Drie tennisgeneraties gaan voor handhaving van Kapelle Omloop Braakman overweegt overstap 36 SPORT TENNIS -ri 44 Als we deel uitmaken van de topcompetitie, is er ruimte voor sterke buitenlandse ploegen Tennissters van De Schelde zijn vastberaden er alles aan te doen om zich te handhaven in de eredivisie. KAPELLE - Na een nek-aan-nek ra ce met Nieuwerkerk 2 veroverden de mannen van TV Kapelle vorig jaar de titel in de eerste klasse van het landelijke tennis. Het team promoveerde en komt zodoende vanaf komende maandag uit in de hoofdklasse, het één na hoogste niveau in het Nederlandse man- nentennis. „We gaan dit jaar voor handha ving in de hoofdklasse en willen volgend jaar voor promotie naar de eredivisie gaan spelen", valt teamcaptain en coach Menno Ko- le met de deur in huis. „Er zijn drie ploegen in de competitie die ik sterker acht dan ons. Dat zijn Spijkenisse, Slotervaart en Nieu werkerk. De rest kunnen we denk ik verslaan. Als dat lukt worden we vierde. En dan gaan we vol gend jaar, met één of twee verster kingen, proberen om naar het hoogste niveau te klimmen: de eredivisie." Dat is praatvoer voor volgend jaar. Nu draait het om dit seizoen, het debuut in de hoofdklasse. Nog nooit speelde een Zeeuws man- nenteam zo hoog. Om het door Kole genoemde doel, de vierde stek, te kunnen realiseren, zijn dan ook wat versterkingen ge haald. Zo is de vijftienjarige Dan iel de Jonge, toptienspeler in Ne derland in zijn leeftijdscategorie en trainend bij Tennis Organisa tie Zeeland (TOZ), aan de groep toegevoegd. Maar de belangrijkste nieuweling is de 22-jarige Halsternaar Wou ter Adriaansen, vorig jaar nog win naar van het CapsNobel toernooi in Goes. Hij wordt door zijn team genoten meteen gebombardeerd tot sterspeler van het team. „Ik ga proberen om de ploeg naar een hoger niveau te tillen", blikt Adriaansen vast vooruit op ko mend seizoen. „Ik kom hier ten- nissen voor mijn plezier, ken alle jongens al langer. Maar presteren is natuurlijk ook belangrijk. Op de baan moeten we vol voor de punten gaan en daarna is er plaats voor grappen en grollen." De nieuwkomer is qua speelsterk- te de hoogst gerangschikte speler van het team uit Kapelle en wordt daarom automatisch de nieuwe kopman van het stel. Een taak die de afgelopen jaren was weggelegd voor de 32-jarige Frank Clausing. „Ik voel geen extra druk doordat ik kopman ben", vertelt Adriaan sen. „Hij gaat deze taak uitste kend uitvoeren. Daar ben ik van overtuigd. In mijn ogen hoort Wouter gewoon bij de beste spe lers uit deze competitie, hij is nummer dertig van Nederland", is Clausing positief gestemd over zijn nieuwe ploegmaat en opvol ger als kartrekker. Naast de twee jongelingen heeft zich nog een nieuw gezicht aange sloten bij de Kapellenaren, name lijk routinier Harold Schipper (42). „Ik ga waarschijnlijk alleen uitkomen in het dubbelspel", ver telt de oudste van de groep over zijn rol. „Daarmee hoop ik van be lang te kunnen zijn voor de ploeg." Volgens Clausing en Kole is het goed dat Schipper zich bij het team heeft gevoegd. „We hebben spelers uit meerdere tennisgenera ties in onze groep. Daarmee is de ploeg aardig in balans. Een combi natie van talent en ervaring, dat gaat ons handhaving opleveren en volgend jaar promotie", beslui ten zij. VLISSINGEN - Na het behalen van de titel in de overgangsklasse staan de vrouwen van de Vlissing- se tennisvereniging De Schelde nu voor een groot avontuur. Met het kampioenschap werd name lijk ook promotie naar de eredivi sie afgedwongen. Nooit eerder speelde een Zeeuws vrouwen team op zo'n hoog niveau in het landelijke tennis. Maar maandag, bij de start van het nieuwe sei zoen, komt daar verandering in. Een leerjaar, dat moest komend seizoen gaan worden, zo blikte toenmalig teamcaptain Marjolein Meulenberg ongeveer een jaar ge leden na het behalen van de titel in de overgangsklasse vast voor uit. Nu denken de vrouwen van De Schelde daar iets anders over. „We willen voor lijfsbehoud vech ten", is Esther Vendrik, die dit sei zoen de rol als captain van haar ploeggenote Meulenberg over neemt, stellig. „Het is natuurlijk prachtig dat we deze klasse bereikt hebben. En het klinkt ook wel lekker, eredivi sie", begint Vendrik te vertellen over de doelen van haar team dit seizoen. „Daarom zijn we ook niet van plan meteen weer een stapje terug te doen. We zullen er van begin af aan meteen bovenop knallen. Of we nou spelen tegen een mindere ploeg of tegen een ploeg die op kop staat van de rang