Een zorgeloze competitie is het streven van Tiola wM, 1 Omloop Braakman overweegt overstap 36 SPORT TENNIS 44 Als we deel uitmaken van de topcompetitie, is er ruimte voor sterke buitenlandse ploegen Ouverture in landelijke mixedcompetitie op tweede paasdag tegen MLTC in Middelburg IJZENDIJKE - In de vierde klasse van de landelijke mixedcompeti tie is de KNLTB tegemoet geko men aan de lokroep om minder verre uitwedstrijden. Dat de ten- nisbond daarbij volledig is doorge schoten, is in het verkeerde keel gat geschoten bij Tiola en De Bos kreek 2. „De landelijke mixed is een vere delde Zeeuwse districtscompeti tie geworden. Bovendien zitten er maar vier clubs in onze poule. Te gen Souburg, De Schelde en De Boskreek moeten we zowel een uit- als een thuiswedstrijd spelen. Op zich is een streekduel tegen De Boskreek wel aardig, maar die spelers komen we al zo vaak te gen op allerlei toernooien in Zeeuws-Vlaanderen. Voorheen zag je juist in de landelijke compe titie vaak nieuwe gezichten", zegt routinier Patrick Marteijn van Tio la uit IJzendijke. Na het kampioenschap in 2012, ge volgd door degradatie uit de der de klasse in 2013, draaiden de West Zeeuws-Vlamingen vorig jaar mee in de bovenste regionen van de vierde klasse. Een zorgelo ze competitie is ook dit seizoen het streven. De selectie van Tiola is dit jaar uitgebreid met de komst van Bressiaander van origi ne Bart van de Sande, die tegen woordig in IJzendijke woont. Ver der bestaat de formatie uit Ruben Haverbeke, Dennie Cappendijk, Isabelle Leenhouwers, Domini que Vyncke, Sophie de Schepper, Imre van Overloop, Tanja van den Dikkenberg en José de Wit. Ook De Boskreek handhaafde zich vorig jaar keurig in de vierde klasse, nadat in 2013 met veel machtsvertoon de titel in de vijf de klasse werd gepakt. Met de komst van een sterk nieuw stan daardteam in Breskens, is de equipe van aanvoerster Brigitte de Waele het tweede team gewor- 1 ws4H9H den. De Boskreek 2 bestaat verder uit haar broer John de Waele, Jor- dy Engelaar, Maud Kuijpers en de nieuwkomers Stéphanie van Ba len en Wouter de Feijter. Reser ves zijn Melany Tazelaar, Demi Engelaar en Dennis Tazelaar. De Boskreek start maandag met een thuiswedstrijd in Breskens tegen De Schelde uit Vlissingen. Tiola opent met een uitwedstrijd tegen TC Souburg. In de landelijke hoofdklasse voor vrouwen start TC Drive maandag in Sas van Gent tegen Oestgeester LTC. Het Sasse team bestaat uit de zusjes Machteld (27) en Renske Fraanje (24), Na- tascha van Strien, Nathalie de Schepper, Nienke de Haas en An ne van Strien. De equipe van cap tain Machteld Fraanje eindigde twee keer achter elkaar keurig op de vierde plaats. „Ook dit jaar wil len we erin blijven. Daar gaan we ons best voor doen. Meedraaien voor het kampioenschap zou niet reëel zijn. We hebben dit jaar het geluk van maar drie uitwedstrij den, naar Breda (Markant), Rijen (Cash) en Steenbergen. In de vier thuiswedstrijden treffen we de te genstanders die van het verst ko men", aldus Machteld Fraanje. Uit de poule van vorig jaar zijn alleen Steenbergen en De Zoom overge bleven. Nieuwkomers zijn behal ve het team uit Oegstgeest ook De Delftse Hout, Markant, Spijke- nisse en Cash. BRESKENS - Captain Rowin Taze laar spreekt het niet hardop uit, maar tussen de regels door is het waar te nemen. De Boskreek gaat voor het kampioenschap in de der de klasse van de landelijke mixed- tenniscompetitie. Niet zo verwon derlijk gezien de samenstelling van het nieuwe team van de Bres- siaanders. Op tweede paasdag is in Middelburg de ouverture tegen MLTC. Het is de enige Zeeuwse opponent in een poule die verder bestaat uit TV Roosendaal en TV Vierhoeven 2 en de Zuid-Holland se formaties Rhoon, 's-Gravenzan- de, Naaldwijk 2 en Holy (Vlaardin- gen). Het team van De Boskreek be staat naast de West Zeeuws-Vla mingen Rowin Tazelaar (Bres kens) en Remy Scherbeijn (Aar denburg) uit broer en zus Ruud en Margot Martens (Koewacht) en de Vlaamse kolonie Nicholas Rennie, Manon Dewulf (beiden De Klinge) en Tahnée van Hoeck (St.