Containerkerk Hoek met Pasen in gebruik 'Pannenkoeken vol liefde, 34 BEVELANDEN en THOLEN NATIONALE PANNENKOEKENDAG Zaterdag 13 juni 2015 Tijdens Nationale Pannenkoekendag serveren Zeeuwse scholieren aan ouderen een zelfgebakken lekkernij. Waarschuwing na reeks inbraken SABEWf) ZEELflflD Snel internet buitengebied Noord-Beveland DELTA RIDE FOR THE ROSES Ilze Abramsen wilde kijken bij Kringloop De Anemoon in Goes. Ze mocht er niet naar binnen. Ga samen de strijd aan tegen kanker! deltaridefortheroses.nl COES - Ilze Abramsen uit Goes struint graag de kringloopwinkels af. „Mijn halve inrichting heb ik in tweedehandswinkels opge daan. Ik ben een goede klant van de fantastische Ruilwinkel hier in Goes." Ze was dan ook blij verrast aan de Dirk Dronkersweg in Goes kringloop De Anemoon aan te treffen. Maar ze mocht er niet in vanwege haar rolstoel. „Ik woon nog niet zo heel lang in Goes, dus ik wist niet dat er in Goes-Zuid een kringloopwinkel was. Omdat we iets moesten ha len op het bedrijventerrein Poel 3, kwamen we langs De Anemoon. 'Stoppen', zei ik tegen mijn man, 'daar gaan we even binnen kij ken'. Maar terwijl we de rolstoel aan het uitladen waren, kwam er al iemand op ons af. Eerst ver stond ik haar niet, zo plat praatte ze. Maar het kwam erop neer dat we niet binnen mochten omdat ik aangewezen ben op een rol stoel. Ik begreep van de dame in kwestie dat rolstoelers alles kapot rijden. We waren te verbouwe reerd om een discussie aan te gaan, maar het zat me toch hele maal niet lekker. Na een berichtje op Facebook kreeg ik een hoop reacties. Het blijkt dat ik niet de enige ben die daar met zijn ver stand niet bij kan." De Anemoon is een kringloop winkel die gedreven wordt door Eline Bakker en haar echtgenoot. Mensen met een arbeidshandicap werken er bij wijze van re-integra- tietraject. Eline Bakker wil desgevraagd niet reageren op de klacht van Ilze Abramsen. „Rolstoelers kunnen niet naar binnen, ze rijden alles kapot." Op de vraag of dat ook niet aan de inrichting van de win kel zou kunnen liggen (het staat er mudvol) antwoordt ze dat dat niet zo is. „Verder ga ik er niet op in." Ilze Abramsen kan er met haar pet niet bij. Ze is heel behendig met haar rolstoel en in de Ruil winkel, die ook niet bepaald om komt in de ruimte, vindt ze heel goed haar weg tussen de schap pen. Ze heeft er ook nooit iets ka pot gereden. Immers, de inwoners zetten de ene na de andere ludieke actie op om de kerk te helpen. Volgende week zondag, Eerste Paasdag, is het volgende ijkmoment. Dan wordt de tijdelijke 'containerkerk' achter het kerkcentrum aan de Langestraat met een feestelijke viering in gebruik genomen. De portocabins moeten zo'n twee jaar dienst doen als kerkzaak De terugkeer naar de 'eigen plek' wordt op Stille Zaterdag (4 april) om 19.30 uur op het kerkplein in geluid met een korte viering. Die staat in het teken van verstilde concentratie op verlies en gemis en het verlangen naar een nieuw begin. Ook dan is het symboliek troef: de dienst wordt gevierd bij de as en het puin van de kerk en bij het licht van de nieuwe Paas kaars. Deze wordt ontstoken aan een klein Paasvuur. 'S-HEERENHOEK - Even lijkt het en thousiasme getemperd. „Dit kan niet. Deze is mislukt", zegt juf Ly- dia tegen een groepje kinderen achter een koekepan. Hun pan nenkoek oogt nog niet zo smake lijk. „Kan gebeuren", relativeert de juf. „De eerste pannenkoek mislukt altijd, maar dat is niet zo'n ramp." Het is Nationale Pannenkoeken dag en scholieren van groep 7 van de Don Boscoschool in 's-Heeren- hoek bakken voor de bewoners van het nabijgelegen verzorgings huis Theresiahof. Op verschillen de locaties op Walcheren, Zuid- Beveland en Zeeuws-Vlaanderen gebeurt hetzelfde. Verspreid over Nederland bakken zelfs duizen den leerlingen van basisscholen pannenkoeken voor ouderen. Als ze klaar zijn, kunnen de kinderen uiteraard van hun eigen baksels mee proeven. Zo komen ouderen en jongeren dichter bij elkaar. In de Theresiahof ontwerpen de kin deren placemats met tekeningen voor de ouderen. Volgens Bianca van Wieren, me dewerker welzijn van Stichting Voor Regionale Zorgverlening (SVRZ) is de pannenkoekendag een groot succes. „Het is alweer BORSSELE - De gemeente Borsele roept haar inwoners en bedrijven op om extra goed op te letten op inbrekers. Reden is dat volgens de gemeente de afgelopen dagen op verschillende plekken in de ge meente is ingebroken of gepro beerd is in te breken. Wie iets bij zonders heeft gezien dat met één van de inbraken te maken heeft, kan dat melden aan de politie via 0900-8844. Let op uw brievenbus! Vóór eind maart valt uw belastingaanslag op de mat. Sabewa Zeeland verstuurt deze namens de acht deelnemende gemeenten en het waterschap. Wilt u meer weten? Kijk dan op: www.sabewazeeland.nl. WISSENKERKE - De uitkomsten van het onderzoek naar mogelijk breedbandinternet in het buiten gebied van Noord-Beveland wor den donderdag bekend gemaakt. Gemeente, provincie, brancheor ganisaties, Energie(k) Coöperatie Noord-Beveland en onderzoeks bureau Stratix presenteren die dan in het gemeentehuis. Daarbij komt onder meer aan de orde in welke mate er behoefte is aan snel internet in het buitengebied, en wat potentiële klanten daarvoor volgens de enquête zouden wil len betalen. Ook wordt gesproken over alternatieven en vervolgstap pen. Aanvang: 19.15 uur. RIDE R#SES Anemoon weigert rolstoelers door Mieke van der Jagt door Raymond de Frel HOEK - Langs de weg van Biervliet naar Hoek stond jarenlang een bord met de tekst 'Hoek heeft het'. Daar werd weieens om gelachen, maar hoe gek het ook klinkt: het is een waarheid als nooit tevoren. Sinds de Protestantse kerk op Nieuwjaarsdag afbrandde is er in het dorp van alles te doen. MIDDELBURG - Groep 4/5 van de christelijke basisschool de Acaciahof (locatie Zuidsingel) komen in 't Gasthuis sa men om pannenkoeken te bakken en koksmutsen te knutselen, foto Lex de Meester door Kees Rijborz Kennedylaan 1, 4538 AE Terneuzen - www.sabewazeeland.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 128