Senator VS in beklaagdenbankje 66 Ze hadden vrij spel. De 66 Kenia investeert in kantoorkolossen en winkelcentra, maar vergeet de jeugd 10 BUITENLAND Terreurbeweging al-Shabaab slaat weer toe en schiet in het wilde weg op studenten in het Keniaanse Garissa. Beveiligers aan land in havenstad Jemen Tientallen gewapende man nen zijn gisteren aan land ge gaan in havenstad Aden in het zuiden van Jemen. Dat meldden inwoners van de stad. Volgens de havenauto riteiten gaat het niet om een militaire invasie, maar om beveiligers van schepen die worden ingezet voor evacua ties. De beveiligers lijken wel luchtsteun te krijgen van de Arabische coalitie. Tientallen doden door bootongeluk Zeker 54 mensen zijn woens dag omgekomen doordat een vissersschip in het oos ten van Rusland zonk. Hulp diensten konden 63 mensen redden en zoeken nog naar 15 opvarenden. Het incident gebeurde in de Ochotskzee ten westen van het schier eiland Kamtsjatka. Mogelijk is het schip lekgeslagen door de dikke laag ijs die op het water ligt. Tele-evangelist Schuller overleden Amerikaanse tele-evangelist Robert H. Schuller is giste ren in een verzorgingshuis in Artesia, in de Amerikaan se staat Californië, overle den. De Hour of Power tv-do- minee, die jaren op zondag ochtend via RTL 5 te zien was, werd 88 jaar. Schuller begon in 1955 met preken in een drive-inbioscoop onder het motto 'kom zoals u bent in de familieauto'. Dubbel pech voor zuurslachtoffer De Vlaamse vrouw die in Antwerpen slachtoffer werd van een zuuraanval, heeft dubbel pech. Door haar ver wondingen heeft ze een kostbare cruise naar Tahiti moeten annuleren. Hoewel ze geen annuleringsverzeke ring had en de cruisemaat schappij haar een tegoedbon van 1500 euro gaf, bedraagt de schade zo'n 3000 euro. NAIROBI - Kenia is geschokt door een bloedige aanslag op de univer siteit van Garissa. Er werden min stens 147 mensen doodgeschoten door terreurbeweging al-Shabaab. Volgens getuigen is er ook een aantal slachtoffers onthoofd. De vier terroristen die de aanslag pleegden, zijn om het leven geko men. Gevreesd wordt dat het dodental nog verder zal oplopen. De Keni aanse zender News24 meldt op ge zag van bronnen binnen de red dingsdiensten dat een van de aan vallers zichzelf heeft opgeblazen en dat er honderden doden zijn. „Het dodental is erg groot. Het is een schokkend gezicht", zei een agent tegen de nieuwszender. De aanval lijkt vooral gericht te zijn geweest tegen christelijke stu denten. Leerlingen die islamiti sche verzen konden opzeggen, werden ongemoeid gelaten, maar mensen die dat niet konden, wer den met kogels doorzeefd. Deze week werd bekend dat de Amerikaanse president Obama Kenia in juli bezoekt. Veel Kenia- nen denken dat zijn veiligheid niet kan worden gegarandeerd. Kort voor het nieuws van Oba- ma's bezoek bekend werd, had Groot-Brittannië een negatief reis advies voor delen van Kenia nog aangescherpt vanwege aanhou dend gevaar voor aanslagen. Met name door radicale moslims van de Somalische terreurgroep al-Shabaab, die al honderden do den en gewonden op hun gewe ten hebben in Kenia. President Uhuru Kenyatta reageer de furieus op negatieve berichtge ving over de veiligheid. Er was volgens hem geen enkele reden weg te blijven uit 'het volkomen veilige Kenia'. „Het Britse advies universiteit wordt door slechts twee agenten bewaakt is gebaseerd op foute informatie", fulmineerde de president. Een dag na deze geruststellende woorden, sloeg al-Shabaab op nieuw hard toe. Ditmaal in Garis sa, in het noordoosten, waar vier gemaskerde mannen Garissa Uni versity College aanvielen. Wild om zich heen schietend verschaf ten de terroristen zich toegang tot het terrein, waarna ze slaapzalen binnendrongen en studenten gij zelden en doodschoten. Vervol gens ontstond een urenlang vuur gevecht met toegesnelde veilig heidstroepen. Het scenario doet sterk denken aan een andere zeer bloedige aan- De aanklacht tegen de zittende de mocratische senator werd woens dag openbaar. Die aanklacht is veel omvangrijker dan gedacht. Menendez zou niet alleen zijn contacten met een oogarts uit Flo rida hebben misbruikt, maar zou al sinds 1993, toen hij lid was van het Huis van Afgevaardigden, ver strikt zitten in een web van gun sten en wederdiensten in ruil voor donaties aan zijn campagne kas. De oogarts Salomon Meigen zou allerlei zakelijke nevenactivitei ten hebben ontplooid dankzij het politieke lobbywerk van Menen dez. Ook Meigen is aangeklaagd. De twee werden al maanden in de gaten gehouden. Jaren geleden al kwam oogarts Meigen in het nieuws omdat hij 9 miljoen dollar te veel had gedeclareerd voor pa tiënten die de overheidsziekten- kostenverzekering Medicare heb ben. Dat geld betaalde hij terug. Menendez liet zich regelmatig in het privévliegtuig van Meigen rondvliegen. Dat wordt in Ameri ka gezien als een gift en een sena tor moet zo'n gift bekendmaken. Dit deed hij pas toen hij in de ga ten kreeg dat Justitie speciale aan dacht voor hem had. Hij betaalde 70.000 dollar uit eigen zak terug. Meigen schonk in de aanloop naar de herverkiezing van Menen dez in 2012 700.000 dollar aan een Super-PAC, een onafhankelijke politieke lobbygroep, die campag ne voerde voor Menendez' herver kiezing. Daarna vroeg Meigen aan Menendez hem te helpen met het verstrekken van een Amerikaans visum aan zijn vriendin. Met de aanklacht neemt Justitie (lees: president Barack Obama) een groot risico. Het komt zelden voor dat een zittende senator wordt aangeklaagd. En Menendez wordt wel van allerlei zaken ver dacht, maar of er genoeg hard be wijs is, is de vraag. De woordvoer der van Menendez reageerde woe dend op het bekend worden van de dagvaarding. „We geven geen commentaar op de onjuiste be richten van Justitie." ADEN MOSKOU LOS ANGELES ANTWERPEN Gijzeling op universiteit door onze correspondent Frans van den Houdt Keniaanse soldaten zoeken dekking achter hun jeep als er op hen gescho ten wordt tijdens de belegering van de universiteit van Garissa. foto Daniel Irungu/EPA Abdi Ali, student Peter Aburi, analist door onze correspondent Maartje van Hoek NEW YORK - Vijftien jaar cel kan de Amerikaanse senator Robert Me nendez (61) uit New Jersey krijgen, nu hij door het ministerie van Justi tie is aangeklaagd wegens corrup tie en fraude. Senator Menendez zou al sinds 1993 verstrikt zitten in een web van gunsten en wederdiensten. Senator Menendez foto Ken a Betancur/ Getty Images

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 10