lijst." Komende maandag, wanneer de eerste speelronde van de voor jaarscompetitie op het program ma staat, kan meteen een belang rijke stap richting handhaving worden gezet. Dan komt mede promovendus Groningen op be zoek in Vlissingen. „Voorafgaand aan de competitie verwachten we dat Groningen een belangrijke concurrent zal zijn in de strijd om de veilige De organisatie van de Omloop van de Braakman stond drie jaar geleden aan de wieg van een res tyling van de clubcompetitie. De serie wedstrijden voor Nederland se clubteams was aan inflatie on derhevig. Er stonden steeds min der teams met steeds minder ren ners aan de start in Philippine waardoor de wedstrijd steeds min der interessant werd. Wielerco- mité Philippine kaartte de zaak aan bij wielerbond KNWU, waar na ook teams die niet deelnamen aan de clubcompetitie mee moch ten doen. Die maatregel zorgde voor een grote opleving. Dankzij de komst van vele Belgische ploegen nam de belangstelling voor de Omloop van de Braakman sterk toe, zowel van wielrenners als van publiek. Het was voor maar twee jaar. Door de samenvoeging van de clubcompetities noord en zuid, is Wielercomité Philippine dit jaar verplicht 29 Nederlandse ploegen toe te laten en is er nog maar plaats voor vijf Belgische teams. „Ik ga zaterdag informatie inwin nen bij de KNWU over de voor waarden om toe te treden tot de topcompetitie", kondigt Edwald Martijn aan. Veel zal afhangen van de financiële eisen van de wielerbond, stelt de secretaris van het dit jaar vijftig jaar jonge wie lercomité Philippine. Als het even kan, kiest hij voor sportieve pro motie. „Als we deel uitmaken van de topcompetitie, is er ruimte voor sterke buitenlandse ploegen. Dit jaar was er interesse van veer tig ploegen. We konden er maar vijf toelaten." Bij die vijf zitten de opleidings teams van Etixx-Quick Step en Lotto Soudal. Verder staat ook het Arrow Cycling Team aan de start, een Belgische ploeg met een grote Zeeuwse inbreng. Vier van de vijf renners die van start gaan zijn Zeeuw: Hans Dekkers, Dennis Raadtgever, Jimmy de Bruijn en Elroy Schut. De overige twee Bel gische teams zijn het Van der Vurst Cycling Team en het Smart- foto Cycling Team, met Dante de Ruijsscher uit Oostburg in de ge lederen. De Zeeuwse inbreng in de arma da van Nederlandse ploegen komt van wv Middelkamp. De ploeg komt waarschijnlijk met Dylan de Kok, Thijs de Lange, Roy Gij zel, Eloy Raas, Bobby Balk en Pie- ter Vette aan het vertrek. Voor wv De Mol uit Dordrecht doet Mi chel Stroosnijder uit Hansweert mee. De Omloop van de Braakman gaat over 166 kilometer, waaron der zo'n 25 kilometer kasseistro ken. Start (12.00 uur) en finish (ongeveer 16.00 uur) zijn in Philip- pine.Meer informatie op www. omloopvandebraakman.nl De Schelde door Daniel Vervelde Frank Clausing, Wouter Adriaansen en Harold Schipper willen met Kapelle hogerop, foto Johan van der Heijden door Daniel Vervelde door Koen de Vries PHILIPPINE - De kans bestaat dat de Omloop van de Braakman zaterdag voor het laatst deel uitmaakt van de clubcompetitie. De wielerwed strijd die toe is aan de 46e editie overweegt over te stappen naar de veel sterker bezette topcompetitie. Het zou de wedstrijd meer uitstra ling geven. Edwald Martijn UITSLAGEN BILJARTEN Driebanden derde divisie. Jacobs Man nenmode 1 - Team de Distel 5 0-8: Rinus Pankow - Rick v.d. Enden 27-35, 44; Kees den boer - Ekber Yildirim 28-35, 65; Mar tin Sturm - René Pijnen 27-30, 66; Pieter Harms - Jan Verduit 16-30, 53. Vierde divisie. Team de Distel 6 - Jacobs Mannenmode 2 2-6: Erik Niewenhuyse - Marco kooiman 15-30, 52; Wim Gorissen - Gilles Sturm 9-25, 36; Pierre Roosen boom - Joop de Fouw 12-25, 39; Piet Knobel - Jurgen Bruggeman 20-19, 71. Pool regionale eerste klasse. Dis Time with Chickies! - Fluke Skywalkers 2-4: 8.ball. Sandra Kooij - Johan de Vos 3-6; Ju dith Zom - Mick Schoones 6-2; 9-ball. Mickel van Eekeren - Mick Schoones 2-7; Swen van Schijndel - Johan de vos 6-4; 10-ball. Joey van Gils - Sean Dennis 4-6; straight. Swen van Schijndel - Sean Den nis 55-75. DAMMEN Finale Zeeuwse dambeker ('s-Graven- polder): PWG 's-Gravenpolder-Lamme- renburg 3-5: R.van Ombergen-P.Schunse- laar 0-2; J.Veerhoek-W.Koppejan 1-1; M.van Dijk-J.Boone 2-0; N.de Win- ter-P.Francke 0-2. Om de derde plaats: Middelburg-Lam- merenburg 2 5-3: D.Kasse-L.Wilson 2-0; J.Moens-L.van Schagen 2-0; P.Nieuwen- huijzen-J.Koppejan 1-1; R.van Eenen- naam-J.Louwerse 0-2.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 63