachtig kleurend bij haar mooie rode haren. SLIM DAK toekomstbestendige techniek door Frank Balkenende COLIJNSPLAAT - Een mobiele zoet watertank waarmee Zeeuwse ak kers kunnen worden 'beregend'. Proefboerderij Rusthoeve in Colijns- plaat en DLV Plant in Westmaas gaan er samen mee experimente ren. BIJ NADER

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 31