Recht voor zijn raap, tikje volks Het is gewoon rmjn stad Vlissingse klets en kaashallen door Wendy Wagenmakers Ariane Lafort, presenta trice en verslaggeef ster Omroep Zeeland. „Ik ben een echte Vlis singse. Geboren, geto gen en na een periode in het midden van het land, teruggekomen. Mijn va der was zeevarende en als hij weg was, gingen mijn moeder, mijn oma, mijn zusje en ik de stad in. Nu ons jongste kind tien is, beginnen we ook weer wat meer de hort op te gaan. Arsenaal theater, Vestzaktheater, lekker fietsen naar het Ei land en weer terug, een drankje op het terras van de Loodsensoos: heer lijk. Ik ben getrouwd met een hobbykok dus als we uit eten gaan, gaan we naar de wat duurdere restaurants en die heb je hier niet - helaas. Maar wat je hier wel hebt, is een straat waar je goede inkopen kunt doen voor thuis: de Scheldestraat. De sierlijke gebakjes van bakker Van de Kop, de ambachtelijke casseler rib van slager Verboom, de heerlijke olijven van Özgelik. En er zit nog zo'n echte ouderwetse kaaswinkel. Wij eten vaak Thais, dus we ko men ook bij de toko om de hoek, in de Hobein- straat. Daar halen we grote balen rijst, kousen band en pepertjes. De In dische hapjes die daar in de vitrine liggen. Als Vlissingse probeer ik zo veel mogelijk te kopen in Vlissingen. Onze doch ters komen graag bij H&M, Coolcat en de New Yorker, maar echt geweldig vinden ze Skids en X-Ray, in de Sint Jacobsstraat. Origi neel, trendy en precies wat die meiden altijd zien in de bladen. De echte streetstyle hebben ze goed in de gaten. Zelf kom ik graag bij Mabélis. De kleren die Hendrikjan verkoopt maken je mooi: ze zijn sjiek en vrouwe lijk. En het personeel is eerlijk. Als het niet staat, zeggen ze gewoon 'trek maar uit!' en daar houd ik van. Dat is voor mij Vlissings. Recht voor zijn raap, niet verwaand, tik je volks. Ik ben ver knocht aan Vlissingen. Ik zie de stad worstelen, maar ik blijf erin geloven. Die nieuwe Willem Ruys- straat laat je anders naar de stad kijken. Het Schel- deterrein, daar liggen de kansen." door Claudia Sondervan Bill Vallen, oud-zee- loods, Heerlense jon gen die op zijn achttien de Vlissinger werd. „Ik ben geboren in Lim burg, in Heerlen. Ik had daar de keuze: werken in de mijnen of naar zee. De Twee uitersten, ja. Ik had wel gehoord over het werk in die schach ten en dat leek me geen optie. Op mijn zestiende ben ik gaan varen, op mijn achttiende besloot ik naar de Zeevaart school te gaan. ik ben hier altijd gebleven. Er was nooit reden om weg te gaan. Vlissingen is ge woon mijn stad. Het meest bijzonder zijn na tuurlijk de boulevards - de binnenstad is momen teel niet zo geweldig met die grote leegstand. Het Bellamypark is wel een verademing, een leuk in gericht plein. En de Nieuwendijk ook, met het Muzeeum. Al vind ik dat wel erg modern, die ge vel. Eigenlijk had het oude Stedelijke museum op het Bellamypark moe ten blijven. Dat had ca chet. Het hele speciale dat Vlissingen altijd ken merkte, heeft de stad niet meer. Dat was de Schelde. Alles is weg. De werf Damen doet het gelukkig goed, en Amels met de jachtenbouw, dat is mooi. Met de nieuwe weg door het Schelde- kwartier heeft de stad een mooie entree. Ik vind de naam De Willem Ruys- straat bijzonder goed ge kozen. Het raakt aan het recente verleden van de stad. Het nieuwe Dokje van Perry heb ik nog niet gezien. Ik ken het goed van vroeger. We komen vaak in de stad, maar aan de achterkant van de Walstraat zijn we nog niet gaan kijken. Het was altijd net of de bewoon de wereld daar ophield. Ik ben hartstikke blij dat straks het koopvaardij- monument er weer staat, als het Nolleplein bij het Wooldhuis nieuw is inge richt. Ons favoriete stekje op de boulevards is ons bal kon. Waar we graag eten is restaurant Waterfront. En de Bomvrije, de Ge vangentoren natuurlijk. De hangende terrassen zijn ook een aanwinst. Maar ik zit eigenlijk nooit op een terras. We wonen naast het Arion. Bij je buurman ga je niet zit ten..." door Wendy Wagenmakers Nienke van Heulen, me dewerker sport en ac commodaties gemeen te Vlissingen „Ik ben het liefst op de boulevard. Toch wel. Het is de zee die de stad maakt. Ik woon zelf aan de Groene Boulevard en ik wandel graag naar de boulevard, waar mijn moeder woont. Die wan deling langs het water: beter kun je het niet heb ben. Ik kom ook graag in de stad. De vrijdagmid dagborrel bij café restau rant Soit, voor de Vlis singse klets en de kaas- ballen van Martijn. Ik vind het Bellamypark er echt op vooruitgegaan sinds de herinrichting, met die grote terrassen en die weidsheid. Er zit ten nu ook nieuwe eige naren in Italiaans restau rant Lungo Mare en dat is echt een aanwinst. Lekker eten, vriendelijke bediening. Dat laatste vind ik heel belangrijk. Dan kom je terug. Bij het nieuwe paviljoen BLVD op de boulevard hebben ze dat ook goed begre pen. En de kaart is goed. Waar ik ook graag kom, is brasserie Jong op de Nieuwendijk. Die vernieuwen. Ze hebben nu allemaal van die gin tonics: echt van deze tijd. Daar kunnen sommi ge ondernemers nog wat van leren. Ik probeer al mijn aankopen in Vlis singen te doen. De mooi ste winkel vind ik Da Sil- vano, de Italiaanse deli catessen- en broodjes zaak in Walstraat-Zuid. Ook weer heel vernieu wend. Qua kleding is het lastig. Ik ben meer van de boetiekjes dan van de grootwinkelbedrijven, en die hebben we hier niet zo veel meer. Mabé lis in de Sint Ja cobsstraat heeft mooie dingen, Patachou op het Kleine Marktje en natuur lijk Mrs Marcos in de Sint Jacobsstraat. Meer boe tiekjes, dat zou goed zijn voor Vlissingen. Maar binnenkort openen weer een paar nieuwe zaken: een tapasbar in het voor malige café Michieltje op de Nieuwendijk en er naast komt De Wijnba zen van Willem Hamer van De Vissershaven. Daar ben ik benieuwd naar. Dat is ook wel het leuke van Vlissingen: er komen toch steeds weer nieuwe dingen. De stad blijft verrassen." ZATERDAG 28 MAART 2015 Waarom je Vlissingen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 109