In het zonnetje gezet 'Onze kinderen zijn echt van de melkboer' Goed wonen 28 SCHOUWEN-DUIVELAND SCHOUWEN-DUIVELAND De PZC komt naar Burgh-Haamstede Hotels en campings zijn goed bezet tijdens de Kunstschouw. Deze manifestatie dient meerdere belangen in de Westhoek. Mensen in Burgh-Haamstede BURGH-HAAMSTEDE - „Kees de Feij- ter uit Burgh, die moet eens in het zonnetje gezet", zegt Huib Nortier, bestuurslid van DFS uit Burgh-Haamstede. „Voor alles wat hij al gedaan heeft. Hij is vere nigingsmanager van DFS. Hij stopt per april en is al zeer actief sinds 2003. Hij heeft enorm veel betekend voor de club." Wat hij al lemaal voor de club doet, kan Nor- tier eigenlijk niet zeggen. „Dat is zoveel. Hij is begonnen als secreta ris en werd verenigingsmanager. Zijn taken zijn legio, hij trok ook de sponsoring." Nortier hoopt dat de Feijter ook in de toekomst nog veel voor DFS kan doen. „We hopen hem voor de vereniging te behouden." grootste beeldende kunst manifes tatie in Zeeland. De Kunstschouw trekt jaarlijks minstens 15.000 be zoekers naar de Schouwse West hoek. „Dat is mooi en dat zou men ook wel eens beter mogen beseffen", zegt artistiek leidster Marjolijn van den Adel. Zij benadrukt dat het de huidige organisatie niet in de eerste plaats te doen is om seizoensverlenging, maar om aandacht te vestigen op hedendaagse kunst in combinatie met de schoonheid van de natuur en met unieke locaties in de Schouwse Westhoek. Van den Adel is samen met de an dere leden van de kunstcommis sie druk in de weer met de 22e editie van De Kunstschouw van 13 t/m 21 juni dit jaar. De focus ligt op film. „Videokunst is niet meer weg te denken in de beel dende kunstensector. Geen won der dat dit fenomeen ook bij onze kunstenaars de kop op steekt en dit jaar extra aandacht krijgt", zegt Van den Adel. Die videokunst komt op diverse wijze tot uiting. Zo zullen twee jonge kunstenaressen tijdens De Kunstschouw een Pop-up Video maken in het uitgaansleven van Renesse. Ook willen zij een 'Huis kamer TV' in de Ring in Burgh op zetten. Het komend weekend zul len zij de bewoners voor dit pro ject benaderen. „Ze hopen dat de mensen bereid zijn hun televisie toestel met het beeld naar de straatkant toe voor het raam te plaatsen. Daarop zal dan projectie komen, maar de preciese uitwer- king is nog een verrassing", aldus Van den Adel. Zij is ook blij met de deelname van de Japanse kun stenares Takako Higashihata (Osa ka, 1984). „Haar fascinatie voor water past bij Schouwen. Water speelt een grote symbolische rol, zo zal blijken uit haar conceptue le installatie in combinatie met vi deobeelden, dia's en keramiek." Op de cover van het Kunst schouw Magazine zal het portret prijken van Jiska de Vries. Zij ge bruikt zichzelf als een rolmodel voor haar project in twee delen: een audiovisuele installatie en het magazine 'Jiska'. Daarin toont zij foto's uit het leven van alledag, maar ook collages waarin het on derbewustzijn een rol speelt. De organisatie werkt ook dit jaar weer samen met scholen in het basis- en voortgezet onderwijs. „Voor leerlingen van Pontes Pie- ter Zeeman in Zierikzee wordt bij voorbeeld een filmwedstrijd ge houden. De films die zij maken vertonen wij op onze website", vertelt Van den Adel. De officiële opening op vrijdag 12 juni in de Hervormde kerk in Haamstede krijgt een bijzondere omlijsting met het optreden van organist Bram Beekman samen met zijn dochter en