Kloetinge moet lef en overtuiging uitstralen Pennings waagt zich niet aan rekenwerk Leonhart ook coach Terneuzen Zeeuwse zoenen voor Tourbaas Prudhomme 46 SPORT De Nooijer mag cursus volgen Zeeuws-Vlaamse topklasser treft komende twee zaterdagen de concurrenten Sparta Nijkerk en FC Lisse. HOEK - Nu de competitie in de top klasse van het zaterdagvoetbal in een beslissende plooi komt te lig gen, breken er spannende weken aan voor Hoek. De Zeeuws- Vlaamse formatie wacht in acht dagen tijd twee cruciale duels. Vandaag staat de uitwedstrijd te gen Sparta Nijkerk op het menu en volgende week komt FC Lisse op bezoek. „Na volgende week kan er veel dui delijk zijn", meent trainer Kenny Verhoene. Twee overwinningen VLISSINGEN - Gérard de Nooijer is toegelaten tot de cursus coach be taald voetbal. De Souburger door stond vorige week de test, had ge noeg punten en kreeg gistermid dag officieel bericht van de voet balbond. Uiteindelijk worden er twaalf voetbaltrainers toegelaten tot de cursus, die in mei begint. Als De Nooijer zijn diploma haalt, kan hij hoofdtrainer in het prof voetbal worden, zowel in binnen- als buitenland. „Het past bij mijn ambitie", zegt De Nooijer, die ook volgend seizoen werkzaam is bij FC Dordrecht. „Ik kan me als trainer nu verder ontwikkelen en ben hartstikke blij met deze kans. Ik heb er heel veel zin in. Het is op trainersgebied het hoogste di ploma in Nederland." op de directe concurrenten zou lijfsbehoud dichterbij brengen. Verhoene: „Elk punt is meegeno men. Het is zaak om vandaag in elk geval niet van Sparta Nijkerk te verliezen. Dan houd je het in ei gen hand." Hoek staat op de dertiende plaats (25 punten uit 24 duels). Het is een positie waarbij Hoek wordt veroordeeld tot het spelen van na- competitie. FC Lisse heeft 26 pun ten, terwijl Sparta Nijkerk op 27 punten staat. „Nijkerk is een ploeg die wil voetballen en dat ligt ons wel", vindt Verhoene. „Vorige week tegen Xerxes speel den we best goed, maar ontbrak het in de eindfase aan over tuiging", stelt Hiensch. „We haal den allemaal een zeven, maar de achten of negens zaten er niet bij. Als we een goed resultaat willen Hoek moet het stellen zonder Ma- thieu Voet. Hij kampt met een knieblessure. Voor de rest is ieder een fit. Hoek reist vandaag met achttien man af naar Nijkerk. Zondag zit Verhoene voor het eerst bij Philippine op de bank. Hij is tot het eind van het seizoen interim-trainer bij de zondag-der deklasser. „Het is een vrienden dienst. Ik heb met sponsoren van zowel Hoek als Philippine contac ten opgebouwd en ook uit respect naar die mensen ben ik erin ge stapt. Samenwerken is nu een maal de basis van het succes. Het is tot het eind van dit seizoen, eventueel tot en met de nacompe- titie. Volgend seizoen is geen op tie. Mijn uiteindelijke ambitie ligt op een ander niveau." Verhoene vertrekt aan het eind van dit seizoen bij Hoek, maar heeft nog geen nieuwe club. halen tegen 's-Gravenzande zullen we initiatief moeten nemen. Dan zullen de spelers vertrouwen in zichzelf en in elkaar moeten heb ben en zullen we een enorme wil aan de dag moeten leggen." FC 's-Gravenzande is de nummer laatst (10 punten), Kloetinge is ge deeld tiende met 19 punten. Hiensch kan nog altijd niet be schikken over de langdurig gebles seerden Jaap Esser, Wouter de Craene en Björn Quartel. Verder zijn Remco van Tiggele en Mat thew Lentink nog herstellende van blessures. Dangelo Martien was de gehele week ziek. Julius Bliek heeft zijn contract bij Kloetinge verlengd. PROMOTIECAMPAGNE „Het heeft geen zin om veel te gaan rekenen", vindt trainer Ruud Pennings. „De weg is nog lang. Als wij nog zes keer zouden winnen, zou dat betekenen dat wij een serie van tien zeges neer zetten. Dat lijkt me erg veel, al is natuurlijk niets uitgesloten." Het vertrouwen binnen Vlissin gen is groot. De ploeg heeft een moeilijke fase, waarin door blessu res en afwezigen veel aanpassin gen moesten worden gedaan, pri ma overleefd. Vorige week werd zelfs de koppositie heroverd. „Dat brengt geen extra druk met zich mee", stelt Pennings. „Bij mij niet en ook niet bij de groep. Vorig sei zoen hebben we ook lange tijd op kop gestaan." Zondag