l A Verhuur van loods eindigt in een nachtmerrie Zeeiandpas voor heel Zeeland beschikbaar Nog geen akkoord over bestuur van waterschap Regels 66 Steeds meer aanbiedingen en kortingen die met de pas beschikbaar zijn De grens tussen boven- en onderwereld is ook in Zeeland soms zeer vaag. ONDERMIJNING IN ZEELAND 30 ZEELAND Geen arrestaties bij politiecontrole zaterdag Het wrange van regels is soms dat ze een te genovergesteld ef fect hebben. Zoals nu bij de crash. Vliegtuigmaat schappijen zijn verplicht om de deur naar de cockpit te vergren delen zodat terroristen niet bin nen kunnen komen, en vervol gens komt het gevaar van de pi loot die al in de cockpit zit en kan er niemand meer naar bin nen. En dus staat die regel nu weer onder druk. Je ziet dit soort dingen op allerlei manie ren. Een aantal jaren geleden werden gladde vloeren in de horeca verplicht omdat dit be ter was voor de hygiëne, maar voor de veiligheid is het juist beter om een motief op de vloe ren te hebben, zodat je niet uit glijdt. Nu zie ik op mijn werk in de advocatuur weer tegen strijdigheden. Nadat er al jaren werd geroepen dat het ontslag recht soepeler moet en eerdere wetsvoorstellen sneuvelden gaat per 1 juli a.s. het nieuwe ontslagrecht in, maar of het soe peler (lees makkelijker) wordt om iemand te ontslaan? Ik waag het soms te betwijfelen. Nu kan een bedrijf waarmee het bedrijfseconomisch slecht gaat via de kantonrechter nog iemand ontslaan als die per soon ziek is, straks helemaal niet meer. Je zal dus straks met een winkel zitten die slecht draait en omdat je moet bezui nigen moet je één van de twee werknemers ontslaan. Als er dan één ziek is, moet je die in dienst laten en het salaris door betalen, ook al is die het kortst in dienst. Van de gezonde werk nemer die eigenlijk langer in dienst is, zou je dan afscheid moeten nemen. Hoezo soepe ler? In grote lijnen worden de ontslagvergoedingen wel lager, maar nu kan een bedrijf waar mee het slecht gaat, zijn bedrijf nog redden door arbeidsover eenkomsten te beëindigen zon der ontslagvergoeding. Straks moet er altijd betaald worden, ook al staat het water je aan de lippen. Met als gevolg dat er misschien wel een faillisse ment volgt, waardoor alle werk nemers hun baan verliezen. Er is nu een lobby aan de gang om dingen toch nog te veranderen, want regels moeten toch vooral het effect hebben waar ze ook voor bedoeld zijn. De angst is van zijn ge zicht af te lezen, als hij de zittingzaal van de rechtbank in Middel burg binnenkomt. Na drukkelijk schuift Jorick zijn stoel zo ver moge lijk van die van de mede verdachte af en vermijdt hem aan te kijken. Hij is duidelijk bang en geëmo tioneerd en zit trillend op zijn stoel. Toch dateert de zaak waarvoor hij zich moet verantwoorden al van twee jaar geleden. Deze begint in 2012. Jorick is huurder van een woning met bijbehorende loods op bedrijventerrein De pas ontstond in 2006 op Schou- wen-Duiveland voor het open baar vervoer van toeristen. Van lie verlee kon ook bij steeds meer on dernemers korting verkregen wor den. In 2013 werden vier regiopas- sen in het leven geroepen; Noord-Beveland, Veere, Schouw- wen-Duiveland en Zeeuws-Vlaan- deren. Nu is de pas bruikbaar in heel Zeeland. Met uitzondering dit jaar van Schouwen-Duiveland waar alleen met de gezinspas voor toeristen van het gratis openbaar vervoer gebruik kan worden ge maakt. Dat wordt volgend jaar ge lijkgetrokken. Patrick Polie, directeur van de WV Zeeland, legt uit dat het aan tal aanbiedingen en kortingen dat met behulp van de pas beschik baar is nog steeds groeit en zeer varieert. Die kortingen variëren van 15 tot 25 procent. Dat kan kor ting zijn op een entreeprijs of een boeking, maar ook een gratis ap- pelpunt in een horecabedrijf. Zo