Guus Hiddink heeft even wat tijd gewonnen SPORT 35 dat op straat. De Visser was een begenadigd trainer, maar toch vooral een top- scout. Hij vertelt hoe hij - in dienst van PSV - in contact kwam met Roman Abramovitsj, de eigenaar van Chelsea en diens persoonlijk adviseur werd. PSV kon profiteren van de samenwer king tot het in 2008 door de be moeienis van Jan Reker tot een breuk kwam. „Ik had misschien een speler als Lukaku kunnen la ten verhuren aan PSV. Of de jon ge Oscar, of de jonge Piazon. Dan had PSV van die zes verloren ja ren minimaal drie keer Cham pions League gespeeld", laat hij optekenen. Door Mohamed Sylla, de eerste Afrikaan bij Willem II, raakte De Visser verliefd op dat continent. Later kwam daar de passie voor Zuid-Amerika bij. Hij is tachtig jaar nu, maar reist nog steeds met zijn koffer vol astronautenvoe ding de wereld rond. Op zoek naar het pure voetbal. Zoals op die dag dat Vitoria uit Bahia en Cristovao tegen elkaar speelden. Bijna iedereen ging weg in de rust. Maar De Visser wilde die ene jongen zien. Dat was David Luiz. 'Piet de Visser, voetbal als medicijn' van Willem Vissers. Prijs: 17,95 euro, opbrengst boek voor Piet de Visser Foundation. ISBN 978 90 6797 036 5 Omdat het opportunisme in het voetbal nooit ver weg is, vroeg SBS-verslaggever Hans Kraay jr. na de prima overwinning van Oranje op Spanje of de bonds coach nu een lange neus ging ma ken naar al die criticasters. Hid dink antwoordde dat hij niet 'zo'n type is en geen zin heeft in kooigevechten'. En dus liet hij het verder maar zo. Dat was verstandig. Wie in vijf kwalificatieduels maar zeven pun ten pakte, doet er verstandig aan om na een oprisping tegen een te genstander, die zich pas na rust besloot in te spannen, niet al te hoog van de toren te blazen. Hid dink heeft even wat tijd gewon nen, maar nog lang niet al het kre diet. Bovendien school er voor Hid dink ook iets tweeslachtigs in de hoopvolle wedstrijd tegen de Spanjaarden, want eigenlijk beves tigde het frisse spel van Oranje in de eerste helft vooral hoezeer hij heeft gefaald tegen Turkije. Dins dag benadrukte Hiddink nog maals dat hij achter zijn keuzes van afgelopen zaterdag staat, maar dat was een verkrampte po ging van iemand die te trots is om toe te geven dat hij het ver keerd heeft gezien. De waarde van de wedstrijd tegen de Spanje zat in de nieuwe inzich ten die hij kreeg. Zo speelde Da ley Blind op het middenveld met veel meer overtuiging dan als linksback en gaven spelers als Da- ryl Janmaat en Davy Klaassen het elftal nieuw elan. Janmaat doet in zijn onstuimigheid lang niet alles goed, maar door zijn enthousiaste manier van spelen geeft hij wel enorm veel energie aan het elftal. Zet dat eens af tegen het plichtma tige spel van zijn concurrent Gre gory van der Wiel. Het midden veld Blind-Klaassen-Sneijder was een stuk beter in balans dan het middenrif tegen de Turken toen De Jong-Wijnaldum-Sneijder geen enkele chemie hadden. Zo was het volwassen spel van Klaassen, die pas voor het eerst in de basis stond, een handvat dat Hiddink wel moet vastpakken. In Blind ziet hij zelfs de nieuwe kapi tein op het middenveld, zo liet Hiddink zich na de wedstrijd ont vallen. Waarom hij hem dan eerst als linksachter gebruikte, zal wel altijd een raadsel blijven. Aanvoerder Wesley Sneijder zei dinsdag dat 'iedereen weer wat steviger in het zadel zit'. Klaas-Jan Huntelaar was wat gere serveerder