Als ze iets willen verbeteren krijgt dat mijn zegen WALCHEREN 29 tt Een andere vorm is niet noodzakelijk, maar kan wel goed zijn Engelse les in de zomervakantie Vrienden van Zeelandw Big Band DIVERSE DJ'S stand-up comedians nielS geusebTSek ii Interactief beeldscherm inspireert ons om terug te komen naar de VW Het Arsenaal: Vlissingen DOMBURG - Inspiratie in plaats van informatie. Dat wordt de nieu we 'koopwaar' van de VW-vesti- ging in Domburg. Maar zit de toe rist daar op te wachten? In het VW kantoor in Domburg treffen we Bernd Soest. Samen met zijn vrouw brengt hij de va kantie door op Walcheren. Het Duitse stel bezoekt het plaatselij ke toeristenbureau omdat daar wifi is. Op die manier kunnen ze snel even een mailt je sturen naar het thuisfront. Wat Bernd Soest betreft mag alles zo blijven zoals het is. „Het is de eerste keer dat ik hier kom maar de presentatie vorm van dit bureau is goed gere geld. Mijn vrouw en ik zijn hier om even gebruik te maken van het internet. Ik denk niet dat er iets veranderd moet worden. Als ze iets willen verbeteren aan de invulling dan krijgen ze mijn ze gen. Een andere vorm is niet noodzakelijk, maar kan wel goed zijn." Er blijken vooral Duitse toeristen langs te komen bij de VW in Domburg. Zoals Brigitte Tollen. Zij is hier met haar man gekomen om een landkaart van de omge ving te bemachtigen. „We zijn vooral geïnteresseerd in de na tuur en wandelmogelijkheden in de regio. Over de VW ben ik zeer tevreden. Ik ben wel van mening dat de informatiebehoefte priori teit heeft. Dat is belangrijker dan persoonlijke verhalen uit de streek." Ondanks een goede informatie voorziening zijn er ook toeristen die kritischer zijn. „De veranderingen zijn niet nood zakelijk maar sommige dingen kunnen wel beter", aldus Gisela Schoff, die samen met een vrien din op vakantie is in Domburg. „Wij vinden dat beter uitgelegd kan worden welke wandelpaden er precies zijn. Er wordt wel infor matie gegeven, maar een extra uit leg hierbij zouden we op prijs stel len. Een interactief beeldscherm met wandelroutes zou ons in ie der geval inspireren om terug te keren." MIDDELBURG - Kinderen van 10 tot 18 jaar die beter Engels willen le ren, spreken en schrijven, kunnen in de zomervakantie meedoen aan de Anglia English Summer School in Middelburg. Van 24 tot en met 28 augustus kunnen zij een uitgebreid les- en activiteiten programma volgen in het gebouw van het CSW aan de Griffioen- straat. 's Ochtends krijgen ze les in kleine groepjes van ongeveer gelijke leeftijd en niveau Engels. In de middag is er sport en spel, uiteraard in het Engels. De lesdag eindigt om 16.00 uur. Anglia Network Europe is een ac tief netwerk van 360 scholen. Aan melden kan vanaf nu. Kijk voor in formatie op www.anglia.nl. Lezing over islam en positie vrouw Godsdienstwetenschapper Margriet van Schie houdt vandaag in het Padma-cen- trum Middelburg, Verwe- rijstraat 51a in Middelburg een lezing over het thema De profeet Mohammed en de positie van vrouwen. Daarbij wordt ingegaan op de actuele toestand in de is lamitische wereld. Toegang 4,50 euro inclusief koffie of thee. Aanvang 20.00 uur Kunstenaarspaar houdt expositie Het Koudekerkse kunste naars echtpaar Ella en Jan Poortvliet houdt zondag van 13.00 tot 17.00 uur een expo sitie in Pakhuis 22 aan het Oostkerkplein in Middel burg. Ella maakt schilde rijen met gemengde technie ken op linnen. Jan produ ceert non-figuratieve stenen beelden in travertin, onyx, albast en serpentijn. Het Bastion houdt maandelijkse bingo Activiteitenvereniging Het Bastion houdt zaterdag haar maandelijkse bingo met aan sluitend een loterij. De bingo begint om 14.30 uur. De kosten bedragen 5 euro. Hiervoor krijgen de deelnemers acht ronden bin go, een lot voor de loterij en twee kopjes koffie of thee. Het adres is Bastion 40 in Middelburg. Kijkje nemen achter schermen aquarium Bij Terra Maris in Oostkapel- le kan vrijdag van 13.00 tot 13.30 uur een kijkje achter de schermen van het zee-aquarium worden geno men. Deelnemers betalen de entreeprijs voor het mu seum. Aanmelden is noodza kelijk. Bij voorkeur via het reserveringsformulier op www.terramaris.nl of via 0118 582620. Kinderpaasfeest in Ontmoetingskerk In de Ontmoetingskerk aan de Oosterscheldestraat in Middelburg wordt vrijdag van 14.00 tot 15.30 uur het paasfeest gevierd met kinde ren vanaf vier jaar uit de Stromenwijk. Programma: spelletjes, zingen, knutse len, paasverhaal en bingo. De toegang is gratis. Open Atelier in Grote Kerk Veere In de Grote Kerk van Veere is van 3 tot en met 6 april weer het Open Atelier Veere. Bezoekers zijn elke dag welkom tussen 11.00 en 17.00 uur. Vanaf 12.30 uur is er steeds een concert. Meer info en tickets: www.lionslentefeest.nl DONDERDAG 2 APRIL 2015 door Kees Rijborz Bernd Soest (Duitse toerist) Gisela Schoff (Duitse toeriste) MIDDELBURG MIDDELBURG MIDDELBURG OOSTKAPELLE MIDDELBURG VEERE De VW Domburg wordt 'inspiratiepunt'. De verkoop van boekjes, kaarten en streekproducten is dan nog slechts bijzaak, foto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 29