Thuisabortus op doktersrecept I 7700 66 De lucht was een dimensie waar we tot nu toe niet konden komen i. I 19.99 14.99 BINNENLAND 9 1 reografie inspireren door het duis tere beeld dat robots kunnen op wekken. Robots spelen een steeds grotere rol in onze samenleving en wor den steeds menselijker, waardoor wij een stuk menselijkheid drei gen te verliezen, zegt hij. Aan de andere kant is daar de nieuwsgie righeid naar en verwondering over wat robots eigenlijk allemaal kunnen. Drones op de planken; het zal niet bij een stukje experimenteel theater blijven. Cirque du Soleil gebruikte ze al in de korte video film Sparked, die afgelopen najaar uitkwam. Daarin zie je een artiest in het bijna-donker, omringd door zwevende schemerlampen die een sprookjesachtig licht ver spreiden. De bewegende lampen kappen worden niet van boven aangestuurd als marionetten, maar door drone-piloten. Ook het Franse themapark Puy du Fou gebruikt sinds kort vijftig drones om de avondshow luister bij te zetten. „We waren op zoek naar een ma nier om de show naar nieuwe hoogte te tillen", zegt Nicolas de Villiers, president van Puy du Fou. „De lucht was een dimensie waar we tot nu toe niet konden komen." Nu wil De Villiers de grootste kroonluchter ter wereld in de lucht creëren. Om dat mogelijk te maken, heeft het pretpark een team ingenieurs ingehuurd. Zij ontwikkelden eigen drones, die automatisch vliegen en hun eigen 'brein' hebben. Aan de veiligheid is gedacht. Als de accu of motor niet meer goed functioneert, kunnen ze uit zich zelf de choreografie verlaten. Vol gens De Villiers gaan drones in de entertainmentwereld nog een hoge vlucht nemen. De techniek zal zich alleen nog maar meer verfijnen. „Ik ver- EERSTE DRONECIRCUS wacht dat shows over de hele we reld ze zullen gebruiken." Drones werden al gebruikt bij gro te dance-events. Calder Wilson, bekend fotograaf van de grootste dancefestivals ter wereld, experi menteert alweer met een volgen de stap: vuurwerkdronefotografie. 'I'm having an insane amount of fun producing these drone fire works shots', meldt hij deze week op zijn Instagram. Binnenkort dus op uw festival. Daarover is een debat losgebar sten tussen de Inspectie voor de Gezondheidszorg (IGZ) en Wo men on Waves, dat zich hard maakt voor de komst van het mid del. Het medicijn Sunmedabon is een combinatie van twee bestaan de middelen. Vrouwen die maxi maal zestien dagen overtijd zijn, kunnen het innemen, waarna de vrucht wordt afgedreven. Sunme dabon kan door de huisarts wor den voorgeschreven en door de apotheek worden verstrekt. Women on Waves, de vrouwen rechtenorganisatie die zich inzet voor zelfbeschikkingsrecht van zwangeren en op zee abortussen uitvoert, gaat cursussen geven aan huisartsen. Daarin wordt uit gelegd hoe Sunmedabon legaal kan worden voorgeschreven. De Inspectie voor de Ge zondheidszorg zegt huisart sen te zullen vervolgen die Sunmedabon voorschrijven De Inspectie voor de Gezond heidszorg stelt dat zwangerschaps afbrekingen slechts met een spe ciale vergunning mogen worden uitgevoerd, door abortusklinieken of daarvoor aangewezen zieken huizen. Ze kondigt aan huisart sen te zullen vervolgen als ze Sun medabon voorschrijven. Women on Waves spreekt van een 'overtijdsbehandeling' en niet van abortus. Volgens directeur Re becca Gomperts zijn hier al veel rechtszaken over gevoerd, die alle maal door Women on Waves zijn gewonnen. Ook de Wereldgezond heidsorganisatie stelt zich op het standpunt dat een thuisabortus op doktersrecept kan. „We lopen achter in Nederland. Maar we zijn er klaar voor die achterstand in te lopen", zegt Gomperts, zelf arts. Tot vreugde van Women on Wa ves zei minister Schippers van Volksgezondheid dinsdag in de Tweede Kamer dat ze de abortus wet wil aanpassen, waardoor on gewenst zwangeren die overtijd zijn, straks op recept van de huis arts een abortuspil kunnen halen. Vrouwenrechtenorganisatie Women on Waves spreekt van een 'overtijdsbehande ling' en niet van abortus r Samsung 1 kGalaxyAlphay 11 LAAGSTE PRIJS VAN NL! I Incl. 150 belmin/sms Incl. 100MB data Hele periode korting! GRATIS VANAF S" 1* f'Jp/mnd 500MB €25 P/MND €57.95 1 €49.95 JL famm (H) kpn 0®. teU-2 Ben* DONDERDAG 2 APRIL 2015 De generale repetitie van A dark flirt with gravity. Dansers dansen met drones. foto Paul Bergen Nicolas de Villiers, president van Puy du Fou Dit najaar (datum nog onbekend) is in de Amsterdam Arena de we reldpremière van Air, een show met daarin honderden drones. Volgens het Nederlandse bedrijf Fjuze gebeurt dat in samenwer king met onder meer de Koninklij ke Landmacht. Het 'eerste dronecircus ooit' be looft een choreografisch drone- spektakel met special effects in een show met ballet, circus, illusie, magie, racers en lasers. De acrobatische Quadrocopters worden begeleid door een pom pende bas en zwaailichten. door Paulus Smits AMSTERDAM - In Nederland is vol gende maand een medicijn te krij gen waarmee vrouwen zelf een zwangerschap kunnen beëindigen. Of dat legaal is, is niet zeker. TOPPER Vingerafdruk beveiliging O 12 megapixel camera 4.7 inch HD scherm mogelijk met alle netwerken HP 364© cyaan, magenta, geel zwart met extra veel inkt! Canon PGI520/521 cyaan, magenta, geel zwart één extra zwart gratis! Acties in combinatie met inktpatronen van Second Life, meer inkt voor minder geld! Acties geldig t/m 15 april 2015! Bergen op Zoom Wouwsestraat 18 Breda Karrestraat 7 Dordrecht Voorstraat 266 Etten-Leur Markthof 7 Goes Korte Kerkstraat 1 Middelburg Markt 63a Oosterhout Arendshof 5 Roosendaal Roselaar 7a Rotterdam Lijnbaan 51 Terneuzen Havenstraat 28 Tilburg Heuvelstraat 48 ioi4(2) Vlissingen Walstraat 99 Waalwijk Stationsstraat 47a Barendrecht Middenbaan 27

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 9