9 Periscope Livestream-oorlog in sociale-media-wereld Gouden aanbieding! *®ai I i I v 1 1 1 S3 'm Bill 1 8 BINNENLAND Meerkat v. Q J] hollands nieuwe. Meerkat is een app waarmee je met je mobiel eenvoudig een zo geheten livestream kunt opzet ten. Je koppelt Meerkat aan Twit ter en je kunt door een onder werp in te vullen en een button aan te tikken een filmpje strea- men dat anderen live kunnen meekijken. Het is een hype sinds het twee weken geleden werd uitgebracht, vlak voor een trendsettend mu ziek- en filmfestival in Texas. Het aantal gebruikers verdubbelde in de weken erna en groeit sinds dien gestaag door. Investeerders staan in de rij. On der hen zijn Hollywoodsterren als acteur Ashton Kutcher en zan ger en acteur Jared Leto. Andere bekende Hollywoodnamen als ko miek Jimmy Fallon en basketbal ler Shaquille O'Neal waren onder de eersten die de app uitprobeer den en promootten. De mogelijkheid om degenen die je volgt op Twitter over te zetten naar Meerkat zou door Twitter meteen zijn geblokkeerd. En di rect nadat Meerkat donderdag een investeringsronde aankondig de, bracht Twitter Periscope uit. Die app werkt ongeveer hetzelfde als Meerkat, maar heeft iets meer mogelijkheden. Zo kun je kiezen met wie je filmpjes deelt en kun je ze ook tijdelijk opslaan. Onder de investeerders in Perisco pe zijn grote namen uit Silicon Valley, waaronder die van Twitter natuurlijk, maar ook Google Ven- Meerkat is een app waar mee je met je mobiel een livestream kunt opzetten. Het is sinds kort een hype Twitter heeft eigen variant gelanceerd: Periscope. Snel internet maakt de live- stream-apps interessant tures. Zo is Silicon Valley tegen over Hollywood komen te staan. De strijd om de dominantie op de livestreammarkt barst volgens Jeroen de Hooge van internetbe drijf Dutch Cowboys en internet- kenner Tonie van Ringelestijn juist nu los, omdat bijna iedereen een mobiel heeft en snelle inter netverbindingen livestreamen in teressant maken. De Hooge zet zijn kaarten op Meerkat. Een nieuwe naam spreekt gebruikers meer aan dan een gevestigde als Twitter, denkt hij. „En Meerkat was op het juiste moment op de juiste plaats." Ringelestijn vindt het een nadeel dat een Twitteraccount vereist is om met Meerkat te werken. „Twit ter heeft veel minder gebruikers dan Facebook of Google." Hij is benieuwd waarmee die nog ko men. „Facebook heeft Instagram en Google YouTube. Vooral You- Thbe zal iets willen om de boot niet te missen." Dat live- streaming een blijvertje is, staat voor beiden vast. Meerkat en Periscope draaien tot nu toe alleen met Apple-bestu- ringssysteem iOS (vanaf iOS 8). Een Android-versie is in de maak. Apple iPhone 5s 275 MB/minuten/sms 500 MB extra hollandsnieuwe.nl/pzc DEN HAAG - Meer dan 85.000 Ne derlanders gaan vandaag gewa pend met vuilniszak en grijpstok de straat op om zwerfafval te ver zamelen. Met ruim 1.300 opruim- acties in buurten en parken, in polders en op het water, trekt de Landelijke Opschoondag meer vrijwilligers dan ooit. „Eigenlijk alle Nederlanders geven om een schone buurt, blijkt uit ons onder zoek", jubelt de organisator, de Stichting Nederland Schoon. „Van schone buurten, bermen en bossen wordt iedereen blij." Dat geldt echter niet voor de Lan delijke Opschoondag. Juist vanuit de hoek van mensen die zich elke dag met de problemen rond zwerfvuil bezighouden, klinkt ste vige kritiek op de actie. „Ik heb er een dubbel gevoel bij", zegt Peter Smith, directeur van de stichting Klean en bedenker van #Zwerfie, een actie om mensen aan te spo ren elke dag minstens één stuk zwerfvuil op te ruimen. „Het is natuurlijk mooi dat de actie aan spoort bij te dragen aan een schonere wereld. Anderzijds is de organisatie van de Opschoondag een wolf in schaapskleren. Achter de schermen is de Stichting Ne derland Schoon bezig het statie geldsysteem onderuit te halen. Daarom doe ik zelf niet mee aan deze schone schijn." Dat zit zo: de Stichting Nederland Schoon wordt gefinancierd door het Afvalfonds verpakkingen. Die organisatie is opgericht door het bedrijfsleven, dat van de overheid de milieubelasting van hun ver pakkingen moet terugdringen. De frisdrankproducenten en super markten, die een grote vinger in de pap hebben binnen het Afval fonds, lobbyen al jaren om het sta tiegeldsysteem op PET-flessen af te schaffen. Dat systeem zou te veel kosten en de drempel voor consumenten verhogen om fris drank te kopen. Staatssecretaris Mansveld van Milieu staat niet af wijzend tegenover het afschaffen van statiegeld. Wel moeten de be drijven dan eerst alle afspraken nakomen over onder meer het re cyclen van meer afval. Dat is tot nu toe niet gebeurd. Milieuorganisaties vrezen dat zon der statiegeld nog veel meer afval op straat belandt. Zij zouden het liefst zien dat er ook statiegeld door Saskia Wassenaar AMSTERDAM - Hollywood versus Si licon Valley wordt het in Amerika genoemd, de strijd die is uitgebro ken tussen de app Meerkat en Peri scope van Twitter. De inzet is domi nantie van de zogenoemde live- stream-markt. Uniek aanbod je betaalt slechts I J te ten ta te Sn TT Passbook insteii-ngn per maand! - 4" Retina display Touch ID Fingerprint 8 MP camera Bij hollandsnieuwe krijg je de iPhone 5s (t.w.v. €589,-) nu voor maar €21,- per maand. Voor het abonnement betaal je €11,-. Dus voor slechts €32,- heb je de iPhone 5s en elke maand 275 MB, minuten of sms'jes én 500 MB extra. Wil je meer internetten? Neem er dan een 1000 MB bundel bij. De bezorgkosten zijn eenmalig €30,- en de aansluitkosten krijg je cadeau! Met hollandsnieuwe bepaal je zelf hoe jij je tegoed gebruikt. Je betaalt altijd een vast laag tarief en belt nooit zomaar buiten je bundel. Vervelende verrassingen op je rekening zijn dus voorgoed voorbij! Daar houden wij van! Bestel snel op: I 'Opschonen is schone schijn' Zakelijk abonnement nodig? Er is ook hollandsnieuwe voor ondernemers. door Annemieke van Dongen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 8