De magnifieke zonsondergang Met een boek tegen de dijk De stad blijft verrassen 2000-2015 Louis van Heulen (1942-2014) Hij heeft een belangrijke bijdrage geleverd aan het huidige silhouet van Vlissingen. Als oud-directeur van het Maritiem Instituut De Ruyter nam hij het initatief voor behoud en restauratie van de oude Scheldekraan. Hij was ook initiatiefnemer van het Lentefeest. De langste bank van Europa op de boulevard is mede zijn idee. in j e hart kunt dragen door Claudia Sondervan Piet Wilderom, vroe ger werkzaam bij Hoechst, tot voor kort wijkraadvoorzitter in Paauwenburg, lid buurtpreventieteam. „Ik ben 91 jaar geleden geboren in Kamperland. Op mijn 24e ben ik in Vlissingen gekomen. Mijn vrouw is Vlissingse. Eerst woonden we in een flat aan de Coosje Bus- kenstraat, maar die werd te klein toen ons gezin zich uitbreidde. Toen heb ik een huis laten bou wen in Paauwenburg. Daar woon ik nu ruim vijf tig jaar. Ik heb heel Paau wenburg zo'n beetje zien ontstaan. Er ston den hier toen nog maar een paar huizen. Je woont hier eigenlijk aan de voet van de duinen. Vanuit de meeste huizen zie je die niet meer, maar ik heb nog vrij zicht op het duin door de Bachstraat. Kennissen aan de boule vards vragen me wel wanneer ik nou eens te rugkom. Het zou er ei genlijk van moeten ko men, ik heb er de leeftijd voor, voor een apparte ment. Maar ik moet er ei genlijk nog niet aan den ken. Ik heb hier de ruim te, ook voor mijn boeken kasten met mijn verzame ling kerkboeken. Ik heb allerlei edities kerkbij bels. Niets waard, want ze zijn in grote aantallen gedrukt. En ik heb de tuin, een groententuin, ik eet het jaar rond mijn eigen groenten. Aan de ande re kant: 's avonds, aan de boulevards, zijn de zonsondergangen mag nifiek! Paauwenburg is een stijl volle wijk met mooie hui zen, veel voorzieningen en veel groen. De par ken mogen er zijn. Zoals het Paauwenburgpark, dat nu Nelson Mandelap- ark heet, daar kun je heel mooi wandelen. Vlis singen heeft best te bie den voor wandelaars. En niet alleen de boule vards en natuurlijk het Nollebos, ook gewoon in de wijken. Zo zijn we laatst aan de andere kant van de Gerbran- dystraat geweest, in Ro- senburg. Het is daar prachtig. Die mensen wo nen daar aan een soort gracht en er staan veel mooie huizen. Ik heb nog tegen mijn vriendin gezegd dat we daar nog eens vaker moeten gaan wandelen." door Wendy Wagenmakers Youssif Hamzaoui, voorzitter Groene Ster Vlissingen, technisch manager VC Vlissin gen, sportsconsultant „Ik ben geboren in Mo- hammedia, een haven stad in Marokko, vijftig meter van de zee. Ik heb dus iets met water en ik vind het fijn wonen in Vlis singen. Mijn kinderen wo nen in Amersfoort, maar ze vinden het fantastisch om hier te zijn. Ze zijn dol op Vlissingen. Op de ruimte, de natuur, het wa ter. Als ze hier zijn, staan ze het liefst elke dag om zes uur op om te gaan vissen bij Frans Naere- bout. Als zij naar het wa ter gaan, zit ik graag in de lobby van Hotel Arion. Lekker mensen kij ken, beetje lezen. Maar als het over horeca gaat, staat voor mij het Sint Ja- cobscafé op de Oude Markt op nummer één. Ook op twee, drie, vier en vijf trouwens. Lekkere ontbijtjes, lekkere thee, lekkere koffie en de over heerlijke down under dip; ze hebben daar al les. De sfeer is gemoede lijk, de mensen zijn ont zettend vriendelijk. Uit eten ga ik soms bij de Gevangentoren, omdat dat gewoon goed is, en soms bij Pare Central. Winkelen doe ik niet zo veel in Vlissingen, al kun je bij King Paul leuke sneakers kopen en heb ben we een heel leuke Hema hier. Ja, echt! Ik kom daar heel graag. Net als in de Schelde- straat, waar de Marok kaanse slager goed ha- lal vlees verkoopt en waar de Turkse bakker heerlijke tabouleh ontbijt jes heeft. Maar weet je, ik onderneem liever door te ontspannen. Ik woon in Vlissingen vanwege de natuur, vanwege alle fijne plekken om tot rust te komen. Ik ga graag hardlopen in het Nolle bos en ik zit graag met een boek tegen de dijk aan. Dat zijn dingen, die heb je in Middelburg niet. In heel veel steden niet. Dat is het unieke van Vlissingen. Maar het gekke is: er zijn maar weinig mensen die dat doen. Ja, hardlopen wel en dan groet iedereen el kaar vriendelijk, zeker 's ochtends, maar gewoon even zitten lezen in de natuur, dat doen er maar weinig. Soms een stu dent. En ik."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 110