VW gaat toerist avonturen verkopen Stippen in dorpsbos wijzen niet op kap 'Ongelukken door verzakte Zanddijk' Boomgaard op Goese keerlus 30 BEVELANDEN en THOLEN Tentoonstelling over afval in zee bij Neeltje Jans TUssen Heinkenszand, Lewedorp en 's-Heer Arendskerke moet rekening worden gehouden met omleidingen. LEWEDORP - Juist in de week dat de provincie Zeeland zware tegen vallers moest melden in het pro ject Verdubbeling Sloeweg N62, was commissaris van de koning Han Polman te gast in dorpshuis de Zandlööper in Lewedorp, op een steenworp afstand van de werkzaamheden. De commissaris hield tijdens de jaarvergadering van de dorpsraad een inleiding over de leefbaarheid van de dorpen in Zeeland, maar uiteraard kwam ook het grote we genproject ter sprake. Wat de wijzigingen in het project ook zullen zijn, de twee voor naamste doelstellingen moeten volgens Polman bovenaan blijven staan: verbetering van de doorstro ming en de veiligheid. Op korte termijn hebben wegge bruikers vooral te maken met de effecten van de werkzaamheden aan de noordzijde van Sloeweg, meer in het bijzonder de weg tus sen de A58 en 's-Heer Arendskerke/Goes (N664) en de noordelijke route naar Heinkens zand. Die werkzaamheden gaan gewoon door. Dit heeft binnen kort grote gevolgen voor de ver keersstromen in het gebied. Om nieuwe wegen aan te kunnen slui ten, drie rotondes aan te leggen en twee viaducten te slopen zijn van vrijdag 17 april 20.00 uur tot maandag 4 mei 16.00 uur wegen afgesloten. Om precies te zijn gaat het om het weggedeelte tussen de rotonde Sloeweg (N62) en de ro tonde Arendstraat nabij 's-Heer Arendskerke en de de weg tussen de bestaande op- en afrit van de Postweg (N665) en Clara's Pad in Heinkenszand. Voor motorvoertuigen, landbouw- verkeer en fietsers worden afzon derlijke omleidingsroutes aange geven. De provincie wil zo weinig mogelijk vermenging van kwets bare weggebruikers als fietsers, langzame en meestal grote land bouwvoertuigen en het snelle ge motoriseerde verkeer. Vooral (vracht-)auto's moeten in de periode van de afsluiting een aardig eindje omrijden. Op een vraag uit de zaal antwoordde Ar- no Melaard, de omgevingsmana ger van het project, dat voor spoedeisende hulp de doorgang op de afgesloten wegvakken zal worden geregeld. Bussen moeten die tweeënhalve week een andere route kiezen waardoor sommige haltes tijdelijk komen te vallen. Verder worden maatregelen geno men om sluipverkeer op de pol derwegen richting Goes te voorko men. Dit om de veiligheid van de fietsers op deze wegen te waarbor gen. Politietoezicht en het inzet ten van verkeersregelaars moeten er verder voor zorgen dat het ver keer ook geen sluiproutes kan ne men door 's-Heer Arendskerke en 's-Heer Hendrikskinderen, aldus Melaard. VERLATE BOOMPLANTDAG Dat is de gedachte achter het voor nemen van de VW Zeeland om de kantoren radicaal te verbou wen: van informatie- naar inspira- tiepunt. Te beginnen in Dom burg. Een tiental VW-medewerkers is achter de schermen al druk in de weer met de transformatie. Maar VW-directeur Patrick Polie kan nog niet laten zien hoe het VVV- kantoor van Domburg, en daarna wellicht ook dat in Burgh-Haam- stede er straks uitziet. „We zitten nog in de concept-fase", zegt hij. Ondertussen is de gemeente Veere al akkoord. De VVV belooft 'een vernieu wend concept waarbij de bezoe ker via interactieve schermen, leestafel, streekverhalen e.d. de be leving van de omgeving mee krijgt en daarmee inspiratie op doet voor het ondernemen van activiteiten'. In die VVV-'winkel' zijn straks nog wel medewerkers aanwe zig, maar niet alleen om folders, kaarten, streekproducten of con certkaartjes te verkopen. „Om de hedendaagse gast te bereiken en te enthousiasmeren", schrijft de VVV Zeeland, „komen we er niet meer met traditionele ver kooptechnieken. De gast wil geen producten meer afnemen, maar belevenissen: emoties, relevantie, betrokkenheid, ontmoetingen en ervaringen." Het is de bedoeling dat alle mede werkers een intensief trainingstra ject doorlopen om zich hun