komt Westlandia op be zoek, de nummer zes van de rang lijst. „Het is een lastige ploeg", vindt Pennings. „Bij de wedstrijd daar hadden we in de eerste helft niks te vertellen en kwamen we ook met 1-0 achter. Daarna heb ben we het omgezet en wonnen we uiteindelijk nog ruim (1-4). Het zal ook nu weer op tactisch vernuft aankomen." Bij Vlissingen ontbreken zondag Daniel Jansen (geschorst) en Sa- lim Ben Sellam (blessure). Josi- mar Pattinama is hersteld van zijn hamstringblessure, terwijl ook Saïd en Hoessein Bouzambou weer inzetbaar zijn. Leonhart was eerder trainer van onder meer HW'24, GPC en Axel. Hij heeft een contract voor één jaar afgesloten bij Terneuzen. Hij is de opvolger van Wesley Vis ser, die eerder dit jaar opstapte bij Terneuzen. Interim-trainer Eddy van der Hooft maakt het seizoen af. Terneuzen presenteerde gisteren met Ronny van de Velde ook een nieuwe voorzitter. Hij was eerder voorzitter van Axel en speelde een belangrijke rol bij de fusie tus sen zaterdagclub AZW en de zon dagclub. In de periode van zijn voorzitterschap was Leonhart trai ner van Axel. Voor Ronny van de Velde is Ter neuzen een nieuwe uitdaging. De laatste jaren werd de zondagclub geleid door interim-voorzitter An ton Hermus (daarvoor jarenlang voorzitter) en dit seizoen door vi- ce-voorzitter Danny van de Velde. Ronny van de Velde moet tijdens de extra algemene ledenvergade ring van Terneuzen op 25 april nog gekozen worden door de le den, maar dat is niet meer dan een formaliteit. Hoek wil lot in eigen hand houden door Jan Dagevos door Jan Dagevos KLOETINGE - Natuurlijk weten ze bij Kloetinge wat de sterke en zwakke punten van tegenstander FC 's-Gra- venzande zijn. En natuurlijk heeft trainer Diederik Hiensch zijn strijd plan voor de wedstrijd van vandaag klaar. Maar het is toch vooral be langrijk hoe de spelers van de Beve- landse club zichzelf manifesteren. door Jan Dagevos VLISSINGEN - Het aftellen is begon nen. Nog zes wedstrijden en dan zit de competitie er voor koploper VC Vlissingen in de hoofdklasse van het zondagvoetbal op. Nog zes keer winnen en dan is de titel een feit. UITSLAGEN BILJARTEN Driebanden tweede divisie. Pearle Opticiens- 's Lands Welvaren 6-2: Pascal Claus-Tonnie van Iwaarden 40-22, 40; Etienne van Damme-Luc Pee- ters 32-40, 65; Eddie van Goethem-Onur Can 35-29, 38; Robin Claerhoudt-Raymond Peeters 35-34,81. Derde divisie. Veilingzicht-De Stene Brug 6-2: Piet van Steen-Rob van Linden 35-22, 44; Ben Frijters-Wim de Kok 35-31, 54; Jan de Bruijn- Edwin Geluk 25-30, 54; Rinus Machielse-Ad Men- heere 30-21, 62. Vierde divisie. Jacobs Mannenmode 2-Team De Ossekop 6-2: Marco Kooiman-Dave Her- thogs 30-26, 88; Gilles Sturm-Swa Anthonissen 25-12, 35; Giel Menheere-Achiel Hofkens 13-25, 43; Jurgen Bruggeman-Marcel van Praat 20-14, 63. BV Sprundel 4-3BSD Hydrozorg 4-4: Helmut Sulsters-Jean Louis Smulder 30-24, 69; Kees Westgeest-Jan Suykerbuyk 25-19, 66; Anton Boe- ren-Philip van der Male 12-25, 55; Marijnissen- Sjaak de Visser 16-20, 51 Driebanden klein. Gust Boonen toernooi. Ver liezersronde. Bram Baaijens-Cees van Gessel 1-2; Sylvia Eckel-Fred Mewe 2-0; Joop de Fouw- Addy Eckel 2-0; Tom Verbnurg-Henk Punt 2-0; Gilles Schalje-Adrie Verwest 2-1. Pool. Roadhouse Blues-Fluke Skywalkers 3-3: 8-ball. Patrick Gilde-Mick Schoones 4-6; Ido Leen- ders-Johan de Vos 6-1; 9-ball. Jeroen Dam- man-Mick Schoones 7-0; Patrick Gilde-Johan de Vos 6-7; 10-ball. Ido Leenders-Sean Dennis 1-6; straight. Jeroen Damman-Sean Dennis 75-31. VOLLEYBAL Hulst. Bedrijfscompetitie. Vrouwen. Eerste klasse: De Sterre-Van Waterschoot Landmeet kunde 0-3, Progression-Notaris Stolker 0-3, Mu- lan-Nijver Kunststof kozijnen 3-0. Tweede klas se: DiDi-Saman Financiële Diensten 0-3, SC De Deurzetters-Multiklus 2-1. door Aector Dooms TERNEUZEN - Michel Leonhart wordt volgend seizoen trainer van zondag-derdeklasser Terneuzen. Hij blijft ook trainer van RCS, dat dit jaar de overstap maakt naar het zaterdagvoetbal. Leonhart had eer der zijn jawoord gegeven aan de Souburgse club. Het wordt dus een dubbelfunctie, waarbij de prioriteit ligt bij Terneuzen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 46