zit er bij ook een gratis ritje bij in een van de tuk tuks die deze zo mer op Walcheren gaan rijden. Op Schouwen-Duiveland loopt de Zeelandpas het beste, maar daar is hij ook al langer bekend. Polie geeft aan dat uit onderzoek is ge bleken dat toeristen die op enig moment kennismaken met de Zeelandpas, die het volgend jaar vaak aanschaffen. Judith Jobse van het Kustlicht ver telt dat zij gasten die een boeking bij haar doen een week voordat ze arriveren een welkomstmailtje stuurt en daar meteen de link van de Zeelandpas in meestuurt. Sindsdien verkoopt ze meer pas sen. Ondernemers die meedoen aan de Zeelandpas kunnen ook zien uit welke regio hun klanten komen. Dat kan weer handig zijn in reclamecampagnes. De pas kost 4 euro per persoon, maar is bij sommige bedrijven gratis verkrijg baar. NIEUWDORP - De grootscheepse po litiecontrole donderdagavond in en rond Vlissingen-Oost heeft niet tot aanhoudingen geleid. Wel bleken twee bestuurders meer te hebben gedronken dan is toege staan. In totaal werden de kentekens van 1460 wagens automatisch ge scand. Een deel daarvan werd aan de kant gezet voor een nadere in spectie. De politie was vooral op zoek naar mensen die betrokken zijn bij woninginbraken, overval len of straatroven. Ook wilde zij informatie vergaren over wie in het havengebied rondrijdt. De komende dagen zijn meer van dergelijke controles in Zeeland en West-Brabant. VLISSINGEN - Toen bleek dat er keer op keer criminelen in wa gens van één verhuurbedrijf re den, stond de politie bij de eige naar op de stoep. „Wij dachten: dat is een crimineel verhuurbe drijf', zegt Jaco van Hoorn, plaats vervangend politiechef van de re gio Zeeland/West-Brabant. „Toen we goed met die man gingen pra ten, bleek dat hij daar helemaal niet bewust voor gekozen had, maar dat hij er werkende weg in- gerommeld was. Dan moet je wel heel sterk in je schoenen staan om te zeggen: dit wil ik niet, ik ga bepaalde klanten weren." De grens tussen boven- en onder wereld is soms zeer vaag, wil hij maar zeggen. „Het is niet mijn be doeling mensen angst aan te pra ten, maar als je niet oplet dan kun je jezelf ineens aan de verkeerde kant van de streep terugvinden." Denis Steijaert van het CDA, de grootste partij na de verkiezingen van vorige week, sprak de afgelo pen dagen met de vertegenwoordi gers van de andere twaalf fracties in het waterschapsbestuur. Giste ren maakte hij de balans op. „We hebben nog geen eindplaatje kun nen neerleggen", zegt hij. Daarom volgt maandag een twee de ronde gesprekken. Dat gebeurt niet meer met de 'eenpitters', de vier eenpersoonsfracties (Chris tenunie, Algemene Waterschaps partij Zeeland, soPlus en 'natuur terreinen'). „We hebben al een duidelijk beeld van hoe zij erin zitten." De vorming van een coalitie is las tig door het grote aantal partijen, die allemaal een beperkt aantal ze tels hebben. Er zijn ten minste vijf partners nodig om te komen tot een minimale meerderheid van zestien van de dertig zetels. De meest voor de hand liggende combinatie lijkt CDA (vier ze tels), WD (3), SGP (3), 'onge bouwd' (3) en 'bedrijven' (3). Maikel Harte Voor meer columns: www.pzc.nl/columns Verstrikt in web van criminelen door René Schrier DOMBURG - De Zeelandpas waar mee voordeel kan worden verkre gen bij bedrijven en attracties in Zeeland werkt voortaan in heel Zeeland. Ook is de pas niet alleen meer voor toeristen, maar voor alle Zeeuwen verkrijgbaar bij WV kan toren. Patrick Polie, VVV Zeeland Q www.zeelandpas.nl door Rolf Bosboom MIDDELBURG - De eerste ronde ge sprekken over een nieuw dagelijks bestuur voor waterschap Schelde- stromen heeft nog geen resultaat opgeleverd. Maandag begint de tweede ronde.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 30