investeert miljoenen in nieuwe vestigingen All Inclusive Salzburgerland 'Geen aprilgrap, hier is uw BMW Hillary Clinton gaat er voor 12 en 13 Voorlopig oordeel Raad van State: de onderbouwing van Kamps gasbesluit deugt niet. Piet de Visser heeftoassie voor pyurspe Francke stapt uit haar comfortzone UitGids J Editie: Walcheren Buien, maar minder wind Deze maand kandidaatstelling verwacht voor presidentschap Verenigde Staten DONDERDAG 2 april 2015 257e jaargang nr. 78 Los nummer €1,95 Abonneeprijs 1,10 DEN HAAG - De Raad van State draait de gaskraan niet voor too procent dicht, maar minister Henk Kamp van Economische Za ken moet dit jaar wél rekening houden met een forse verminde ring van de gasproductie in Gro ningen. Op de zitting gisteren was rechter Thijs Drupsteen zeer kritisch over het gasbesluit dat de minis ter eerder dit jaar nam. Hij maak te zich vooral druk over het feit dat niemand echt weet hoe ge vaarlijk de gaswinning is voor de Groningers en dat er toch mee wordt doorgegaan. „Het gasbe sluit hangt van onzekerheid aan elkaar. Als we zoiets bij een sim pel bestemmingsplannetje van een gemeente onder ogen krijgen, dan zeggen we: doet u dat maar over." De boze Groningers heb ben een terecht punt, zei Drup steen. Hoewel de hoogste be stuursrechter van het land duide lijk maakte de gaswinning niet stil te willen leggen, kan minister Kamp niet gerust zijn dat zijn be sluit om dit jaar 39,5 miljard kuub Gronings gas te winnen overeind blijft. Drupsteen speelde hardop met de gedachte om de gaswin ning rond het dorp Loppersum -waar de aarde de laatste jaren het hardst beefde - fors terug te schroeven of zelfs te verbieden. Van de 42 organisaties en burgers die in beroep zijn gegaan tegen het gasbesluit, vroegen er twee het kort geding aan. Eén van de twee, de combinatie SP, CDA en GroenLinks, kon eigenlijk meteen weer naar huis: politieke partijen mogen niet in beroep gaan tegen besluiten. De andere partij, Gro ningen Centraal, lukte het wel, omdat het eigen partijkantoor in Sappemeer bij een aardbeving be schadigd raakte. Namens Kamp zei advocaat Hans Besselink dat de 'minister van me ning is dat het risico tot een aan vaardbaar niveau wordt beperkt'. „Nederland kan het gas uit het Groninger veld niet missen", zei hij. Het zou niet voor de hand lig gen om de gaskraan dicht te draaien, juist nu er onderzoek wordt gedaan naar de effecten van gas op de bodem. Binnen twee weken bepaalt de Raad van State of de gasproductie direct moet worden teruggedraaid. De HZ gaat zich, naast het hoofdgebouw in Vlissingen, ook vestigen in Goes, Middelburg en aan de Vlissingse boulevard. Miljoenen euro's worden gestoken in drie nieuwe dependances en een renovatie van het hoofdgebouw. We hebben geld gespaard om dit te kunnen realiseren Pagina 26 en 27: - De Hogeschool gaat Zeeland in - HZ ook in zee met gemeente Veere - Commentaar Kras.nl/53606 of bel 0900-96977ocPg AUCKLAND - Het is in een schaars geval lonend in een 1-aprilgrap te trappen. Dit deed woensdagoch tend vroeg Tianna Marsh toen ze in een voorstad van het Nieuw- Zeelandse Auckland naar een BMW-dealer ging met haar oude auto. Ze had een reclamecoupon uit een krant geknipt waarop stond dat de eerste die met de cou pon en zijn oude auto op 1 april bij deze dealer komt, een nieuwe BMW zou krijgen. De dealer had extra veiligheids mensen ingehuurd om een storm loop op zijn zaak te bezweren, maar om 05.30 uur bleek ze de eer ste met de coupon en een vijftien jaar oude stationwagon. Verkoopmanager Gavin Penfold vertelde de New Zealand Herald woensdag dat er na Marsh nog wel wat geïnteresseerden kwa men opdagen, maar over het alge meen had vrijwel niemand niets van het aanbod geloofd. Tianna Marsh ging naar huis met een nieuwe auto ter waarde van 35.000 euro. Het nummerbord is NoFool (GeenGrap). Gaskraan wellicht verder dicht door Nadia Berkelder Voorzitter Adri de Buck Kom genieten van het prachtige berglandschap in Golling! 3-sterren Hotel Gasthof Haflingerhof Incl. ontbijt, lunchpakket, 3-gangendiner en diverse drankjes Sfeervol Salzburg ligt op ca. 40 km afstand Prijzen p.p. o.b.v. 2 personen excl. reserveringskosten en Calamiteitenfonds DESTELLING Reageer op pzc.nl Topvoetballer is zijn loon dubbel en dwars waard zie pagina 2 en 3 UW MENING 335 reacties 1 -aprilgrap is een mooie traditie ma - vr EENS ONEENS °o

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 1