kleindochter, de danseressen Annelies en Eline Heyt. Zij brengen een performan ce gebaseerd op hun programma 'Tegenstellingen'. Die titel ver wijst naar de niet zo gebruikelijke combinatie van orgel en dans en andere contrasten als be jaard-jong, oud(erwets) - mo dern, laten horen én zien. Tijdens De Kunstschouw is werk te zien van circa 200 kunstenaars verspreid over 38 locaties. gastcolumn Wij wonen alweer 18 jaar op de Kop van Schou wen. De eerste 9 jaar boven ons restaurant in Westenschouwen, de laatste 9 jaar alweer tot volle tevreden heid in Haamstede. Onze 2 jon gens zijn op de Kop opgegroeid. Ze zaten hier op de lagere school, ze hebben een blauwe maandag gevoetbald en hebben lange tijd op scouting gezeten. Hier bij de plaatselijke Albert Heijn deden ze hun eerste werkervaring op. Inmiddels stu deert de oudste in Leiden en zit de jongste op de Middelbare school in Middelburg. Vaak horen we van bijvoor beeld familie dat Burgh-Haam- stede zo ver weg is. Ik reageer dan steevast dat Burgh-Haam- stede niet verder weg ligt van Amsterdam dan dat Amster dam van Burgh Haamstede ver wijderd is. Het is op de Kop van Schouwen mooi wonen en leven, en voor velen ook mooi werken! Toch hoor je vaak zeggen dat de jeugd weg trekt. Ze gaan el ders studeren, hebben er vrien- den en bouwen er hun sociale leven op. Ze vinden er vervol gens een baan en blijven dan automatisch daar wonen. Want, zo wordt dan gezegd, er is hier op Schouwen-Duiveland immers niks te beleven. Burgh-Haamstede mag en kan je inderdaad niet vergelijken met Rotterdam, Den Haag, Maastricht of Amsterdam. Het terras van Hotel Bom valt niet te vergelijken met het Leidse Plein of het Vrijthof. Maar is dat nou zo erg? We leven hier immers in een mooie en veilige omgeving met prachtige natuur om ons heen! Op 19 maart zat ik, voor de zo veelste keer, op het stembureau in Dorpshuis "De Schutse". De Schutse is onder de bezielende leiding van Rinus en Desiree één van de beter draaiende dorpshuizen. Het vervult een centrale rol in de gemeenschap van Burgh-Haamstede en er vinden veel activiteiten plaats. Het viel ons op 19 maart op dat er zoveel jongeren kwamen stemmen!! Het is goed wonen op de Kop van Schouwen! Doordat ik migrainepatiënt ben is het erg lastig voor mij een vas te baan te hebben, vandaar dat ik nagelstyliste vanuit huis ben. Ik heb geprobeerd iets op te zet ten met de verkoop van siera den, maar dat kreeg ik hier niet van de grond. Dan moet je toch meer in de Randstad zitten. Mijn man heeft een eigen zaak, ik heb het geluk dat ik niet per se een baan moet hebben. Vroeger kwam hij hier in het dorp langs de deur, als melk boer zeg maar. Ja, onze kinderen zijn echt van de melkboer, ha- ha!" Sandra Lindhout: Eind juni word ik voor het eerst oma. Mijn oudste dochter is dan uitgere kend. Ik maak voor haar het dekentje voor in de kinderwagen, een voetenzak, een maxicosi-kleed en ik ga het hemeltje boven het bedje aankleden. Daar was ik nu voor op pad, om even wat mate rialen te halen. Nu ook de jongste binnenkort uitvliegt naar een eigen huisje in Renesse wil ik toch lekker be zig blijven. Ik ben heel veel aan de hobby. Kunstschouw door Ali Pankow BURGH-HAAMSTEDE - Het is de Willem Ginjaar Voor meer columns: www.pzc.nl/columns De Installatie van Inge van Rijsbergen bij De Kunstschouw die vorig jaar is ge houden. foto Dirk-Jan Gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 59