Eis twintig maanden na stichten van brand tussen Bath en Waarde Fietsers taboe op d KOOPZONDAG 29 MAART Politie zoekt BEVELANDEN en THOLEN 31 Eerste kreeft levert 24 mille op IN GOES Bouw nieuw gemaal bij Schore Reparaties aan Hulster stadswal blinde voetganger Hij gaf toe dat hij geen echt water dicht bewijs heeft dat de man schuldig is aan brandstichting. Een andere officier, die de zaak eerst onder zich had, wilde zelfs om vrijspraak vragen. Maar Van der Hofstede is van overtuigd dat S. schuldig is. De man was de 22e naar zijn ex in Roermond gegaan. Vervolgens wilde hij naar kennissen in Duits land. Volgens de verklaring van de afwezige S. ontdekte hij dat hij zijn paspoort niet bij zich had en zou hij 's avonds naar Goes zijn gereden, zijn paspoort hebben ge pakt en weer vertrokken zijn rich ting Duitsland. Uit onderzoek blijkt dat er op ver schillende plaatsen in de woning benzine is gebruikt om de brand te activeren. Door een gebrek aan zuurstof is de brand echter niet doorgeslagen naar andere wonin gen. Advocate Samantha van de Voorde wees erop dat er geen be wijs is dat de man schuldig is aan brandstichting. Ze zei ook dat uit de routegegevens van de man niet blijkt dat hij de brand heeft ge sticht. Uitspraak 9 april. COLIJNSPLAAT - De eerste kreeft van het seizoen heeft gisteren op de veiling in Colijnsplaat 23.900 euro opgebracht voor de Stichting Pink Ribbon. De kreeft werd in het bijzijn van oud-minister en ABN Amro-topman Gerrit Zalm en zakenvrouw Annemarie van Gaal boven water gehaald. Het kreeftenseizoen loopt tot 15 juli. VAN 13.00 TOT 17.00 UUR GEZELLIG WINKELEN DOE JE IN #ECHTGOES.NL Luxaflex® Outdoor Terraszonwering SCHORE - Waterschap Scheldestro- men begint komende maand met de bouw van een nieuw visvrien- delijk gemaal in Schore. Het ge maal moet het overtollig opper vlaktewater uit het achterliggen de gebied afvoeren naar de Wes- terschelde en daarmee het water systeem in het gebied tussen Ka- pelle, Schore en Hansweert kli- maatbestendig maken. Het ge maal kost bijna 3,5 miljoen euro. GOES - De politie is op zoek naar een blinde voetganger die giste ren rond 13.45 uur op de Fruitlaan in Goes bijna werd aangereden toen hij wilde oversteken. Agen ten zagen dat de man met blin dengeleidehond en geleidestok wilde oversteken. Terwijl het ver keer stopte en de man over het ze brapad liep, kwam er vanaf de ro tonde een auto aangereden. De au to raakte daarbij de stok van de man. De automobilist, een 70-jari- ge Goesenaar, is daarop aan de kant gezet. De blinde man is waar schijnlijk ongedeerd, maar de poli tie wil toch met hem in contact komen. Dat kan via 0900-8844. HULST - Het wandelpad op de Hulster stadswal wordt komende week gerepareerd op verschillen de plekken. Van dinsdag tot don derdag wordt het pad voorzien van een nieuwe toplaag, die be staat uit een kalkachtig materiaal. Op de betreffende plaatsen blijft nu bij hevige regen 'bijzonder veel water staan'. Bij wijze van proef wordt dit hersteld. Als het een goed resultaat oplevert, wordt bekeken of ook andere plekken op de stadswal worden hersteld. Om Waarde te ontzien moeten al le vrachtauto's via afslag Rilland naar de polder bij Waarde rijden. „Vanaf de afslag loopt de route langs bedrijventerrein De Poort, en de Putkilweg", zegt Depondt. Vanaf daar rijdt het werkverkeer nog zo'n zes kilometer onder- langs de zeedijk. Langs deze hele route is de weg op verschillende plekken verstevigd. Ook heeft het waterschap uitwijkhavens aange legd om tegemoetkomend ver keer vlot te laten passeeren. Omdat deze wegen straks inten sief worden bereden door zwaar verkeer en - ondanks regelmatige schoonmaak - ook vervuilen, is straks een groot deel van de route onderlangs de zeedijk verboden terrein voor fietsers. Dat geldt ook voor het buitendijkse pad, dat veel wordt gebruikt door re creatieve fietser en wielrenners. „Daar komen we niet met werk verkeer, maar we willen voorko men dat het verkeer met elkaar wordt vermengd. En dat zou on vermijdelijk zijn als we die we gen niet zouden afsluiten voor fietsers." Tijdens het Hemelvaart- weekend kan het pad nog wor den gebruikt, daarna, vanaf 18 mei, zijn fietsers tot oktober ta boe tussen Bath en Waarde. De pondt: „We geven omleidingsrou tes aan en passen het fietsknoop- puntensyteem aan." Als pleister op de wonde richt het waterschap op twee plekken op de te versterken dijk picknick- plekken in. Op één locatie komt een informatiebord over het ver dronken dorp Valckenisse, dat pal voor het schor tussen de twintig jaar geleden aangelegde strekdam men ligt. Het dijkvak langs het schor zelf wordt weliswaar voor zien van een buitendijks onder- houdspad, maar dat wordt -net als nu het geval is- vanwege de natuurwaarden niet opengesteld voor fietsers. Als alles in oktober achter de rug is, bevolken de scha pen van de vaste pachter de dijk weer. Tot die tijd grazen ze op een weiland in de Emanuelpol der. „Ook dat hebben we gere geld. Je kunt niet zomaar tegen je pachter zeggen dat hij maar even ergens anders heen moet." r.'CLL 5 VRIJDAG 27 MAART 2015 MIDDELBURG - Als een oud-inwoner van Goes terugkeert uit Tunesië moet hij een celstraf uitzitten van twintig maanden, zo vindt officier van justitie Gunnar van der Hofste de. Deze Dilshad S. (45) zou vol gens de de officier in de nacht van 22 op 23 juni 2012 zijn huurwo ning aan de Jacob Catsstraat in brand hebben gestoken. r^jP Zonweringen Marje Curieweg 15i 438g WB viissingen Aiuiight Kozijnen - zonweringen - tuinmeubelen - raamdecoratie Consemuider horren - rolluiken - garagedeuren - overkappingen/veranda's T. 0118 - 552010 WWW.paCZOnweringen.nl Emanuelpolder wordt de ko- WAARDE - „Het is tachtig procent logistiek", zegt Ferdy Depondt, om gevingsmanager Emanuelpolder na mens waterschap Scheldestromen. Hij heeft zich met de aannemer ge bogen over de transportroutes. Het dijktraject mende maanden versterkt. foto Beeldbank Rijkswaterstaat

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 73