-Gilles-Waes). Ruud en Mar got Martens hebben allebei speel- sterkte 2, bij de overige spelers staat er 3 op het pasje genoteerd. „Op basis van onze speelsterkte hebben we promotie bij keuze ge kregen. Het niveau van de derde klasse mixed is te vergelijken met de eerste klasse van de mannen- competitie waarin we met De Bos kreek vorig jaar speelden", vertelt Tazelaar. Hij tennist al vanaf de jeugd in een team met Ruud Mar tens. Sinds de overgang naar de se nioren behaalden de beide links handige tennissers met De Bos kreek vier kampioenschappen in zes jaar tijd. „We zijn begonnen in de vijfde klasse en geëindigd in de eerste klasse, waar we ons vorig jaar heb ben gehandhaafd. Vanwege een te krappe selectie hebben we dit jaar de overstap naar de mixed ge- De organisatie van de Omloop van de Braakman stond drie jaar geleden aan de wieg van een res tyling van de clubcompetitie. De serie wedstrijden voor Nederland se clubteams was aan inflatie on derhevig. Er stonden steeds min der teams met steeds minder ren ners aan de start in Philippine waardoor de wedstrijd steeds min der interessant werd. Wielerco- mité Philippine kaartte de zaak aan bij wielerbond KNWU, waar na ook teams die niet deelnamen aan de clubcompetitie mee moch ten doen. Die maatregel zorgde voor een grote opleving. Dankzij de komst van vele Belgische ploegen nam de belangstelling voor de Omloop van de Braakman sterk toe, zowel van wielrenners als van publiek. Het was voor maar twee jaar. Door de samenvoeging van de clubcompetities noord en zuid, is Wielercomité Philippine dit jaar verplicht 29 Nederlandse ploegen toe te laten en is er nog maar plaats voor vijf Belgische teams. „Ik ga zaterdag informatie inwin nen bij de KNWU over de voor waarden om toe te treden tot de topcompetitie", kondigt Edwald Martijn aan. Veel zal afhangen van de financiële eisen van de wielerbond, stelt de secretaris van het dit jaar vijftig jaar jonge wie lercomité Philippine. Als het even kan, kiest hij voor sportieve pro motie. „Als we deel uitmaken van de topcompetitie, is er ruimte voor sterke buitenlandse ploegen. Dit jaar was er interesse van veer tig ploegen. We konden er maar vijf toelaten." Bij die vijf zitten de opleidings teams van Etixx-Quick Step en Lotto Soudal. Verder staat ook het Arrow Cycling Team aan de start, een Belgische ploeg met een grote Zeeuwse inbreng. Vier van de vijf renners die van start gaan zijn Zeeuw: Hans Dekkers, Dennis Raadtgever, Jimmy de Bruijn en Elroy Schut. De overige twee Bel gische teams zijn het Van der Vurst Cycling Team en het Smart- foto Cycling Team, met Dante de Ruijsscher uit Oostburg in de ge lederen. De Zeeuwse inbreng in de arma da van Nederlandse ploegen komt van wv Middelkamp. De ploeg komt waarschijnlijk met Dylan de Kok, Thijs de Lange, Roy Gij zel, Eloy Raas, Bobby Balk en Pie- ter Vette aan het vertrek. Voor wv De Mol uit Dordrecht doet Mi chel Stroosnijder uit Hansweert mee. De Omloop van de Braakman gaat over 166 kilometer, waaron der zo'n 25 kilometer kasseistro ken. Start (12.00 uur) en finish (ongeveer 16.00 uur) zijn in Philip- pine.Meer informatie op www. omloopvandebraakman.nl De Boskreek door Henk van de Voorde K .O*' 5 Machteld Fraanje van TC Drive: „Gelukkig maar drie uitwedstrijden." foto Peter Nicolai door Henk van de Voorde door Koen de Vries PHILIPPINE - De kans bestaat dat de Omloop van de Braakman zaterdag voor het laatst deel uitmaakt van de clubcompetitie. De wielerwed strijd die toe is aan de 46e editie overweegt over te stappen naar de veel sterker bezette topcompetitie. Het zou de wedstrijd meer uitstra ling geven. Edwald Martijn UITSLAGEN BILJARTEN Driebanden derde divisie. Jacobs Man nenmode 1 - Team de Distel 5 0-8: Rinus Pankow - Rick v.d. Enden 27-35, 44; Kees den boer - Ekber Yildirim 28-35, 65; Mar tin Sturm - René Pijnen 27-30, 66; Pieter Harms - Jan Verduit 16-30, 53. Vierde divisie. Team de Distel 6 - Jacobs Mannenmode 2 2-6: Erik Niewenhuyse - Marco kooiman 15-30, 52; Wim Gorissen - Gilles Sturm 9-25, 36; Pierre Roosen boom - Joop de Fouw 12-25, 39; Piet Knobel - Jurgen Bruggeman 20-19, 71. Pool regionale eerste klasse. Dis Time with Chickies! - Fluke Skywalkers 2-4: 8.ball. Sandra Kooij - Johan de Vos 3-6; Ju dith Zom - Mick Schoones 6-2; 9-ball. Mickel van Eekeren - Mick Schoones 2-7; Swen van Schijndel - Johan de vos 6-4; 10-ball. Joey van Gils - Sean Dennis 4-6; straight. Swen van Schijndel - Sean Den nis 55-75. DAMMEN Finale Zeeuwse dambeker ('s-Graven- polder): PWG 's-Gravenpolder-Lamme- renburg 3-5: R.van Ombergen-P.Schunse- laar 0-2; J.Veerhoek-W.Koppejan 1-1; M.van Dijk-J.Boone 2-0; N.de Win- ter-P.Francke 0-2. Om de derde plaats: Middelburg-Lam- merenburg 2 5-3: D.Kasse-L.Wilson 2-0; J.Moens-L.van Schagen 2-0; P.Nieuwen- huijzen-J.Koppejan 1-1; R.van Eenen- naam-J.Louwerse 0-2.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 37