Vesle Kari vaart in juli met éénoudergezinnen QQenteéwêt Tentoonstelling over afval in zee bij Neeltje Jans Vriendeirvam^^ stand-up comedians niel&GiM,.-^/.-.; SCHOUWEN-DUIVELAND 29 kerkdiensten Het Arsenaal: Vlissingen ZIERIKZEE - De klipper Mathilda is niet het enige klassieke schip dat voor goede doelen wordt ingezet. Het Noorse kottertje Vesle Kari gaat vanaf juli op de Grevelingen varen met kinderen die het moei lijk hebben door ziekte, handicap of armoede. Het houten scheepje uit f936 wordt momenteel gerestaureerd op de werf van de Museumhaven Zeeland in Zierikzee. De boot had half mei klaar moe ten zijn. „Maar dat gaan we niet halen," legt voorzitter Willem Wilbrink van de Vesle Kari Foun dation uit. „We gaan er nu vanuit dat hij half juni klaar is." Het goede nieuws is dat de foun dation het streefbedrag van 15.000 euro aan bijdragen binnen heeft. Wilbrink: „Zelfs meer dat dat. Alleen de onlangs gehouden veiling in Eindhoven heeft 12.500 euro opgebracht. Daarvoor was er al een aardig sponsorbedrag bin nen." Wilbrink heeft het eerste reisje al geboekt. „In juli gaan we varen met een moeder en twee kinde ren die qua inkomen onder het bijstandsniveau zitten. Het is voor het eerst in tien jaar dat dit gezien met vakantie gaat. Volgen de week hebben we een intakege sprek met nog een éénouderge zin." De Vesle Kari is een 8.20 meter lange en 2.80 meter brede viskot- ter uit Noorwegen. De Eindhovense zakenman Wil lem Wilbrink kocht het bootje en kele jaren geleden in Friesland om het in te zetten voor goede doelen. Bij inspectie door de Thoolse scheepstimmerman Julian de Jonge kwam aan het licht dat het scheepje rot was. De 15.000 euro doe de restauratie kost is inmiddels binnen. Hotel de Zeeuwse Stromen in Renesse steunt de foundation met goedko pe overnachtingen voor vrijwilli ge restaurateurs en met een dona tie. Het in de vaart houden van de Vesle Kari wordt bekostigd door twee Brabantse bedrijven en de Lionsclub Leende. Er wordt ook samengewerkt met de stichting Brabantse Wensambulance. NEELTJE JANS - De reizende ten toonstelling 'Zee zonder zwerf vuil' is vanaf morgen te zien in Deltapark Neeltje Jans. De expositie wordt gehouden door Kust Zee en is onderdeel van Marlisco, een Europees pro ject dat zich richt op bewustwor ding van het afvalprobleem in de zeeën. De tentoonstelling bestaat uit Nederlands- en Engelstalige informatie over zwerfvuil in zee. Er zijn ook afvalsculpturen te zien van de Haagse kunstenaar Willem Boer. In de meivakantie kunnen kinderen meedoen aan de workshop 'sculpturen maken van afval uit zee'. Rustgebied weer deels toegankelijk Het zomerregime van rust gebied De Bollen van de Ooster is gisteren weer inge gaan. Dat betekent dat het gebied weer deels toeganke lijk is voor recreatie, scheep vaart en visserij. Rijkswater staat past volgende week de markering aan, zodat ieder een kan zien waar het ge bied wel en niet toeganke lijk is. De Bollen van de Oos ter is een zandplaat die zich bevindt bij de Brouwers- dam en de kust van Goeree. Lydia de Raad blijft voorzitter van LLLI Lydia de Raad uit Zierikzee is herkozen tot voorzitter van de Raad van Bestuur van La Leche League Interna tional (LLLI). Dit is een non-gouvernementele orga nisatie die zich richt op het geven van hulp en onder steuning aan vrouwen die borstvoeding (willen) ge ven. De Raad werd herko zen tijdens de jaarvergade ring van de Raad van Be stuur in Chicago. Workschop palingroken Wijnhoeve de Kleine Schor re aan de Zuiddijk 4 in Dreischor houdt zaterdag 4 april een workshop Palingro ken in samenwerking met Rinus Smalheer, die ook wel bekend is als de Schouwse palingroker. Tussen 9.00 en 16.00 uur is iedereen welkom om te ko men kijken en proeven. De paling zal op ambachtelijke wijze worden gerookt. Kijk bij de boer op Goeree-Overflakkee Acht agrarische onderne mingen stellen maandag op Goeree-Overflakee hun be drijven van 10.00-16.00 uur open wegens Kijk bij de Boer! Deze bevinden zich in Middelharnis, Sommelsdijk, Oude- en Nieuwe Tonge, Herkingen, en Achthuizen en Ooltgensplaat. Bovendien zijn de molens van Som melsdijk en Achthuizen te bezichtigen. Zie ook Meer info en tickets: www. I ions lentefeestn I DONDERDAG 2 APRIL 2015 Temara en Jaap van Teylingen op hun klipper Mathilda, afgemeerd bij de sluis in de Vissershaven van Bruinisse. foto Dirk-jan Gjeltema RENESSE ZIERIKZEE DREISCHOR MIDDELHARNIS www.kijkbijdeboer.nl. Witte Donderdag Bruinisse Gereformeerde Kerk 19.30 uur ds De Zeeuw; Burgh Protestantse Ge meente 19.30 uur Samen Vieren (H.A.); Nieuwerkerk PKN 19.30 uur ds Smink (H.A.); Oosterland PKN 19.00 uur ds Van der Ploeg; Ouwerkerk PKN 19.00 uur ds Silvis; Scharendijke PKN 19.30 uur ds Boersma; Zierikzee PKN: Hervormde Ge meente: (Gasthuiskerk) 19.30 uur ds De Graaf; Thomaskerk PKN 19.30 ds Van Voorst; Evangelisch Lutherse Kerk 19.30 uur ds Smink; Christelijke Gereformeerde Kerk 19.30 uur avondgebed; Rooms-Ka- tholieke Kerk 19.00 uur past. Verdaas donk en Hacking;

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 60