14 UIT Diversiteit in beeldentuin Ter Lucht Open Atelier Veere pakt groot uit In de beeldentuin bij tuincentrum Ter Lucht aan de Nieuwe Rijksweg 49 in 's Heer Arendskerke is vanaf vrijdag 3 april een zeer gevarieerde expositie inge richt met werk van veertien kunstenaars. De tuin is ook op maandag, tweede paas dag te bezoeken. Er is een grote diversiteit aan beelden te zien in staal, glas, steen, kunststof en kera miek. De overwegend Zeeuwse kunstenaars heb ben de beeldentuin voor het nieuwe zo merseizoen met hun werk stijlvol inge richt in combinatie met de natuurlijke om geving. De deelnemers zijn: Betsy de Jonge, Onno Jongewaard, Hendrike Huijsmans, Marion Kamper, Frans Kegels, Juul Kortekaas, Fri da van Overbeeke, Glenn Priester, Marian van Puyvelde, Rinus en Bart Rentmeester, Rijnhard Schregardus, Berita Valk, Wilma Vermeij en Goos Verwoest. Het Open Atelier Veere pakt vanaf Pa sen breed uit met een presentatie in de Grote Kerk met werk van 25 kunstenaars uit o.a. Zeeland, Deventer, Utrecht, Haarlem, Tilburg, Laag-Keppel, Gouda, de Hoeksewaard en Rijpwetering. De kunstenaars beoefenen diverse discipli- nes, zoals: Redmer Hoekstra (pentekenin gen), Jorien Brugmans (linosneden en Zeeuwse portretten), Els Lemkes en Marij ke Leertouwer (wand en ruimtelijke objec ten in textiel), Aris Roskam (driedimensio nale en zelfvoortbewegende objecten) en Gerard Bogaerds (monumentaal werk in hout en metaal) Tijdens het paasweekend zijn er elke dag van 12.30 tot 13.00 uur lunchconcerten. De optredens variëren van kamermuziek en oude muziek in het klassieke genre tot he dendaags repertoire, afgewisseld met ge dichten en ballades. De hoofdrol in de Bluesroute Middelburg vrijdagavond is weggelegd voor de elektrische gitaar. Wel zijn er uitstapjes naar rockroll en Americana. De bluesroute kronkelt mor gen voor de eenentwintig ste door de binnenstad van Middelburg. Tien bands uit vier verschillende landen spelen in evenveel cafés in het centrum van de provin ciehoofdstad. Verspreid over de gehele avond zal een breed spectrum aan blues voorbij komen. Daarbij worden ook voor zichtige uitstapjes richting rock 'n roll of Americana gemaakt, maar de hoofdrol is ge durende de gehele avond toch weggelegd voor de elektrische gitaar. Het programma bevat dit jaar weer enkele opvallende optredens. Afkomstig uit de ba kermat van de blues is de Amerikaanse band zijn de Mamma's Bad Boys. De leden van dit funky en swampy blues trio maak ten deel uit van de topbands als John Lee Hooker, Tower of Power, Sly the Family Stone en Nancy Sinatra. Hoewel deze heren al een flinke carrière achter de rug hebben spat de spelvreugde en virtuositeit nog immer van het podium. De drie bandleden zijn perfect op elkaar in gespeeld en dat laat behoorlijk wat ruimte voor de nodige improvisaties. Mamma's Bad Boys zijn vanaf 22.30 te zien in het Hart van Middelburg. Even verderop in het programma prijkt het éénmalig reünie-optreden van de band Freeride in Grandcafé Brooklyn. Het be treft een formatie rondom de Zeeuwse zan ger en gitarist Kees Schipper met in de gele den Hans Waterman, ex Cuby the Bliz zards, Solution en Jan Akkerman. In het Schuttershof staat de Britse zanger en gitarist Sean Webster geprogrammeerd. Hij beschikt over een heerlijke bluesstrot, zowel rauw als zuiver tegelijk. Op het po dium wordt hij bijgestaan door ex-leden van Scott McKeon en Chaka Khan. Ook Kaffee 't Hof verdient een bezoekje. Daar staat het Dry Riverbed Trio met in de gelederen Dusty Ciggaar. Een gitaarvirtu oos die zich kan meten met de allergroots ten. Eerder was hij actief bij Ian Siegal en the Rhythm Chiefs. Een groot plezier om naar te kijken en luisteren. Vrijdag 3 april: diverse locaties in Middelburg, vanaf 21.30 uur: Café 't Schuttershof, Schuttershofstraat 1 Sean Webster (UK), aanvang 22.00 en 23.30 uur. Hart van Middelburg, Zusterstraat 18, Mamma's Bad Boys (USA), aanvang 22.30 en 00.00 uur. -• Bar American, Plein 1940 7, Paddy Maguire (UK), aanvang 22.00, 23.15 en 00.30 uur Grandcafé Brooklyn, Markt 81, Free Ride Band, aanvang 22.00,23.15 en 00.30 uur. Café Bommel, Markt 85, Captain Morgan Express, aanvang 22.00, 23.15 en 00.30 uur. Café 't Fust, Vlasmarkt 4, '56 Slapback (B), aanvang 22.30, 23.45 en 1.00 uur. Kaffee 't Hof, Vlasmarkt 20, Dry Riverbed Trio, aanvang 21.30, 22.45 en 00.00 uur. De Mug, Vlasmarkt 54-56, Rootbag, aanvang 22.30, 23.45 en 1.00 uur. Café de Geere, Langeviele 51, Blues Stuff, aanvang 22.15, 23.30 en 00.45 uur. Jazz-café Desafmado, Koorkerkstraat 1, Rooster Cogburn, aanvang 22.00, 23.15 en 00.30 uur. Werk van Coos Verwoest bij Ter Lucht. De expositie is te zien vanaf vrijdag 3 april t/m 31 oktober en is gratis te bezoeken. Tuincentrum -Bloembinderij Ter LuchtNieuwe Rijksweg 49, 4458 SG 's Heer Arendskerke. Pentekening van Redmer Hoekstra. Vrijdag 3 t/m maandag 6 april, Grote Kerk. Oudestraat 25, Veere; Open Atelier: 11.00 tot 17.00 uur; lunchconcerten en performance da gelijks van 12.30 tot 13.00 uur; in de kerk is een verwarmd terras waar koffie, thee, soep en broodjes verkrijgbaar zijn. Gitaarvirtuozen in Bluesroute door Bart Cabriëlse Rootbag geeft tijdens de Bluesroute optredens in De Mug aan de Vlasmarkt in Middelburg om 22.30, 23.45 en 1.00 uur. PROGRAMMA-OVERZICHT Kees Schippers treedt op met 'Freeride'.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 55