nieu we rol toe te eigenen. Het Inspiratiepunt 2.0, zoals de VW de nieuwe 'winkel' noemt, biedt de bezoeker niet alleen vi deo en animatie, maar ook tastba re elementen. Dat zouden bijvoor beeld een opgezet hert kunnen zijn, dat over de Manteling ver telt, of een bijzondere weergave van het 'Zeeuwse licht dat schil ders inspireerde. De socialisten merkten onlangs op dat bomen en struiken in het bos zijn gemerkt met blauwe en witte stippen. Ook staan er sinds kort paaltjes met oranje strepen. Hierdoor zou onrust zijn ont staan bij de dorpsbewoners. Ze zouden bang zijn voor een kaal slag. Het college zegt dat er helemaal geen plannen zijn om bomen te rooien. De stippen zijn gezet door de landmeter. Hij constateerde dat enkele bomen niet juist op de kaart stonden aangegeven. Daar om heeft hij ze gemarkeerd en in gemeten. Ook de oranje piketpaal tjes zijn geplaatst door de landme ter. Dat de stippen en paaltjes vragen oproepen, kunnen burgemeester en wethouders zich nog voorstel len, maar dat bewoners een verde re kaalslag zouden vrezen, zoals de SP beweert, vinden ze schro melijk overdreven. „Als er sprake zou zijn geweest van kap, zouden inwoners zijn geïnformeerd over de plannen", stelt het college. NEELTJE JANS - De reizende ten toonstelling 'Zee zonder zwerf vuil' is vanaf morgen te zien in Deltapark Neeltje Jans. De expositie wordt georganiseerd door Kust Zee en is onderdeel van Marlisco, een Europees pro ject dat zich richt op bewustwor ding van het afvalprobleem in de zeeën. De tentoonstelling bestaat uit Nederlands- en Engelstalige informatie over zwerfvuil in zee. Er zijn ook afvalsculpturen te zien van de Haagse kunstenaar Willem Boer. In de meivakantie kunnen kinderen meedoen aan de workshop 'sculpturen maken van afval uit zee'. Volgens Jumelet verslechtert het wegdek in rap tempo. „Er zijn de laatste weken veel nieuwe scheu ren ontstaan en op verschillende plaatsen gaat het wegdek zicht baar en voelbaar verzakken." Het raadslid vindt dat de Provin cie Zeeland, de wegbeheerder, al maatregelen had moet nemen. Schade aan voertuigen en even tueel ongelukken zijn onvermijde lijk, denkt Jumelet. Hij voorziet nog grotere problemen, als ingrij pen uitblijft. „Door de combinatie van het vele zware verkeer dat ge bruik maakt van de Zanddijk en de verzakking van het wegdek is het gevaar op een afschuiving van het dijktalud niet uit te sluiten." Hij vindt dat het college van B en W van Reimerswaal moet ijveren voor een onderzoek naar de staat van de dijk en dat de gemeente moet aandringen bij de provincie om de geplande aanleg van een nieuwe toegangsweg naar Yerseke (wat nu wordt onderzocht) de hoogste prioriteit moet geven. Omrijden voor werk Sloeweg door Theo Ciele 17/4 Vanaf 17 april 20.00 uur tot maandag 4 mei 16.00 uur zijn er in de driehoek Lewedorp - 's-Heer Arendskerke - Heinkenszand wegomleidingen vanwe ge het project Verdubbeling Sloeweg. zie ook: www.zeeland.nl/sloeweg EJWK GOES - Het stuk grond tussen de keerlus Troelstralaan/Ringbaan-west in Goes is gisteren voorzien van een boomgaardje door leerlingen van de combiklas 7/8 van basisschool De Tweemaster en Stichting Buurtwerk Goese Polder. Dat zou eigenlijk vorige week al gebeuren, maar toen was het te slecht weer. Het is het eerste boomgaardje in het project 'leder dorp (wijk) zijn boomgaard' van de Stichting Landschapsbeheer Zeeland, foto Marcelle Davidse door Henk Postma DOMBURG - De huidige VW-vesti- gingen in Zeeland hebben hun langste tijd gehad. Want de toe rist zoekt niet zozeer meer naar in formatie. Die heeft hij al: via inter net. De gast van nu zoekt iets an ders: avontuur, en persoonlijk con tact. door Rob Paardekam OUD-VOSSEMEER - Er worden geen bomen gerooid in het dorpsbos bij Oud-Vossemeer. Dat antwoordt het college op vragen van de SP. door Joeri Wisse YERSEKE - Raadslid Andries Jumelet van de ChristenUnie maakt zich grote zorgen om de Molendijk/ Zanddijk, de toegangsweg tussen snelweg A58 en Yerseke.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 71