Cancellara wil de sprinters verrassen rtKKHHHh SPORT 37 plaatsen", vertelt de Vlissingse speelster en teamcaptain. Maar ze ker weten doet ze dat niet. „Eigen lijk kunnen we maandag als ieder een zijn eerste wedstrijd heeft ge speeld pas zeggen wie er het sterk ste is en welke ploegen we mis schien kunnen pakken. Dan pas weten we welke speelsters de an dere ploegen opstellen." Feit is in ieder geval dat het een hele pittige tennisjaargang zal worden voor de vrouwen uit de Zeeuwse kustplaats. „In de eredivisie kom je alleen maar tegen spelers te staan met speelsterkte twee of één. Wij heb ben daar nog niet zo vaak tegen gespeeld. In de klassen onder de eredivisie kom je zulke sterke ten nissters echt niet tegen", zo duidt Vendrik het niveau in de hoogste klasse van het vrouwentennis aan. Alles is dus nieuw voor de Vlis singse vrouwen. De klasse, de plaatsen waar zij zullen spelen, het niveau. Hen staat dus een groot avontuur te wachten in de eredivisie. „Dat is spannend en daar kijken we ook wel een beetje tegenop, maar we hebben er voor al erg veel zin in. We weten niet zo goed wat we moeten verwach ten, maar we zullen pakken wat we pakken kunnen. En waar we dan eindigen, moeten we afwach ten. Als we maar plezier hebben met elkaar en het gevoel aan het einde overheerst dat we alles er uit hebben gehaald wat er in zat. Dan is dit seizoen voor ons ge slaagd", is de geroutineerde speel ster duidelijk. Op zondag 5 juli finisht voor het eerst in de historie van de Tour de France een etappe op Zeeuwse bo dem. De PZC stelt elke week een kanshebber voor om de rit naar Neel- tje Jans te winnen. Vandaag deel 1: Fabian Cancellara. Met zijn 34 jaar behoort hij tot de routiniers van het peloton, maar dat be tekent niet dat de sleet er al op zit bij het Zwitserse tijdritkanon Fa bian Cancellara. Met dijen als staalkabels is de krachtpatser van wielerploeg Trek Factory Racing nog steeds tot grote daden in staat. En daarom is hij een van de kanshebbers voor de zege op Neel- tje Jans. Met zijn karakteristieke demarra ge in de laatste kilometer zal 'Spartacus' de sprinters op 5 juli willen verrassen. Als de weergo den hem gunstig gezind zijn - windkracht zeven vol in het ge zicht, terwijl de witte koppen op het woeste water staan - kan hij voor een grote verrassing zorgen. Alleen een oermens als Cancella ra kan als een van de weinigen in de Hel van Zeeland, zoals de waaieretappe wel eens de geschie denisboeken in kan gaan, over eind blijven. Ervaring met een 'Hel' heeft de drievoudig winnaar van Parijs-Roubaix genoeg. Hoe zwaarder de omstandigheden, hoe beter de Zwitser uit de verf komt. Cancellara zal hopen op exact hetzelfde weer als precies vijftig jaar eerder. Op 5 juli 1965 was het weer in Zeeland onstui mig; met slechts 5 graden was het de koudste 5 juli ooit gemeten in onze provincie. De Zwitser zal bovendien ge brand zijn op een goed resultaat, nog Q dagen TOURFAVORIET omdat zijn laatste twee Tour de Frances een stuk minder succes vol waren en zijn voorseizoen in rook opging door een zware val in de E3 Harelbeke. In de jaren daar voor slaagde hij er menigmaal in de sprintersploegen te verrassen met een sterk staaltje hard fietsen in de laatste kilometer. Cancellara zal nu naar een nieuwe etappeze ge snakken in 's werelds grootste wielerkoers. Die kan hij dit jaar al pakken in de proloog in Utrecht, die hem op het lijf is geschreven. Als hij zijn collega-tijdritspecialis ten Tony Martin en Tom Dumou- lin voorblijft, is de kans groot dat hij in de gele trui de stormvloed kering oprijdt. Dat hij het rijden tegen de klok nog lang niet ver leerd is bewees Cancellara on langs nog in de Tirreno Adriatico. Hij was alle renners weer eens ouderwets te snel af. Herhaalt hij dat kunstje in Utrecht, dan kan hij zomaar eens in de gele trui als eerste het Topshuis passeren en daarmee de dubbel pakken. Mits de wind hem gunstig gezind is. Palmares: onder meer winnaar Ronde van Vlaanderen (3x), Parijs-Roubaix (3x), 8 etappezeges in Tour de France, wereldkampioen tijdrijden (4x) en olympisch kampioen. WK windsurfen bij Brouwersdam De Kabbelaarsbank bij de Brouwersdam is van 2 tot en met 6 september het toneel van het WK windsurfen in de klasse Kona One. Dat is een nieuwe klasse, waarbij de zeilmaat afhankelijk is van het gewicht van de sur fer. De Kona is toegankelijk voor windsurfers van alle ni veaus en leeftijden. De orga nisatie, die in handen is van Windsurfing Delft Plané en zeil- en surfcentrum Brou wersdam, verwacht zo'n 150 deelnemers uit vele landen. Van Drongelen in voorselectie Rick van Drongelen is opge nomen in de voorselectie van het Nederlands elftal on der 17 jaar. Dit team speelt binnenkort twee oefeninterlands tegen Zwitserland. Op 14 en 16 april worden de wedstrij den in Wezep gespeeld. Woensdag hoort de inwo ner van Axel of hij bij de de finitieve selectie zit. Van Drongelen speelt bij Sparta Rotterdam. Zware nederlaag driebanders Jacobs Het driebandenteam van Ja cobs Mannenmode 1 leed thuis in poule D van de der de divisie een 0-8 nederlaag tegen Distel Biljarts 5. Rinus Pankow verloor van een sterk spelende Rick van de Enden en als hij niet wint is een teamnederlaag nabij. Kees den Boer en Martin Sturm volgden net als Pan kow hun tegenstander op ge paste afstand. Pieter Harms kwam niet in de buurt. Skywalkers verkeren in roes De Goese poolers van Fluke Skywalkers hebben in de re gionale competitie met 2-4 gewonnen van This Time with Chickies! In dertien ronden schraapten de Fluke Skywalkers veertien partij- punten bijeen. De laatste vier ronden werden dertien punten verzameld. Mick Schoones en Johan de Vos wonnen een partij en Sean Dennis was twee keer te sterk voor zijn opponent. Lammerenburg pakt dambeker Lammerenburg is dinsdaga vond in 's-Gravenpolder winnaar geworden van de Zeeuwse dambeker. Het Vlissingse viertal versloeg in de finale PWG 's-Graven polder met 5-3. Overwinnin gen van Peter Schunselaar en Piet Francke gaven de doorslag. In de wedstrijd om de derde plek won Mid delburg door zeges van Daaf Kasse en Jan Moens met 5-3 van Lammerenburg 2. DONDERDAG 2 APRIL 2015 gaat op avontuur De tennissters van De Schelde willen er alles aan doen om niet te degraderen. Van links naar rechts: Eva Hartog, Anneke Hoogesteger, Marjolein Meulen- berg, Esther Vendrik. Zittend: Stephanie Vermeulen, foto Lex de Meester door Maurice Steketee Leeftijd: 34 Ploeg: Trek Factory Racing VLISSINGEN VLISSINGEN KWADENDAMME ROOSENDAAL MIDDELBURG

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 64