Kans voor nieuw talent Zo blijft Zeeland leven ZEELAND 33 aan het optimaliseren van de schrijversbiografieën. Ook draagt ze bij aan een actuele agenda en nodigt ze auteurs uit om werk in te sturen voor de rubriek 'Schrij verscorner'. PZC-verslaggever Jan van Damme doet dat ook, en hij signaleert en recenseert boven dien de nieuw verschenen titels. We verwachten en we denken van wel. Immers: één adres voor alles wat er op het gebied van de letteren in Zeeland gebeurt, is voor iedereen die op de hoogte wil blijven een belangrijke stap vooruit. Ook voor alle gevestigde en ontluikende auteurs is het feest: zij krijgen een podium dat hen van een ruim publiek verze kert. Zodat ze - inderdaad - hun prachtige regels niet alleen voor zichzelf schrijven. Laten we het hopen. Zonder al te hoogdravend te klinken: we den ken dat het lezen over Zeeland en het ondergedompeld worden in het werk van Zeeuwse roman ciers, dichters, dagboekschrijvers, biografen en historici bijdraagt aan het je thuisvoelen in Zeeland. Mogelijk bestaat er zoiets als een nogal eens onderschat Zeeuws ge voel. We gaan ervan uit dat een land in zee lezers en schrijvers op een bijzondere manier inspireert. En dan op een duidelijk andere manier dan een regio of provin cie, waar eb en vloed niet aan de duinvoet knabbelen. Zeker. En weet u dat de boekensi te ook een ideale cadeaugids kan zijn? In de boekhandel is het voor wie een Zeeuws geschenkboek zoekt vaak best lastig kiezen. Op de site kan via rubrieken als 'foto boeken', 'jeugdboeken', 'sport', 'reisgidsen' of'poëzie' een mooie voorselectie worden gemaakt. Zo dat u, als u eenmaal in de winkel staat, niet gauw verdwaalt. We denken dat een land in zee lezers en schrijvers op een bijzondere manier inspireert ZEELANDGEBOEKT waarin opgenomen Literatuur in Zeeland Tijs van Bragt (1985) is dichter. Hij woont en werkt in Groede. In 2012 publiceerde hij de bundel Alles in mij. Komende zomer organiseert hij in Groede voor het vierde achtereenvolgende jaar 'De avond van de poëzie'. Hij is één van de Zeeuwse dichters, van wie een uitgebreide biografie op de nieuwe versie van Zeelandgeboekt te lezen is. Ook levert hij gedichten, die op het weblog worden gepubli ceerd. Hij zegt: „Zo'n Zeeuwse boekensite helpt om in je eigen streek nieuw talent te ontdekken. Zo komen er auteurs in beeld, die anders niet aan bod komen. Ook belangrijk is dat je op de hoogte blijft van wat er in heel de provincie op literair gebied gebeurt." m l: Carolijn Visser (1956) is reisverhalenschrijf- ster. Ze groeide op in Middelburg. In 2006 won ze de Zeeuwse Boekenprijs met haar bun del Miss Concordia. Haar laatste boek Argentijnse avonden was in 2013 goed voor de Bob den Uyl- prijs. Over het belang van een Zeeuws boeken- blog zegt ze: „In Zeeland ben ik geworden wie ik ben, daarom wil ik graag volgen hoe de provincie verandert. Door Zeelandgeboekt kan ik contact blijven houden. In het verleden betekende het een breuk als je vertrok, een amputatie haast. Nu kun je elders wonen en toch volgen wat in Zeeland leeft. Zonder het weblog zou mijn beeld van Zeeland bevrie zen, mijn herinneringen van vroeger zouden mijn ijkpunt zijn. Nu kan ik volgen hoe de pro vincie reageert op de moderne tijd." DONDERDAG 2 APRIL 2015 Anya Marinissen van de Zeeuwse Bibliotheek/Scoop en PZC-verslaggever Jan van Damme staan voor Zeelandgeboekt. foto Mechteld Jansen Dus: is het vandaag een heuglijke dag? Mogen we vragen: heeft zo'n site ook nog een hoger doel? Dat klinkt geruststellend. Zeelandgeboekt is hèt boekenweblog van Zeeland. De PZC en de Zeeuwse Bibliotheek/Scoop zijn de twee organisaties, die erachter zitten. Het adres is: www.pzc.nl/zeelandgeboekt Op Zeelandgeboekt vindt u in principe alle boeken en tijdschrif ten, die in Zeeland verschijnen. Dat wil zeggen: de inhoud is Zeeuws, en/of de auteur is Zeeuws. U kunt zich - kosteloos - abonne ren, zodat u een mailtje krijgt als er een nieuw bericht op de websi te wordt geplaatst. Aanmelden kan via de homepage; in de rech terkolom kunt u uw e-mailadres in vullen, klik vervolgens op de knop abonneren. Op de site is een aparte rubriek met biografieën van Zeeuwse au teurs ingericht. Via de Schrijvers corner wordt er werk van schrij vers gepubliceerd. Lezers kunnen eigen recensies op het weblog toevoegen. Bent u on der de indruk van een boek of wilt u anderen juist waarschuwen: laat het weten in de rubriek 'schrijf een recensie'. Tijs van Bragt, dichter in Groede Carolijn Visser, schrijfster van reisverhalen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 34