Legerbaas Pakistan populair door harde aanpak taliban 10 BUITENLAND PARLEMENTSVERKIEZINGEN De Britten kiezen op 7 mei een nieuw parlement. De kandidaten vliegen elkaar nu al in de haren. LONDEN - Wie gaat het worden? Een slissende nerd zonder duide lijke standpunten die het bedrijfs leven de gordijnen injaagt, of een vlotgebekte partijleider die draco nische bezuinigingen doorvoerde en aan wiens partij de geur van vriendjespolitiek hangt? Feit is dat de strijd tussen de lei ders van Labour en de Conserva tieven direct is losgebarsten nadat premier Cameron maandag konin gin Elizabeth vroeg om het parle ment te ontbinden om zo de weg vrij te maken voor verkiezingen op 7 mei. Er werd al langer gespe culeerd over vervroegde verkiezin gen, en nu heeft Cameron het startschot voor de campagnes ge geven. Labourleider Ed Miliband, de eni ge andere serieuze kanshebber voor het premierschap, heeft vijf Premier David Cameron (links) en oppositieleider Ed Miliband begon- weken om de Britten te laten in- nen deze week aan hun verkiezingscampagnes, foto's Justin Tallis en zien dat hij een betere visie voor Paul Ellis/AFP het Verenigd Koninkrijk heeft dan Cameron. Vooralsnog slaagt „Premier Nawaz Sharif heeft te lang getreuzeld. Hij meende wer kelijk een dialoog met de taliban te kunnen voeren. Toen kwam de bloedige aanslag vorig jaar op de school in Peshawar waarbij 140 kinderen omkwamen. Voor onze legerchef was de brute afslachting het keerpunt om voorgoed met de taliban af te gaan rekenen. Het volk heeft voor het eerst het ge voel dat het leger de terreurbestrij ding serieus neemt", legt direc teur Ali Sultan van het Pakistaan se onderzoeksbureau RSIL uit. RSIL is een denktank die onder meer westerse ambassades advi seert. De Nederlandse ambassadeur Marcel de Vink bevestigt Sultans betoog. Bij hoge uitzondering bracht hij onlangs onder militaire begeleiding een bezoek aan het tribale gebied Noord-Waziristan, langs de Afghaanse grens, waar de taliban hun hoofdkwartier had den. Daar zag hij met eigen ogen het grootschalige militaire offen sief. In de platgebombardeerde hoofdstad Miran Shah was niets meer over van de ondergrondse munitiefabriek waar de taliban ge noeg explosieven produceerden om dertig jaar lang wekelijks min stens een bomaanslag uit te kun nen voeren. Ook Amerika heeft vertrouwen in de schoonmaakactie van leger- commandant Raheel Sharif. Sinds hij zijn luchtmacht dagelijks met succes militanten laat bombarde ren en soldaten de opdracht geeft dorpen af te kammen op zoek naar de taliban, is Raheel Sharif een graag geziene gast op het Wit te Huis in Washington. Hij bracht er al vaker een bezoek dan de premier. De media steu nen de rijzende ster Raheel Sharif door bijna dagelijks een foto van Pakistaans sterke man op de voorpagina te plaatsen. Defen sie-expert Ayesha Siddiqui wil nog niet te vroeg juichen. „De tali ban worden duidelijk na het bloedbad in Peshawar keihard aan gepakt. Maar militante leiders als de roodbehaarde Hafiz Saeed van de Lashkar-e-Taiba, (die achter de aanslagen op westerse hotels in Mumbai in 2008 zat), lopen nog steeds vrij rond." Het leger houdt de militanten vol gens Siddiqui achter de hand om aanslagen op het vijandige India uit te voeren. „Zolang Saeed zijn haatpreken publiekelijk mag hou den, roei je nog steeds niet com pleet het terrorisme uit en blijft het als onkruid terugkeren", is de grootste zorg van de defensie-ana liste. door onze correspondent Michiel Willems Britse campagnes direct Oppositieleider Ed Miliband hekelde de banken en grote ondernemingen in de City. 100 prominenten uit het bedrijfsleven tekenden daarop een petitie tegen Labour. door onze correspondent Wilma van der Maten LAHORE - „Onze legerchef Raheel Sharif is een held!", vindt theever koper Abdul Khan in de oude stad van Lahore, waar de laatste jaren heel wat bommen afgingen. Wat hem betreft mag de legerleider de macht van de slappe premier Paki staanse Nawaz Sharif (geen familie van de legercommandant) overne men. „Beter een sterke generaal dan een zwakke democratische lei der", is de slogan die steeds vaker op straat is te horen. In de platgebombardeerde stad Miran Shah is niets meer over van de munitie fabriek van de taliban Legercommandant Raheel Sharif is nu hij de taliban aanpakt een graag geziene gast op het Witte Huis ■MMrtk

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 10