0° Weinig schadegevallen na eerste lentestorm Italiaanse meren Recordjacht Verstappen gaatuoor Gegrepen doorde golven Snelweg van de toekomst De gezagvoerder van het neergestorte Germanwingstoestel deed alles wat hij kon om de cockpit in te komen. MAANDAG 30 maart 2015 BERLIJN - Kort voor het neerstor ten van de Airbus A320 van Ger- manwings probeerde de gezag voerder de gepantserde cockpit deur open te breken met een bijl. Even daarvoor had hij de piloot verzocht 'in godsnaam' de deur te openen. „Open die verdomde deur", brult hij. Dan volgen de doffe klappen van de bijl, met op de achtergrond het angstige gegil van de passagiers. Dat is te horen op de cockpitvoicerecorder. De Duitse krant Bild am Sonntag zegt inzage te hebben gehad in de transcripties van die opnames. Bij de ramp vorige week in de Franse Alpen kwamen 150 men sen om het leven. Van 78 van hen is inmiddels DNA-materiaal vei liggesteld. Nog geen enkel slacht offer zou geïdentificeerd zijn. Eind deze week hopen reddings werkers alle lichamen te hebben geborgen. Dat zei Brice Robin, woordvoerder van het Openbaar Ministerie in Marseille, gisteren. Onderzoekers hopen via DNA-on- derzoek van het stoffelijk over schot van Andreas Lubitz, de 27-jarige copiloot die het toestel liet neerstorten, te kunnen verifië ren of de jongeman medicijnen te gen depressies of andere aandoe ningen had ingenomen. Steeds meer wordt duidelijk over de achtergronden van Lubitz. Hij zou mogelijk tegen een bergwand gevlogen zijn uit woede dat hij zijn baan als piloot dreigde te ver liezen wegens zijn depressies en door een oogziekte die hem blind dreigde te maken. Uit gesprekken met mensen die hem na stonden, blijkt dat hij last had van woede- uitbarstingen. Hij zou hebben rondgelopen met de ambitie om op een dag 'een daad te stellen die het hele sys teem zal veranderen', vertelde een ex-vriendin aan Bild. Lubitz was op de dag van de ramp door een arts ziek verklaard. In zijn woning werd een groot aantal medicijnen gevonden, waaronder antidepressiva. Vol gens een rechercheur in Welt am Sonntag leed Lubitz aan 'zware depressies' en stond hij onder be handeling van 'verschillende neu rologen en psychiaters'. Kras.nl/53601 of bel 0900-96977ocPg VLISSINGEN - De storm die zondag over Zeeland trok, heeft in slechts een beperkt aantal gevallen scha de veroorzaakt. In Vlissingen stortte aan de De Visserstraat een garagebox in na dat de houten gevelbetimmering naar beneden was gekomen. In Sint Philipsland en Seroosker- ke (W) werd de brandweer inge schakeld nadat er bomen omge- waaid waren. Het KNMI waar schuwde met een code geel voor Zeeland, Noord- en Zuid-Holland en Limburg. Aan de kust werd op het hoogte punt van de storm windkracht 9 gemeten Elders in het land viel ook het aan tal schadegevallen mee. Omdat de bomen nog niet in blad staan waaiden er niet veel om. 59% 41% Editie: Walcheren Wisselvallig De weg van de toekomst bestaat. Alleen liggen de stukjes over de wereld verspreid. Nederland loopt graag voorop bij het ontwikkelen van de 'future highway'. 10 en 11 gggBll 257e jaargang nr. 75 Los nummer 1,95 Abonneeprijs 1,07 'Open die verdomde deur!' door onze correspondent Wierd Duk Geniet van het prachtige landschap in de omgeving van Legnano. 4-sterren Palace Hotel op ca. 25 km van Milaan Inclusief Italiaans ontbijtbuffet, gratis wifi en parkeren Bezoek het Comomeer en het Lago Maggiore Prijzen p.p. o.b.v. 2 personen excl. reserveringskosten en Calamiteitenfonds DE STELLING Reageeroppzc.nl Ook ouderen hebben recht op een seksleven zie pagina 3 UW MENING 628 reacties Ik ben blij met de zomertijd EENS ONEENS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 1