Afscheid van Paul Walker UIT 11 Bevlogen geschiedenislerares laat zich niet uit het veld slaan ling, met vooral opstandige pubers. Ze ne men geen blad voor de mond, dagen de leerkracht en elkaar uit en hebben geen res pect voor de enkelingen die braaf op hun stoel zitten. Madame Guéguen laat zich echter niet af schrikken en schrijft haar klas in voor een projectwedstrijd met als onderwerp 'de kinderen en jongeren die slachtoffer wer den van de holocaust tijdens WO II'. Ondanks de tegenstand van de directeur van de school en het aanvankelijke gebrek aan enthousiasme van de klas, zet zij haar plannen door om haar zwakste klas van het tweede jaar in te schrijven voor deze nationale wedstrijd over geschiedenis. Film by the Sea door het jaar vertoont maandag en dinsdag de voorpremière van het Franse filmdrama 'Les Héri tiers' van regisseur Marie-Castille Ment- ion-Schaar. In de hoofdrollen spelen: Aria- ne Ascaride, Ahmed Dramé, Geneviève Mnich en Xavier Maly. Het verhaal gaat over een bevlogen geschie denislerares die een moeilijke klas vol op standige leerlingen langzaam maar zeker voor zich probeert te winnen. Madame Guéguen geeft les in een Lyceum in Créteil, niet zover van Parijs. Hoewel ze al ruim twintig jaar voor de klas staat, be leeft ze nog steeds veel plezier aan haar baan. Aan het begin van het schooljaar komt ze voor een klas te staan die op zijn zachtst uitgedrukt als 'moeilijk' bekend staat. De klas is samengesteld uit een bonte menge- chrone sprongen in de tijd wor den vervolgens de jaren tachtig belicht, waarin het grote succes zich aandient door hits als 'Een beetje verliefd' en 'Zeg maar niets meer'. Deze onorthodoxe benadering van het nagenoeg leeggezogen subgenre van de biopic, werkt verfrissend en in tensiverend. Een derde tijdspan ne is de aanloop naar de Are na-concerten in 2004. Spannin gen, alcoholmisbruik, jeugd trauma en een tanende gezond heid luiden tegelijkertijd de af takeling van Hazes in. Hij is dan ook steeds minder de aima bele knuffelbeer die hij was. Uit pure depressiviteit valt hij uit tegen zijn kinderen, koelt zijn woede op meubilair en ge draagt zich ronduit agressief. Maar de kwetsbaarheid, die fan tastisch door Hazes-vertolker Martijn Fischer wordt gepor tretteerd, blijft zorgen voor sympathie. Hij draagt de mee slepende film met verve. In iedere scène: de blikjes van Heineken. Mocht daar een sponsordeal aan verbonden zijn, dan heeft die in ieder ge val een averechtse werking. Het straatracen waarmee de 'Fast furious'-reeks in 2001 begon, is er zo goed als uit. Maar daar is veel spectacu lairs voor in de plaats gekomen. In deel zeven maakt het ultieme autoteam er zelf grappen over. Eerst moesten de mannen een tankertruck stoppen, toen een trein en nu worden ze geacht met auto en al uit een vliegtuig te springen? Waar groot, groter, grootst in film- sequels vaak uitmondt in lach wekkende ongeloofwaardigheid, wordt 'Fast furious 7' nergens belachelijk. Sterker: de laatste afle vering met de vorig jaar overle den acteur Paul Walker is dik twee uur fantastisch vermaak. De bekende crew is net weer op vrije voeten. Dominic Toretto (Vin Diesel) heeft nauwelijks zijn in deel zes gehersenspoelde liefje Letty (Michelle Rodriguez) terug. Roman (wederom een hilarische Tyresc Gibson) hangt de onbe zorgde playboy uit. En Brian (Paul Walker) heeft het gestunt met kogels en gaspedaal verruild voor een degelijke gezinsauto. Hij vindt het familieleven wat saai, dus als de grote boze broer van een eerder opgepakte schurk wraak komt nemen en voor wat reuring zorgt, is dat stiekem best welkom. Dat deze koelbloedige ex-militair Deckard Shaw (ge speeld door Jason Statham) syste matisch de hele 'Furious'-crew uitschakelt, is natuurlijk niet ac ceptabel. Hulp komt in de vorm van oudge diende actieheld Kurt Russell. Hij is als hoofd van een geheime Ame rikaanse overheidsdienst belast met het terugvinden van een door een briljante hacker bedach te opsporingsgadget. Als Domi nic's team hem helpt met het te rugkrijgen van dit stukje tech nisch vernuft en de door terroris ten ontvoerde hacker, krijgen zij carte blanche om af te rekenen met kwelgeest Shaw. De verhaal lijnen en locaties zijn nauwelijks bij te benen. Dat maakt niet uit. Paul Walker had het grootste deel van de opnames erop zitten toen hij vorig jaar samen met een vriend om het leven kwam bij een auto-ongeluk. Zijn broers Ca leb en Cody Walker vielen in om de laatste film van Paul te helpen afronden. Dankzij de ingenieuze editing merk je daar niets van. Deel zeven mag worden gezien als een eerbetoon aan de acteur die voor miljoenen 'Furious'-fans altijd Brian zal blijven en wiens liefde voor snelle auto's hem he laas fataal werd. DONDERDAG 2 APRIL 2015 Maandag 6 april, Cinecity Terneuzen, 20.00 uur; dinsdag 7 april: Cinecity Vlissingen, 14.00 uur en 19.30 uur. Scène uit het Franse filmdrama 'Les Héritiers. aan Hazes Bloed, zweet tranen; regie: Die- derick Koopal; met: Martijn Fi scher, Hadewych Minis, Fedja van Huêt; te zien in: Goes, Vlissingen, Terneuzen. door Tisha Eetgerink 'Fast k furious 7'; regie: James Wan; me o.m.t: Paul Walker en Vin Diesel; te zien in: Goes, Vlissingen en Terneu zen. Dom (Vin Diesel) en Letty (Michelle Rodriguez) als ultiem racekoppel in Fast k Furious 7. foto Universal

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 52