Bevroren Wastraat voor HONDEN almanak De Engelse cockerspaniël Leddy, houdt wel van een De twee grote ikenyveblogs in eeland fuseren Waterschap de straat op 26 ZEEUWS-VLAANDEREN DONDERDAG 2 april 2015 25 Omloop Braakman denkt aan overstap 36 Terneuzen wil, na evaluatie, af van regeling voor inzameling van oud papier door verenigingen en stichtingen. PAASWEEKENDACTIE! Waterschap Scheldestromen wil Zeeuwen meer betrekken bij en uitleg geven over wat het waterschap doet. TERNEUZEN - Twintig verenigin gen en stichtingen in de gemeen te Terneuzen moeten het over vijf jaar zonder inkomsten uit de inza meling van oud papier doen. Het college van B en W wil de re geling, die al eerder onder flinke druk stond, stapsgewijs afbou wen. Twee jaar geleden probeerde het college de regeling ook al te stoppen, maar de gemeenteraad stak daar toen een stokje voor. Veel verenigingen hadden im mers de inkomsten al opgenomen in hun begrotingen. Door het pa pier op doordeweekse dagen in plaats van op zaterdag in te zame len, zou de gemeente jaarlijks zo'n 75.000 euro besparen. Die in schatting blijkt allesbehalve te kloppen. Het gaat namelijk maar om ruim 18.000 euro, onder meer omdat er voor de doordeweekse inzameling een extra huisvuilwa- gen (voor 29.400 euro) nodig was. Pas in 2019 zou de beraamde be sparing van 75.000 euro kunnen worden gehaald. Het moet daarom anders, richt het college zich tot de gemeente raad. Door de vergoeding per inge zamelde kilo oud papier jaarlijks iets te verlagen (volgend jaar met 0,0555 cent, daarna met 0,01 cent per jaar) krijgen de verenigingen de kans hun begrotingen aan te passen en zelf aan te geven wan neer zij de inspanningen (het leve ren van vrijwilligers) niet meer lo nend vinden. Het schrappen van de regeling is een flinke domper voor de clubs, die tijdens de discussie over de re geling in 2013 al aangaven voor een groot deel afhankelijk te zijn van deze inkomsten. Tegelijker- Twintig verenigingen moe ten het op termijn zonder de inkomsten uit het opha len van oud papier doen. tijd wekt de inzameling door de ze clubs irritatie bij andere vereni gingen, die ook best een extra duit in het zakje willen. Jaarlijks is de inzameling door de clubs goed voor ongeveer 150.000 euro. Dat geld wordt onttrokken aan de afvalstoffenheffing, die ei genlijk ten goede hoort te komen aan alle inwoners, stelt het colle ge. Daarbij is inzameling van af val een professionele activiteit, die je bij voorkeur niet aan vrijwil ligers moet overlaten, vinden de bestuurders. Het voorstel komt woensdag aan de orde in de raadscommissie Om geving, die om 19.30 uur begint. vrijdag 3 april t/m maandag 6 april Meer nieuws zie: www.pzc.nl Zo met de paasdagen voor de deur is het een en al ei wat de klok slaat. De ene reclamefolder na de andere valt op de deurmat om eieren in alle mogelijke kleuren aan de man te brengen. Ook de vrouw des huizes uit dat Goese gezin had een extra voorraad eieren ingeslagen. Haar zoontje had grote belangstel ling voor al die drukte rond de eie ren. Hij is in de 'waarom'-fase en zijn vragen brengen zijn moeder tot wanhoop. De eieren maakten hem kennelijk toch nieuwsgierig. „Waar om kunnen eieren niet bevriezen?", wilde hij van zijn moeder weten. Met het antwoord wist ze hem stil te krijgen: „Omdat er een dooier in zit." Papierregeling in prullenmand door Raymond de Frel pot interieur axel Tip? redactie@pzc.nl foto Ronald den Dekker Wat? Houden ze me nou een lekkere worst voor? Voor de foto nóg een keertje extra in bad? Tuurlijk, graag! Leddy, de Engelse coc kerspaniël van Chantal Kesbeke, houdt wel van een beetje poedelen. Dan is hij bij zijn baasje aan het juiste adres. Kesbeke opende gisteren een heuse hondenwasstraat, bij haar woning in Koewacht. Verwacht geen toeters en bellen zoals in een wasstraat voor auto's; de hondenwasstraat is vooral bedoeld om gedoe in de eigen badkamer te voorkomen. „Baasjes mogen hun hond hier zelf komen wassen en vertroetelen. Ik bied daarbij de faciliteiten, zoals de juiste shampoo", aldus Kesbeke van Chantal's Pet Corner.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 25