en merkte op dat 'de druk niet minder zal worden'. En Hiddink? Die loopt lang ge noeg mee om te beseffen dat er onderweg maar iets hoeft te ge beuren of de storm is in alle he vigheid terug. Voor grenzeloze op timisme is het dan ook nog veel te vroeg. Daarvoor zit de onvrede over het functioneren van de bondscoach bij velen nog te dicht onder de huid. Op 12 juni uit in Letland, volgt het volgende meetmoment. Tot dan heeft Hiddink in elk geval even rust. En voldoende tijd om na te denken over de handreiking die sommige spelers hem dinsdag gaven. Munsterman nu al weg bij FC Ttoente Voorzitter Joop Munster man heeft afscheid geno men van FC Twente. De 64-jarige Tukker zou eigen lijk na dit seizoen stoppen, maar hij heeft zijn taken per direct neergelegd. Aldo van der Laan neemt het voorzit terschap over van Munster man, maakte de eredivisie club gisteren bekend. Munsterman stapte in 2002 in bij FC Twente, toen de club op de rand van faillisse ment verkeerde. Kristoff opnieuw de snelste in De Panne Alexander Kristoff heeft ook de tweede etappe van de Driedaagse De Panne-Koksij- de gewonnen. De Noor was aan het einde van een rit over 2x7 kilometer van Zotte- gem naar Koksijde de sterk ste in een massasprint, na dat hij dinsdag al het sprint je van een kopgroep had ge wonnen. Kristoff behoudt vanzelf sprekend de leiding in het al gemeen klassement. Clasie nog niet terug bij Feyenoord Jordy Clasie heeft gisteren bij Feyenoord de training nog niet hervat. De aanvoer der van de Rotterdamse ploeg meldde zich maandag bij het Nederlands elftal af met knieklachten. De ge drongen middenvelder hoopt niettemin voor de be langrijke uitwedstrijd van zondag tegen AZ weer speel- klaar te zijn. Kenneth Vermeer, Colin Ka- zim-Richards en Bilal Basaci- koglu ontbraken eveneens. Eretitel lonkt voor Van Gaal en Koeman Louis van Gaal en Ronald Koeman maken kans om te worden gekozen tot beste manager van de maand maart in de Premier League. De Nederlandse trainers van respectievelijk Manchester United en Southampton zijn genomineerd, net als Arsène Wenger van Arsenal en Tim Sherwood van Aston Villa. Koeman kreeg die eretitel dit seizoen al twee keer, in september en januari. Constansia vertrekt naar Hoogstraten Jonathan Constansia komt het komende seizoen uit voor het Belgische Hoogstra ten. De Terneuzenaar, oud-speler van Goes, Vlissin- gen, Hoek, Heracles Almelo en AA Gent, speelt op dit moment bij zondag-hoofd klasser Baronie. Hoogstra ten komt uit in de Derde Klasse Nationaal. De ploeg bezet momenteel de negen de plaats, met 44 punten uit dertig wedstrijden. DONDERDAG 2 APRIL 2015 In de biografie over Piet de Visser wordt duidelijk hoe bekend en gewaardeerd de Zeeuwse voetbalscout nog steeds is. foto Koen van Weel/ANP 80 Piet de Visser is alweer tachtig jaar. Zijn leeftijd weerhoudt de hem er ech ter niet van om nog steeds de wereld over te reizen, op zoek naar voetbal talenten. BESCHOUWING door Leon ten Voorde AMSTERDAM - Hoe betrekkelijk een overwinning in een vriendschappe lijke wedstrijd ook is, na de zege op Spanje wordt het wel even rus tig rond de fel bekritiseerde bonds coach Guus Hiddink. Maar de drei ging ligt natuurlijk nog altijd op de loer. De overwinning op Spanje geeft Guus Hiddink weer even wat lucht. De vraag is vooral: voor hoe lang? ENSCHEDE KOKSIJDE ROTTERDAM LONDEN HOOGSTRATEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 36